Потайний шов вручну покроково (73 фото) – як шити голкою покроково, підшиваємо штани повільно і поетапно

Покрокові інструкції по ручному потаємних шву. Особливості і сфери застосування, підготовка до сметыванию. Поетапний алгоритм шиття з фото і ремонт іграшок. Потайний шов вручну покроково: майстер-класи для куртки, сукні, іграшок і штанів + фото покрокових процесів

Потайні шви — це незамінні помічники майстринь, які займаються швейним справою як на професійному, так і на аматорському рівні.

Їх головна особливість полягає в можливості щодо міцного з’єднання двох деталей так, щоб самі стібки були непомітні з головної сторони.

Початківцям рукодільниця не завжди вдається освоїти цю техніку з перших спроб, оскільки вона вимагає особливих практичних навичок і максимальної скрупульозності.

Що таке потайний шов

Потайний шов дозволяє змітати елементи швейного виробу таким чином, щоб з особового обороту рядок виглядала як зшита на машинці або була повністю непомітна.

Його виконання вимагає не тільки наявність теоретичної бази знань, але і великого досвіду. Зазвичай працюють в одну нитку з використанням тонкої або середньої голки.

Важливо, щоб самі нитки підбиралися в тон тканини, для того щоб стібки не виділялися,- так кінцевий результат буде виглядати акуратніше і професійніше.

Особливості застосування

Найбільш вираженою відмінною характеристикою «сліпий» рядки, як ще називають потайний шов, є його візуальне відсутність і одночасно його фактичну наявність.

Такий ефект досягає тільки завдяки наполегливій практиці та багаторічному досвіду майстра швейної справи.

Існує 2 методу формування потайних стібків:

 1. Виворітний. Застосовується в більшій мірі в роботі, пов’язаної з підшиваючи країв штанів, спідниць, підгину виробів з тонкої тканини. У цьому випадку зріз нижній частині швачка підгинає всередину на виворітну сторону, потім рівномірними за довжиною стібками пропускають нитка того ж кольору в лінію згину деталі. Голка заводиться строго під зігнуту частину матеріалу, при цьому роботу варто проводити м’яко й акуратно, не допускаючи надмірного стягування нитки.
 2. Лицьовий,- більш відомий як «ялинка» або «сходи». Така техніка допускає відмінності в кроці кожного стібка. Голка вводиться в тканину знизу від виконаної прорізи, а виводиться через кілька мм, після чого формується один крок вперед. Далі з другої сторони від отвору голка виводиться паралельно першому стягу і нитка стягується, приховуючи шов.

Останнім способом зазвичай зшиваються разом деталі майбутнього виробу, роблять дрібний ремонт іграшок і предметів гардероба.

Зверніть увагу, для отримання максимально якісного та непомітному шва краще всього підбирати нитку товщиною трохи менше, ніж рекомендована для матеріалу.

Де використовується рядок

Головне функціональне призначення потайних швів — це з’єднання деталей. Однак, це не єдина їх завдання.

Залежно від того, в яких саме процесах задіяні «сліпі» стібки, змінюється техніка їх виконання.

Сфера застосування/ конкретний етап шиття Вид використовуваного потайного шва
Створення робіт в техніці «печворк» Виворітний
Обробка окремих елементів декору одягу або вироби Виворітний
Дрібний ремонт гардеробу Особовий
Ремонт або виготовлення м’яких іграшок Особовий
Підшити спідниць і штанів Виворітний
Шиття одягу (пришивання рукавів, подкладов) Особовий

Підготовка до сметыванию

Перед тим як почати працювати, необхідно заздалегідь оцінити спектр діяльності та підготувати відповідні матеріали.

При формуванні таємних стібків увагу варто звернути на 3 складових:

 • Робоча нитка — основний елемент «сліпий» рядки. Використовувана нитка повинна бути рівна, без додаткових скручувань, міцна і не піддається усадці. Оптимальна довжина відрізу — не більше 50-55 см,- так нитка не буде створювати витків і плутатися.
 • Голки — короткі і обов’язково гострі, з невеликим і не виділяється вушком. Останній факт особливо важливий, оскільки збільшені вушка залишають великі проколи на матеріалі і можуть пошкодити тканину, залишивши на ній затяжки.
 • Додаткові інструменти: ножиці, шпильки, вимірювальна стрічка.

Не забудьте підготувати своє робоче місце. Особливу увагу варто приділити освітленню, оскільки його недостатність може негативно вплинути на концентрації і гостроті зору.

Важливим фактором буде поверхню, на якій буде проводитися пошиття,- вона повинна бути твердою, гладенькою та вміщувати на собі все необхідне для комфортного праці.

Покроковий алгоритм виконання потайних швів

За допомогою стібків, виконаних в цій техніці, можна з легкістю підшити брюки, відремонтувати одяг і м’які іграшки і навіть створити унікальні роботи в стилі печворк.

Потайний шов піддасться майстриням набагато простіше, якщо слідувати встановленим алгоритмом.

В залежності від конкретного призначення рядка існує ряд нюансів, на які варто звернути особливу увагу.

Шви для подгибания краю вироби

Скорегувати довжину класичних брюк, джинсів або спідниці можна за допомогою потайного изнаночного шва, який часто називають підшивальні.

Для того щоб зберегти оригінальний заводський крій і при цьому якісно вкоротити довжину речі, дотримуйтесь наступного алгоритму.

 1. Лицьовою стороною назовні покладіть штани на плоску поверхню.
 2. Відміряйте довжину відрізу і отчертите її крейдою або милом для розкрою на обох штанинах.
 3. Вставте нижню (фактичну) і верхню (начерченную) лінії, а саму складку, яка утворилася з вивороту, заколіть шпильками.
 4. Підігніть фабричну частина всередину і заутюжьте обидві брючины.
 5. Візьміть одну штанину таким чином, щоб згин був спрямований догори.
 6. Прокладіть потайний шов, періодично підтягуючи нитка. По закінченню закріпіть нитку з виворітного боку вузликом і відріжте зайве.
 7. Складку, яка утворилася в процесі шиття, можна зрізати ножицями, залишивши при цьому припуск 1 див.

Залишилося обмітати отриманий зріз і додатково відпрасуйте кожну штанину.

Кріплення латок і робота в стилі печворк

Щоб пришити латку в якості декоративного або практичного елементу, а також створити унікальну роботу в техніці клаптикового шиття, підберіть тканину певного узору і нитки в тон.

Цей спосіб відмінно підійде для додання індивідуальності і порятунку старих дитячих речей:

 • Для початку виріжте з обраного матеріалу латку розміром на 1-1,5 см більше прорізи на речі і прикладіть її до виробу із зворотного боку.
 • З вивороту закріпіть клапоть шпильками, а потім з лицьового боку сформуйте петлеподібний тамбурний шов.
 • В цьому випадку всі стібки створюються з коротким кроком, а сама нитка сильно не затягується.
 • Коли останній стібок зроблений, зніміть петельку і акуратно потягніть робочу нитку,- попередні петлі розійдуться.
 • І тоді ви побачите, як на поверхні ремонтованої речі залишаться лише ледь помітні стежки.

Ремонт дитячих іграшок

Дати друге життя можна не тільки улюбленим деталей гардероба, але і м’яким іграшкам. Для цього використовується потаємний з’єднувальний шов:

 • У разі, якщо деталь, яку потрібно пришити, має додаткові отвори, їх варто попередньо стягнути.
 • Для того щоб це зробити, виконайте класичну сходинку голкою вперед по краю виробу і добре затягніть нитку.
 • Стягнуту таким чином апертуру необхідно закріпити стежкой по поперечному принципом, після чого з’єднати окремі деталі іграшки потайним лицьовим швом.

Поради для початківців майстринь

Для того щоб зробити якісний непомітний шов, потрібно не тільки використовувати в роботі визначені нитки і голки, але і знати деякі хитрощі:

 • Працюйте лише на рівній поверхні і з хорошим штучним або природним освітленням;
 • Підбирайте відтінок нитки під колір матеріалу;
 • Щоб лінія шва виглядала акуратно, намагайтеся щоб кроки голки були ідентичними по довжині;
 • Вибирайте голки трохи тонше, ніж передбачає робота з тканиною подшиваемого вироби, щоб не залишати зайвих зачіпок і отворів;
 • У разі відсутності під рукою різноманітності колірної гами ниток, для темних матеріалів беріть чорні нитки, а для відносно світлих — білі;
 • Відмовтеся від іржавих, затупленных або зігнутих голок під уникнення травмування вироби.

І пам’ятайте, ручні шви не вимагають від рукодільниць широкого спектру теоретичних навичок, але якість і швидкість їх виконання досягаються тільки з прошествием часу і накопиченням досвіду.

Головне в швейному справі — це систематична практика та вдосконалення умінь, щедро приправлені терпінням, ретельністю і акуратністю.

Фото потайного шва