Фігурки з легкого пластиліну (88 фото) – милі та поетапні майстер-класи для початківців, як зліпити маленькі фігурки

Докладна інструкція з фото, як ліпити фігурки з легкого пластиліну. Матеріали та інструменти вироби для дітей і початківців. Ліпимо квіти, тварини і прикраси. Фігурки з легкого пластиліну — прості майстер-класи для початківців: їжа, тварини, іграшки, фото милих виробів

Заняття для душі в сучасному світі може знайти для себе абсолютно будь-яка людина.

Матеріали для будь-якого виду творчості настільки різноманітні, і більшість з них не зажадають великих витрат.

Ось, наприклад, повітряний пластилін — матеріал досить простою, з першого погляду можна подумати, що таке сировину підійде тільки дітям.

Однак, різноманітність виробів, що виготовляються з даного виду пластичної маси змушує задуматися і дорослих.

Що таке легкий пластилін

Легкий пластилін має велику кількість найменувань, як повітряний, зефірний, швидко застигає і т. д.

Ця пластична маса має безліч переваг, завдяки яким, з неї виходять зовсім незвичайні речі.

В першу чергу, слід запам’ятати, що даний пластилін погано стійкий до вологи і в процесі роботи та після висихання.

Що стосується позитивних сторін використання такої сировини, то тут відзначається легкість і податливість.

Готові фігурки застигають на повітрі без використання додаткових інструментів і засобів в роботі всього за добу.

Крім того, дуже широкий асортимент кольорових рішень. Пластилін повітряний не має запаху і не викликає алергічних реакцій.

Вироби, зроблені в такому стилі виходять м’якими, не мають тріщин і служать довгий час.

Матеріали і інструменти

Для роботи з легким пластиліном залежно від специфіки рукоділля може знадобитися різний набір інструментів і додаткових матеріалів.

Найголовніше з того, що повинно бути під рукою — наступне:

 • Стека. Достатньо однієї, але можна скористатися набором, підійде набір для роботи з мастикою, він допоможе зробити незвичайні і максимально реалістичні фігурки.
 • Дошка для ліплення. Вона стане в нагоді не тільки малюкам, але і дорослим, щоб уберегти місце роботи.
 • Ємність з водою. Це потрібно в тому випадку, якщо робота буде довгою, щоб пластилін не підсихав, його злегка змочують. Так само вода буде потрібно для з’єднання вже готових деталей в одне ціле.
 • Додаткові декоративні елементи. Прикраси у вигляді бісеру, стрічок та іншого потрібно за бажанням майстра. У деяких випадках потрібні будуть фарби або кольорові маркери, якщо застосовується тільки білий пластилін.

Вироби з легкого пластиліну

З такого виду пластиліну можна зробити багато цікавих виробів. Всі вони красиві і прості у виконанні.

Для дітей

Дитячі вироби з повітряного пластиліну дуже поширені, так як вони не складні. Дитина може виконати таку роботу самостійно, без використання яких-небудь інструментів.

У процесі творчості розвивається дрібна моторика рук, уяву і мислення. Крім того, ліплення з такого пластиліну дає можливість зайняти дитину на який-небудь період часу.

Найчастіше діти виготовляють з повітряного пластиліну вироби для садочка, школи або в якості іграшок. Нескладними вважаються фігурки, не містять багато дрібних деталей.

Запропонуйте малюкові зробити равлика, овочі, фрукти, різних тварин. Для самих маленьких таких фігурок цілком достатньо.

Старші діти воліють робити композиції складніше.

Запропонуйте їм зліпити улюблених персонажів мультфільмів або відеоігор, які після застигання стануть чудовою прикрасою дитячої кімнати.

Можна виготовити цілі композиції, якщо поєднати безліч фігурок в одне ціле.

Квіти

Багато умільці працюють з легким пластиліном не тільки для задоволення, але і використовують його в дизайнерських елементів.

Прикрасити виробами з легкого пластиліну можна житло, одяг, зачіску і багато іншого. Одним з найпопулярніших дизайнерських елементів стають квіти.

Зробити квіти з легкого пластиліну так само просто, як і з звичайного. Спочатку слід визначитися з кольором і різновидом квітки.

Дуже простий варіант для початківців — троянда. Для неї необхідний буде пластилін рожевого кольору та зеленого, а так само флористична дріт для стебла і стека з кулькою на кінці:

 • З пластиліну рожевого кольору невеликий кулька скочується і закріплюється на кінчику дроту.
 • Далі робиться округлої форми пелюстка, його краї необхідно зробити хвилястими, для цього за ним прокочується стека-куля. Таких пелюсток необхідно буде 12.
 • Перший пелюстка кріпиться таким чином, щоб він огинав кулька, а зовнішня частина була злегка відігнута. Другий пелюстка клеїться аналогічно з протилежного боку кульки.
 • Таким чином виходить невеликий бутончик. Далі слід продовжити обклеювати бутон, розправляючи зовнішні сторони пелюсток.
 • Кріплення повинно відбуватися в отворах між пелюстками попереднього ряду.
 • Залишається тільки зробити чашолистки зеленого кольору. Для них береться щільний шматочок зеленого повітряного пластиліну і розкочується в коржик.
 • Стеком вирізаються загострені кути по зовнішньому краю чашолистка.
 • У центральну частину слід протягнути дріт, а сам чашолисток закріпити в нижній частині бутона, щоб листочки були трохи відігнуті назовні.

За бажанням робиться кілька листів по стеблу і троянда готова, через добу вона повністю застигне і буде довго радувати око.

Продукти

Поширеними виробами з легкого пластиліну вважаються різні продукти. Це може бути їжа або лялькова звичайні фрукти і овочі, а так само кавайні персонажі.

Фрукти і овочі з легкого пластиліну підійдуть в якості навчального посібника для дитячих садків і просто стануть хорошими деталями для дитячих ігор.

Кавайні персонажі користуються особливою популярністю серед підлітків. Зробити такі «живі» продукти не складе труднощів, якщо є картинки примірних варіантів.

Але при відсутності зображень, можна легко виготовити такий твір мистецтва.

Досить пам’ятати, що кавай мають великі очі, як в аніме і милу зовнішність, а так само вони найчастіше виражають різні емоції.

Тварини

Ще один популярний напрямок у роботі з легким пластиліном — виготовлення фігурок тварин. Завдяки властивостям цієї маси для ліплення, зробити фігурку будь-якого тваринного буде просто.

А готова робота після швидкого застигання буде довгий час радувати своїм зовнішнім виглядом. Звірята можуть бути реалістичними, казковими або фантазійними.

Прикраси

Легкий пластилін використовується не тільки для створення домашнього декору або дитячих іграшок, але і для стильних прикрас.

Брошки, сережки, значки — все це можна зробити своїми руками без великих витрат. Для початку потрібно придбати фурнітуру для того виду прикраси, яке вирішено зробити.

З легкого пластиліну просто робити дрібні деталі, так як вони не втрачають форму і цілісність. А в разі псування якого-небудь елемента, його можна замінити новим.

Як сережок найчастіше вибираються цікаві варіанти, які складно створити з металу або епоксидної смоли, яка так само поширена в таких прикрасах.

Значки та брошки найчастіше роблять дівчатка-підлітки. Це найпростіший спосіб проявити фантазію і творчі якості та отримати красиве і унікальне прикраса.

Легкий пластилін — це не тільки корисне заняття, але і спосіб відпочити, розслабитися. Створення фігурок подібного формату допоможе залишити проблеми і негаразди позаду.

А готові вироби стануть прикрасою будинку і хорошим подарунком близьким, несе теплоту. Адже нічого так не передає почуття, як подарунок, зроблений своїми руками.

Фото фігурок з пластиліну