Як звязати килимок гачком (80 фото) – покроковий майстер-клас для начинающтих з вязання з трикотажної пряжі, ниток і ганчірок

Овальні, круглі, квадратні, восьмикутні і прямокутні килимки за схемами для початківців. Покрокове опис + фото візерунків процесу в’язання гачком Як зв’язати килимок гачком — схеми і покрокові уроки для початківців: килимки з пряжі, старих речей та ганчірок + багато фото

В’язані предмети інтер’єру завжди в моді, особливо тепер, з появою красивою синтетичної пряжі і різних декоративних джгутів.

Невеликі, але дуже виразні килимки для передпокою, спальні або ванної кімнати, часто виглядають, як дорогі аксесуари.

Хоча вони зроблені з решток різних ниток, стрічок поліетилену або старих трикотажних речей.

Руками домашніх майстринь, з допомогою гачка і різної пряжі, створюються ексклюзивні і стильні елементи дизайну житлового середовища.

Варіанти в’язаних підлогових килимків

Старовинне мистецтво в’язання килимків для підлоги в даний час, також як і багато років тому, базується на принципах практичності.

Для цих цілей часто використовували відходи ткацьких верстатів або домашньої пряжі. Порізана на смужки, старий одяг, також йшла в хід, щоб ще послужити господарям, хоча й в іншій якості.

Ношенные речі з бавовни часто втрачають первісну яскравість кольору, хоча і в цьому випадку їх можна оновити за допомогою акрилових фарб.

Краще зберігають зовнішній вигляд і міцність предмети одягу з синтетики.

Тому умільці часто використовують для в’язання фрагменти колготок або інших трикотажних речей, таких як майки та спортивна форма.

Особливою декоративністю відзначаються невеликі килимки з опуклою в’язкої з джуту, оздоблювального або білизняного шнура.

Зовсім сучасною технікою виготовлення домашніх аксесуарів є в’язання з поліетиленових пакетів, розпущених на смужки.

Цікаві види пряжі можна знайти в спеціалізованих магазинах, в тому числі — трикотажну або у вигляді «травички».

Останню можна використовувати для роботи в філейної техніці, виконавши спочатку сіткову основу, яка потім заповнюється об’ємної ниткою з ворсом.

Способи в’язки килимових виробів

Техніка в’язання гачком розпорядженні кількома способами виконання плоских виробів. Можна зв’язати прямокутний або квадратний килимок, почавши роботу з ланцюжка, набраної з одного краю.

У цьому випадку він вийде смугастим, або прикрашених орнаментом, розташованому в паралельному порядку.

Круглу, эллипсовидную або прямокутну форму можна в’язати, почавши з кількох повітряних петель, розташованих в центрі майбутнього полотна.

При такому способі роботи, візерунок автоматично буде змінюватися, при додаванні кожного нового кольору, що утворює коло.

Для прикраси використовуються також ажурні смужки, декоративні вставки, нашиті поверх полотна.

Модульні килимки з різних фрагментів, пов’язаних окремо, а потім зшитих в одне полотно.

Окремі елементи можуть виконуватися у вигляді будь-яких геометричних форм: квадратів, трикутників, прямокутників, кіл чи ромбів.

Спосіб їх з’єднання стає ще одним творчим мотивом.

Універсальний килимок круглий

Одна з найпоширеніших форм рукодільного килимка підходить для будь-яких видів приміщень, створюючи декоративний акцент.

Виконувати роботу над круглим виробом варто в такому порядку:

 • зробити центральне кільце з 3 повітряних петель;
 • пров’язати 2 повітряних петлі для створення підйому;
 • продовжити плоску форму провязыванием 1 ряду стовпчиків без накидов, розширюючи полотно додатковим стовпчиком, з кожної крайньої петлі;
 • повторювати задану схему до отримання потрібного діаметру, додаючи ряди по колу пряжею різного кольору.

В такому ж стилі в’яжеться японський варіант круглого килимка, коли до центральної частини пришиваються, з допомогою ланцюжка, порожнисті кола більшого діаметра.

Такі вироби виглядають повітряними і оригінальними.

Прості прямокутні вироби

Невеликий довгастий килимок добре виглядає в домашній обстановці, додаючи затишку спальні або передпокою. Для його виготовлення можна застосувати один з доступних способів.

Кругова в’язка з одного центру

Цікава імпровізація може вийти з зношені трикотажних футболок декількох кольорів:

 • Для цього одягу треба відрізати рукава, а цілісну частину майки нарізати по спіралі, дотримуючись приблизно однакової ширини всієї стрічки.
 • Довжина може становити 2-4 см, в залежності від бажаної густини готового виробу.
 • Заготовивши кілька різнокольорових мотків, можна приступати до в’язання, набравши 3 перших повітряних петлі, які стануть центром майбутнього квадрата.
 • Щоб вийшло рівне плоске полотно, необхідно в кожній новій сходинці додавати по 2 стовпчика без накиду, у всіх 4-х кутах.
 • Прямокутне виріб в’яжеться з такими ж прибавлениями, але на самому початку треба набрати ланцюжок з 6-10 петель, навколо якої почне «наростати» полотно.

Суцільне полотно, розпочате з одного боку

Найпростіший килимок, який зможе зв’язати починаюча рукодільниця, починається з ланцюжка, яка відповідає за схемою прямого полотна, ряд за рядом, стовпчиками без накиду.

Виріб може бути пов’язано з однотонного джуту або декоративного шнура, з ажурними смужками з рядів стовпчиків з накидами.

Декоративно виглядають і смугасті килимки, з різнокольорового трикотажу або синтетичного шпагату. Готовий килимок можна обв’язати по периметру ажурними зубчиками допоміжного кольору.

Килимок з декількох фрагментів зшитих

Робота над модульним твором починається з виготовлення кількох квадратів, які можуть бути виконані кругової або прямий в’язкою.

Кожен з них може бути самостійною композицією, з круговими різнокольоровими смужками. Візерунок вийде також в результаті з’єднання деталей різних відтінків.

Симпатичний килимок для ванної вийде із залишків напіввовняної пряжі різних кольорів.

При цьому з кожного відтінку треба зробити окремий фрагмент, у вигляді квадратика, пов’язаного витягнутими петлями. Окремі частини збираються в одне полотно, з допомогою голки або гачка.

Шестигранна форма або соти

Для в’язання килимка складної форми краще всього взяти трикотажний шнур з бавовни з внутрішньої армуючої ниткою з полістиролу.

 • Вона допоможе зберегти початкові параметри виробу після прання. Для товстої пряжі підійде гачок №10:
 • Робота починається з ланцюжки з 4-х повітряних петель, які утворюють коло з допомогою з’єднувального стовпчика.
 • Потім по колу провязывается 12 стовпчиків без накиду, при цьому гачок продевает нитку через середнє отвір.
 • В 2-му ряду з кожної петлі потрібно провязать по 2 стовпчики з накидом, намагаючись не помилитися в рахунку, так як ця строчка стане основою для подальшого поділу на 6 фрагментів.
 • Малюнок ланцюжків, які поділяють кожен з 6-ти ділянок, виділяється появою, до і після них, по одному стовпчику з накидом, у кожному ряду.
 • Таким чином, виходить шестигранник, в полотні якого можуть бути кольорові смужки, ажурні візерунки та інші декоративні вставки.

Невеликий килимок виходить з одного пов’язаного по колу полотна. Зробивши кілька різнокольорових елементів, можна скласти з них велику композицію, пошивши многогранники у вигляді стільників.

За таким же принципом робиться килимок у вигляді зірки, у якого початкові петлі повинні бути кратними числа 5.

Створення затишку для кожної жінки представляється у відповідності з її індивідуальним смаком.

Але майже всім хочеться якоїсь незвичайної деталі, що надає житлу неповторну атмосферу домашнього тепла.

Ніщо не може задовольнити цю потребу, крім унікального предмета інтер’єру, зробленого своїми руками, яким може стати килимок, пов’язаний гачком.

Фото в’язаного килимка