Ажурне вязання спицями (79 фото) – схеми літніх і зимових візерунків: джемпер, кофтинки для жінок

Зразки красивих візерунків для в’язання літнього одягу: ажурні сукні, кофта, бере і палантин. Схеми, фото та майстер-класи по ажурному в’язання спицями з покроковим описом. Ажурне в’язання спицями — безкоштовні візерунки, зразки і схеми з описом, фото ідеї та приклади для жінок

Будь-які види ажуров виглядають досить ошатно, тому подібні схеми можна застосувати не тільки для виконання повсякденного одягу, але і для ошатних кофтинок, суконь, літніх маєчок.

Перед тим, як приступити безпосередньо до опису схем, варто ознайомитися з загальними рекомендаціями з в’язання даних візерунків.

Техніка в’язання ажурних візерунків з різних видів пряжі

Якщо ажур буде в’язатися з вовняних, ангоровых ниток або волокон, які містять шерсть альпаки, і така техніка буде використовуватися для зимового одягу, то слід:

 • Брати спиці і на половину розміру більше, ніж рекомендовано в описі на мотку ниток.
 • Це дозволить після декількох прань отворів зберегтися у вихідному розмірі та ажур залишиться таким же легким і повітряним, як спочатку був створений.

Якщо ажурна речі виходить виключно з мохеру, потрібно в’язати максимально тонко, так як інакше сам виріб буде виглядати неакуратно.

З таких волокон отримують, як правило, тонкі повітряні пелерини або легкі накидки.

Якщо ж хочеться отримати на виході виріб просте, але при цьому використовувати саме мохер, то краще до нього додати тонку шовкову або синтетичну нитку в тон або на контрасті.

Це дозволить створити певну базу і вибирати ажур для такої сумішевої пряжі буде набагато легше.

Не рекомендується на мохере виконувати коси, так як просто не видно на загальному полотні.

Що стосується інших видів ниток, то тут краще дотримуватися тих рекомендацій, які вказані безпосередньо на мотку.

Якщо говорити про те, де краще всього застосовувати ажур і на який пряжі він виглядає ефектніше, то варто вибирати однотонно пофарбовані нитки.

Особливо, якщо на полотні буде велика кількість рельєфу. Чим більш гладка нитка, тим візуально помітніше буде структура в’язання.

Ажурні коси

Коси завжди були в моді, незалежно від їх рівня складності, об’єму і комбінації з іншими типами малюнків.

Якщо поєднувати кіски з ажуром, виходить досить оригінальний виріб. І ось кілька прикладів таких схем.

Ромби з кос

Щоб отримати акуратно пов’язані вироби з таким візерунком, дуже важливо правильно розрахувати рапорт. Він дорівнює 24 петлям, що є досить великим числом.

Тому доведеться підганяти товщину нитки, щоб отримати потрібну ширину передньої частини светри або спинки.

Що стосується комбінації ажуру з косами, то тут все виглядає досить елегантно, так як кількість дірочок – невелика.

Це дозволяє отримати досить однорідне виріб, не надто прозоре.

Схема візерунка ромбовидних кос з ажуром включає в себе наступні скорочення і позначення:

 • Виворітна петля.
 • Лицьова петля.
 • Пров’язати 2 петлі разом виворітної.
 • Пров’язати 2 петлі разом лицьовою, роблячи перекид верхньої нитки вправо.
 • Пров’язати 2 петлі разом лицьовою, роблячи перекидати верхньої лінії вліво.
 • Накид.

Пров’язати 3 петлі разом лицьовою з виставленням центральної петлі у вертикальному положенні. Далі:

 • 2 зняті петлі залишаються перед основним полотном в’язання, наступну петельку залишають на інший допоміжної спиці, але вже за роботою, такі петельки провязывают по малюнку, тобто лицьова. Після цього повертаються до знятої частини – першу зняту петельку виконують лицьовий, як і решта 2 петлі
 • перша петелька з трьох залишається на допоміжній спиці за роботою, після чого залишилися 2 з малюнка виконують лицьовими петлями. Повертаючись до основної роботи виконують петлю виворітного в результаті отримують візерунок коси.
 • перші 2 петельки залишають перед основним полотном в’язання. Наступну 1 петлю реалізують виворітного. Повертаючись до знятому їх провязывают лицьовими.

Подвійні ромби на сітчастому полі

Цей візерунок буде досить об’ємним, тому з неї вийдуть прекрасні зимові речі. Бажано брати гладкі, однорідні за структурою нитки, щоб проявити максимум рельєфу.

Зразок та схема представлені на малюнку нижче, разом з необхідними скороченнями для виконання візерунка:

 • коса з 4 петель. Перші 2 петельки знімають перед основним полотном і приступають до провязыванию 2 наступних теж лицьовими. Потім повертаються до знятим і виконують їх теж лицьовими. Перехрещування утворюється в праву сторону.
 • у цьому випадку коса виходить обперезана в ліву сторону. Для її виконання слід зняти 2 петельки, але заводячи за основне полотно. 2 наступні провязывают лицьовими і повертаючись до знятої частини виконують її також аналогічним малюнком, тобто лицьовими.
 • просте перехрещування, яке формує джгут. Перша петелька залишається за полотном в’язання, а наступна петля виконується лицьового. Аналогічно провязывается лицьовій і знята петля.
 • це праве перехрещування при якому перша петля скидається на допоміжну спицю перед полотном. Друга петля виконується лицьовій, а знята виконується також лицьового. Після цього провязывается і залишилася лицьовій петелькою.

Прості види ажуров, які підійдуть початківцям вязальщицам

Якщо немає абсолютно досвіду в’язання спицями, це не привід відмовлятися від оригінальних схем, які дозволять створити ніжне виріб з вовняних ниток, альпаки або змішаних типів волокон.

Коли немає чіткого, вже інтуїтивно сформованого усвідомлення, що і коли робити при в’язанні, візьміть нижче представлені візерунок.

Він всього-то складається з лицьових петель, накидов та подвійного провязывания. Але специфічно розташовані дірочки формують ажурні доріжки і колоски.

В результаті вийде дуже оригінальний виріб – головне уважно дивитися за розташуванням дірочок, щоб вони не розбилися.

Щільний ажур для зимових моделей речей

Щоб одержати щільний ажур, який буде чудово виглядати в зимових моделях речей, можна скористатись нижче поданим візерунком.

Він не дуже складний у виконанні, тому підійде всім, хто ще не набрався певного досвіду.

Схема і зразок орнаменту представлений на малюнку нижче.

Необхідно звернути увагу, щоб візерунок «лягав» правильно, пров’язуючи по 2 петлі разом, необхідно стежити, куди спрямована верхня ниточка петлі, щоб вона за логікою лягала то вліво, то вправо.

Досягається це наступним чином – пров’язуючи 2 петлі разом лицьовою з нахилом вправо, необхідно зняти першу петлю, потім накинути другу на робочу спицю і підняти зняту петлю.

Якщо ж необхідно схрестити їх так, щоб вони були нахилені вліво, то просто з лівої спиці відразу, без будь-яких перебрасываний, провязывают разом лицьовою.

Ажурні дуги

Тим, хто хоче отримати ажурне привабливе і дуже тонке виріб, потрібно буде щоб на полотні була велика кількість дірочок.

Такий варіант узору ідеальний для літніх тунік, маєчок і кофтинок. Для такого в’язання можна взяти тонкий мерсеризує бавовна, полушелковую нитка, змішані типи волокон з малою товщиною нитки.

А ідеальним візерунком простим у виконанні стане нижепредставленная схема.

Тут також використовуються тільки лицьові співали, накіди, які і утворюють отвори.

А значить, потрібно і провязування петель разом, щоб в загальній полотні залишалося однакове число загальних петель.

Але і тут при провязывании необхідно стежити, куди перекрещена верхня ниточка – вліво або вправо.

Застосовуючи ці орнаменти з ажурними мотивами, можна створити, як літні, так і зимові речі. А попрактикувавшись у виконанні таких схем, можна перейти до складних моделей.

Фото ідеї та схеми ажурного в’язання