Вироби з долоньок своїми руками (80 фото) – дитячі саморобні вироби: серденько, метелик, сонечко, голуб

Покрокові інструкції по створенню виробів з долоньок. Підготовка до роботи, вибір матеріалів та інструментів, шаблони. Вироби з долоньок: їжачок, ялина, вінок, метелик, восьминоги. Вироби з долоньок своїми руками — технологія для дітей на Новий рік до дня матері в дитячий садок і школу + фото

Педагоги рекомендує розвивати прикладні творчі навички у малюків, починаючи з 2-х років.

Обведена долоньок і створення фігурок з цих заготовок – відмінний варіант для спільного дитячо-батьківського творчості. Розповімо про найбільш простих ідеях і варіантах складніше у нашій статті!

Підготовка до роботи

Спочатку скажемо декілька слів про те, що вам потрібно для створення самих перших робіт і про що необхідно пам’ятати, щоб зробити якісний шаблон.

Матеріали і інструменти

Для створення аплікацій та інших виробів з обведених долонь вам не обійтися без таких інструментів і матеріалів:

 • цупкого кольорового паперу;
 • різнобарвного картону;
 • клею-олівця або ПВА;
 • гострих ножиць;
 • простого олівця;
 • захисного килимка або клейонки для столу;
 • фломастерів;
 • гофрованого паперу.

Також можуть знадобитися інші дрібні декоративні елементи, фетр або фоамиран.

Робимо шаблони

Виготовити шаблони для найперших виробів дуже просто. Потрібно для початку трохи допомогти малюкові, але незабаром він навчиться робити все сам:

 1. Для пробудження інтересу можна обводити спочатку 2 долоні по черзі.
 2. Однак набагато простіше буде зробити 1 шаблон за допомогою щільного картону, щоб потім обводити вже його.
 3. Прикладіть долоню дитини до картону і обведіть її рівно по контуру простим олівцем з усіх боків, а потім виріжте отриману фігуру ножицями.

Шаблон готовий, і можна приступати до роботи!

Осінні вироби

Осінні вироби – це зазвичай аплікації з листям або композиції з інших природних матеріалів.

Але коли різнокольорове листя вже обсипалася, і природа втратила яскравих фарб, на допомогу прийдуть композиції з долоньок.

Їжачок

Їжачок – це саме той звір, який асоціюється у нас з осені. Зробити його з ладошковых заготовок дуже просто, і дитина буде в захваті:

 1. Використовуючи чорний або коричневий картон, обведіть шаблон або долоню дитини 4 рази. Якщо хочете отримати колючки різної висоти, можна обвести ще й свою руку тричі.
 2. Вирізані деталі укладаються віялоподібно в 1 або 2 ряду і склеюються між собою і до тла внапуск.
 3. В якості фону добре підійде лист картону яскраво-зеленого відтінку або блакитний, на якому можна зробити зелену травичку також за допомогою ручних шаблонів.
 4. Деталь тіла і голови робиться за формою, що нагадує овал з піднесеним і звуженим «носиком».
 5. Вирізаються очі, рот, ніс у вигляді кружка.
 6. Фігурка збирається на клей.
 7. Для яскравості можна помістити на спину тварині гриб або яблуко, доповнивши плід листочком з гофрованого паперу.

Різнобарвне дерево

Створення осіннього дерева стане відмінним варіантом для спільного творчого дозвілля навіть в самій великій родині. Для цієї вироби відмінно підійде варіант з долоньками різних розмірів:

 1. На аркуші паперу за допомогою фарб зображується стовбур і гілки дерева. Фон можна замалювати блакитним, жовтим або іншим яскравим кольором, відповідним до осінньої палітри.
 2. Далі на кольоровому папері помаранчевого, жовтого, червоного відтінків обводяться долоні всіх учасників майстер-класу. Якщо людей небагато, можна обвести обидві руки. Якщо ви творите удвох з дитиною, використовуйте шаблон.
 3. Далі вирізані деталі за допомогою клею закріплюються на основі. Чим їх більше, тим об’ємніше вийде виріб.
 4. Коли дерево буде закінчено, її можна прикрасити намальованими плодами, стрічками, намистинами або вирізаною фігуркою білки.

Порада: Щоб «листя» або будь-які інші деталі композиції виглядали пишніше, долоньки закріплюйте клеєм лише в нижній частині.

Новорічна тематика

Новорічні вироби для дитячого садка і школи – це відмінний привід зайнятися спільною творчістю.

Можна навіть надати дитині більш старшого віку простий спосіб створення перших самостійних робіт.

Ялина

Сама новорічна з усіх виробів, створити яку простіше простого:

 1. Для фону візьміть ватман потрібного розміру і намалюйте на ньому рівнобедрений трикутник.
 2. Обведіть як можна більше дитячих долонь, використовуючи шаблон. Краще взяти для цього кольорового паперу різних відтінків зеленого, щоб комбінувати їх між собою.
 3. Рухаючись знизу вгору, заповніть трикутник деталями рук, закріплюючи їх на клей з вільними пальцями вниз ярусно.
 4. Коли фігура повністю завершена, її можна прикрасити дощиком, гірляндою з намистин, маленькими кульками або бантами, скориставшись термоклеєм.

Пінгвіни

Кумедні пінгвіни – це виріб для самих маленьких і відмінний спосіб зацікавити дитину:

 1. На картонному тлі синього або білого кольору закріплюються хвилі у вигляді снігу, зроблені з білого паперу.
 2. Двічі обведіть шаблон або просто обидві руки дитини, використовуючи олівець та картон чорного кольору. Можна зробити пінгвінів різного розміру, використовуючи деталі своєї і дитячої рук.
 3. Деталі приклеюються поверх «заметів» пальцевої частиною вниз.
 4. Далі, використовуючи ватні диски, зробіть черевця, наклеївши їх зверху долонь.
 5. Виріжте з кольорового червоною або помаранчевої папери ромбик, зігніть його навпіл (це дзьоб), зробіть з 4-х білих і 4 чорних маленьких кружків очі, закріпіть все на фігурках клеєм.
 6. Фон можна додатково прикрасити за допомогою готових намистин, маленьких сніжинок або кульок з м’якого матеріалу, що імітує сніг.

Вінок

Ще одна проста дрібничка, яку зручно використовувати для будинку – різдвяний вінок:

 1. Для вінка краще користуватися круглою основою, вирізаної з щільного, наприклад, коробкового, картону з отвором посередині.
 2. В якості матеріалу для долоньок підійде і кольоровий картон, і фетр, і фоамиран. В даному випадку, краще, якщо деталі будуть більш великого розміру або у більшій кількості.
 3. Далі долоні клеяться на основу, розташовуючись по колу і внахлест.
 4. Коли основа повністю заклеєні, можна приклеїти ззаду петельку для навішування, а також прикрасити виріб додатковими декоративними елементами.

Вироби в теплу пору року

Літній відпочинок на дачі або будинку приємно проводити за творчістю з дітьми. Вироби з долоньок допоможуть малюкам зберегти яскраві враження про навколишній світ природи!

Сонечко

Таке творчість підходить навіть для самих маленьких. Досить обвести на жовтою або помаранчевою папері круг, вирізати його і закріпити, приклеївши до картону.

Потім обвести побільше долоньок для променів, використовуючи жовтий і оранжевий кольори. За допомогою клею прикріпити їх по колу, чергуючи кольори один з одним.

Усміхнене обличчя сонечку можна зробити з вирізаних деталей кольорового паперу або картону, а то й просто намалювати, використовуючи фломастери.

Метелик

Створення яскравого метелика – ще один чудовий майстер-клас для спільної творчості з самими маленькими:

 1. Для крил потрібно вирізати 2 великі і 2 маленькі деталі долонь. Можна використовувати папір одного або 2-х яскравих кольорів.
 2. Для тіла метелика вирізається овал, а для голови – коло, вусики можна зробити теж з паперу або просто домалювати пізніше.
 3. Наклейте 2 великі деталі крил на лист, розташовуючи їх у різні сторони, нижче закріпіть 2 маленькі, поверх – тулуб і голову.
 4. Тепер можна домалювати або доклеїти дрібні деталі – вусики, очі, малюнок на крилах.

Восьминоги

Знайомлячи дитину з морськими мешканцями, зробіть аплікацію з яскравими восьминогами.

Для цієї вироби можна використовувати не тільки звичайну кольорову, але і принтованную папір з різноманітними візерунками:

 • Вирізаються і клеяться на аркуш кілька долоньок. Вони доповнюються водоростями.
 • Вся композиція клеїться на аркуш паперу з відтінком, підходящим для води.

Почніть спільна творчість з дітьми з ладошковых виробів, і ви побачите, як цей метод розвиває уяву, тренує моторні навички, дає можливість відчути форму і об’єм фігури.

Це ідеальні і одночасно прості ідеї для дитячого саду і навіть молодших класів школи.

Фото виробів з долоньок