Як намалювати хлопця (75 фото) – легкі малюнки своїми руками для початківців, вчимося малювати волосся, обличчя, тіло

Покрокові інструкції з малювання хлопця своїми руками. Вибір матеріалів та інструментів, корисні поради та рекомендації. Штрихування і деталізація + багато фото ідей. Як намалювати хлопця — легкі поетапні майстер класи олівцем, в повний зріст, аніме + фото ідеї

Малювання — це одне з найдавніших і найпоширеніших видів мистецтв. Ще з давніх часів люди навчилися зображати один одного на стінах печер, на глеках і амфорах, і в кінці кінців на папері.

На сьогоднішній день малювання навіть викладають в дитячих садах і школах. Кожна людина хоча б раз у житті намагався опанувати цією майстерністю. На щастя, почати вчитися заново ніколи не пізно.

Розглянемо, яким чином можна намалювати чоловічий портрет.

Матеріали і інструменти

Для роботи над малюнком чоловіки потрібні такі матеріали та інструменти:

 • Папір (краще придбати більш щільний варіант, який витримав би численні стирання ластиком).
 • Простий олівець.
 • Ластик.
 • Точилка.
 • Фарби або фломастери за бажанням.

Для починаючого майстра такого набору буде цілком достатньо.

Поради та рекомендації

Перед тим як приступати до процесу створення малюнка, необхідно дізнатися кілька важливих деталей. Створення портрета — це складний і довгий процес.

Щоб реалізовувати ідею було простіше і приємніше, рекомендується взяти до уваги деякі поради більш досвідчених художників.

Наприклад:

 • Чоловічі риси обличчя зазвичай набагато більш грубі, ніж жіночі і дитячі. Виходить так із-за меншої жирового прошарку в шкірі обличчя у чоловіків, при цьому кістки у них більш виражені. Також чоловіки мають більш масивним підборіддям і нижньою щелепою в цілому. При зображенні чоловічої особи важливо підкреслити масивні брови і вилиці. Крім цього, варто звернути увагу на таку деталь портрета як кадик. Насправді кадик є як у чоловіків, так і у жінок. Однак у перших він набагато більш виражений і зазвичай досить сильно помітний.
 • Однією з найскладніших завдань в портреті є передача настрою зображуваного людини, його міміку, жести і емоції. Щоб навчитися зображати подібні деталі на папері, слід набратися багато досвіду. Для цього потрібно довго спостерігати за людьми, помічати їх емоції і вміти переносити їх на папір.
 • Існує кілька способів зображувати обличчя людини. Серед них, наприклад, малюнок з натури, малюнок по пам’яті, а також малюнок з фотографії. Як можна здогадатися, малювати по пам’яті найважче, такий спосіб не завжди під силу навіть професійним художникам. Фахівці часто рекомендують тренувати свої навички, роблю замальовки з живих людей. Проте новачкам краще всього підійде срисовка чоловічого портрета з фото.

Етапи роботи

Постараємося розглянути кожний етап у процесі створення портрета чоловіка.

Робота над таким малюнком відрізняється від зображення жінок, дівчат і дітей, так як риси обличчя чоловіків куди грубіше і крупніше.

Будується портрет наступним чином:

 • Крок 1. Спочатку необхідно побудувати каркас голови і шиї. Для цього на аркуші паперу слід накреслити коло, а від нього провести вниз дві симетричні лінії. Лінії будуть зображати щоки, і в кінці зводяться до підборіддя. Зазвичай чоловіки володіють вольовим і добре вираженим підборіддям, однак у випадку, коли ви срисовываете чоловіка з фотографії, потрібно спиратися саме на оригінальне зображення. Все-таки варто пам’ятати про те, що всі люди індивідуальним і мають свої індивідуальні риси.
 • Крок 2. Спочатку при побудові голови визначається становище людини, поза, в якій він знаходиться. Новачкам, вперше взяв олівець у руки, буде краще малювати обличчя анфас. Після того, як на аркуші позначиться овал обличчя, слід намалювати вуха. Приблизно на рівні вух або трохи вище знаходиться лінія очей. Її краще провести заздалегідь за допомогою лінійки. Так очі будуть виглядати більш симетрично.
 • Крок 3. Необхідно позначити лінію губ і місце розташування носа. Також намалювати брови. Вони є однією з найважливіших рис обличчя, так як здатні повністю змінити образ людини. Крім цього, брови відіграють велику роль в емоційній складовій. За їх допомогою портрета зазвичай і надають емоцію.
 • Крок 4. Позначте на портреті лінію волосся. Зачіска — важливий фактор, що надає людині індивідуальність. Чоловіки найчастіше носять коротку стрижку, однак бувають і виключення. Щоб намалювати волосся правильно, можна пройти кілька спеціальних майстер-класів.
 • Крок 5. Від заснування голови слід провести три вигнуті лінії вниз. Це буде шия.

Деталізація портрета

Складність створення малюнка людини складається головним чином в тому, що мало просто зобразити когось на картині — слід ще й додати йому якусь емоцію, позу і інші риси.

Таким чином портрет вийде більш реалістичним і живим:

 • Щоб надати портрету жвавість, необхідно опрацювати його дрібні риси. Насамперед слід чітко промальовувати очі, брови, ніс, губи, вуха і волосся зображуваного чоловіки.
 • Потім обов’язково стерти всі накреслені раніше допоміжні лінії. Потім позначається тіні, відблиски, наноситься правильна штрихування.

Так як ми зображуємо чоловіка, то можна намалювати йому вуса, бороду, або ж легку щетину. Це зробить образ більш брутальним і цікавим.

Нанесення штриховки

За допомогою штрихування портрет перетворюється і як би оживає. Але наносити її потрібно правильно. Штрихуют зазвичай волосся, обличчя і шию.

Така художня техніка допомагає досягти максимальної схожості з реальним людиною або фотографією, так що нехтувати ним не варто.

Штрихування може почати виходити далеко не відразу. Однак не варто боятися пробувати такий художній прийом. Він дає безліч переваг при малюванні інших портретів.

Ідеї малюнків

Головна і визначальна риса будь-якого художника — це його безмежна фантазія. Саме завдяки їй і народилися на світ великі шедеври мистецтва.

Однак часом художникам може не вистачати натхнення, яке підштовхнуло їх до малювання цікавих і складних робіт.

Для вирішення подібної проблеми можна скористатися невеликий добіркою ідей.

Якщо ви не знаєте, кого зобразити на портреті, спробуйте розглянути наступні варіанти:

 1. Зображення своїх близьких, друзів або знайомих. Готовий портрет може стати гарним подарунком для них.
 2. Зображення улюбленого актора. Кожен з нас має актора або актрису, якій симпатизує. Якщо малювати портрет людини, який викликає у вас симпатію, процес малювання стане приємніше і легше.
 3. Малюнок улюбленого героя мультфільму або фільму. На сьогоднішній день вкрай популярні мультфільми жанру аніме. Там зазвичай фігурує безліч чоловічих персонажів, срисовывая яких можна навчитися малювати чоловіків.
 4. Зображення улюбленого книжкового героя. Спробуйте уявити зовнішність якого-небудь героя книги, і намалювати його. Це допоможе розвинути фантазію.

Зображення людей — це цікаве і захоплююче заняття, яке допомагає розвинути пам’ять і дрібну моторику. Варто пам’ятати про те, що гарні малюнки можуть вийти не відразу.

Для приголомшливого результату доведеться довго і наполегливо тренуватися. На жаль або на щастя, в мистецтві іншого варіанту немає.

Тим не менш портрет, написаний своїми руками, може стати відмінним подарунком друзям і близьким. Та й самому художнику-початківцю буде цікаво спробувати себе в цій справі.

Фото малюнка хлопця