Вироби з глини своїми руками (77 фото) – майстер-класи для початківців, легкі вироби для дітей і дорослих

Корисні поради по ліпленню з різних видів глини. Різновиди глини (полімерна, природна), вироби для дітей і початківців. Ліпимо з фото іграшки і декор. Вироби з глини своїми руками, покрокові майстер-класи для дітей і початківців, естетичні фото милих виробів

Ліплення — заняття, добре знайоме кожному ще з дитячого садка. Пластилін — часто використовуваний матеріал у цьому цікавому занятті, однак він не забезпечує готовим фігуркам міцності.

Для того, щоб зберегти плоди своєї роботи, краще всього використовувати в якості основного матеріалу глину.

Різновиди глини

Можна виділити відразу декілька різновидів цього чудового матеріалу для ліплення. Основними видами вважаються природна і полімерна глина.

Остання у свою чергу підрозділяється по особливостям застигання.

Природна глина

Природна або натуральна глина відрізняється екологічністю складу, так як в ній немає хімічних домішок, що поліпшують які-небудь властивості.

Такий матеріал часто використовується в будівництві і виготовленні предметів побуту. Підійде звичайна глина і для створення виробів.

Такий матеріал підрозділяється на наступні види:

 • Глина біла. Спочатку такий варіант має сірий колір, але після випалу стає молочної або повністю білою. Подібний вид можна знайти в будь-якій точці землі і він найбільш поширений для виготовлення різних виробів.
 • Глина червона. Такий варіант більш цінний, в ній міститься багато заліза, в наслідок чого вона має коричневий колір в натуральному вигляді і стає цегляно-червоною після випалу.
 • Блакитна. Така різновид найчастіше застосовується для виготовлення косметичних засобів, так як вона містить безліч мікроелементів, корисних для людського організму.
 • Темна глина. Вона може мати колір від темно-коричневого до вугільно-чорного. У такій глині міститься багато вуглецю і заліза.
 • Жовта. У такому варіанті багато натрію, сірки і заліза. Її, як і блакитну часто використовують в косметології.

Полімерна глина

Глина з додаванням полімерів — варіант найбільш підходить для початківців скульпторів і для дітей.

Вона не складна в роботі, має велику пластичність, ніж натуральна, а так само безліч різних квітів.

Такий варіант підрозділяється на наступні види:

 • Самозастигаюча. Така полімерна глина відрізняється простотою в роботі з уже готовими виробами. Їх достатньо залишити на повітрі для повного застигання на деякий час. Негативна частина роботи з таким матеріалом полягає в тому, що він може почати застигати прямо в процесі ліплення.
 • Печеться. У цьому варіанті буде потрібно нагрівати готові вироби при середній температурі 120 градусів. Для цього не потрібно спеціальних печей випалу, достатньо звичайного духової шафи.

Вироби з глини

Глина — це популярний матеріал для створення виробів. З її допомогою можна створювати дуже цікаві композиції.

Для початківців

Для того, щоб почати роботу з глиною незалежно від її різновиди, слід визначитися з моделлю того чи іншого виробу.

Далі потрібно вибрати, з якої саме глини відбуватиметься ліплення.

Початківцям майстрам найкраще взяти в роботу полімерну запекаемую глину, так як вона не буде застигати в процесі роботи і вироби не будуть зіпсовані.

Спочатку потрібно роздрукувати картинку того, що заплановано зробити. Далі з глини збираються окремі деталі вироби.

Вони з’єднуються в одне ціле, після чого залишається тільки запекти виріб в духовій шафі. Якщо глина не кольорова, після запікання і повного охолодження, виріб можна прикрасити.

Колеровку так само часто додають в процесі ліплення в м’яку глину.

Для дітей

Діткам буде трохи складніше відразу виготовити якусь саморобку по картинці, їм можна запропонувати інші способи.

Для малюків у віці 2-3 років можна буде придбати спеціальні формочки. Глину досить розкачати на столі і видавити потрібну фігурку за допомогою формочки.

Діти трохи постарше вже зможуть робити окремі деталі, тому для них можна підібрати не складні об’ємні фігурки.

Приміром, досить часто з полімерної глини малюки ліплять різних звіряток. Так само можна запропонувати дитині зробити прості фрукти, овочі або інші предмети їжі.

Ялинкові прикраси

В якості ялинкових прикрас вироби з глини підійдуть ідеально, так як вони об’ємні і барвисті. Вдала ідея — сніжинки з полімерної глини.

Зробити їх дуже просто, вирізавши з розкатаного шматочка полімерної глини ажурні заготовки.

Можна зробити і більш прості варіанти, скатав кілька ковбасок і розклавши їх один на одного у формі сніжинки.

Сніговик

Для сніговика потрібно полімерна глина білого кольору, помаранчевого, сірого і чорного. Можна взяти тільки білу і по завершенні роботи пофарбувати її в різні кольори гуашшю або акриловими фарбами:

 • Для початку з білої глини потрібно скачати три кульки для тулуба і голови сніговика. при цьому кожен наступний кулька повинен бути трохи менше попереднього.
 • Кульки з’єднуються між собою, з чорної глини робимо гудзики, очі і рот сніговика. Ніжки робимо у вигляді двох маленьких кульок з білої глини, ручки можна зробити так само.
 • Якщо хочеться, щоб сніговик був найбільш наближений до природного, руки можна зробити у вигляді гілочок з чорної або коричневої маси для ліплення.
 • Ніс буде зроблений з помаранчевої глини у вигляді морквини. Залишається тільки додати сніговикові головний убір у вигляді відерця з сірої глини з чорними смугами.
 • Можна прикрасити виріб по-іншому і виготовити головний убір у вигляді ковпачка, додати рукавички і шарф.
 • В руки сніговика можна зробити невелику мітелку, так вийде справжній герой мультфільму.

Ель новорічна

Ще одна популярна ідея для вироби з глини напередодні новорічних свят — ялинка. Ідей такого декору можна придумати масу.

Наприклад, замість ніжки звичайного дерева зробити будиночок.

Для самої простої новорічної ялинки знадобиться зелена і коричнева глина, щоб прикрасити новорічне дерево буде потрібно кілька інших кольорів на вибір:

 • Для початку робиться невеликий конус з глини зеленого кольору. За допомогою ножиць на заготовці для ялини робляться невеликі надрізи по всьому периметру.
 • Виходять невеликі гілочки, конус стає пухнастим. З коричневої маси робимо круглий пеньок невеликого розміру, кріпимо у нижній частині конуса.
 • Залишається прикрасити ялинку різноманітними іграшками, вид і форма яких залежить тільки від фантазії майстра.
 • Зробити прикраси можна не тільки з полімерної глини, але і з різних намистин і гудзиків, приклеївши їх до вже готового висушеного дерева на клей.
 • Така ялинка може стати прикрасою столу, іграшкою для святкової великої ялини або прекрасним подарунком, зробленим своїми руками.

Різьблений свічник

Красивим і практичним виробом стане різьблений свічник, зроблений з глини. Для нього буде потрібно циліндрична форма, яка справляється з високими температурами:

 • В якості такої підійде будь-яка металева консервна банка. Так само потрібна буде глина, скалочка для розкачування і стека.
 • Глина розкачується в великий пласт, з якого за допомогою стеки потрібно вирізати кілька ажурних візерунків. Спростити роботу допоможе готова формочка або роздруковані зображення.
 • Підготовлений шаблон кладуть на глиняне полотно і вирізають по контуру стеком. Далі окремі деталі візерунка накладаються з усіх сторін на банку та скріплюються між собою.
 • Заготівлю прямо на банку запікають, після чого акуратно відокремлюють її, щоб вийшло щось схоже на різьблений склянку.

Щоб свічник акуратно відокремився від банки без пошкоджень, перед запіканням металеву основу змащують маслом.

За таким же принципом робиться підставка для ручок та олівців. При необхідності глиняний виріб фарбують.

Фото виробів з глини