Вязання рукавиць спицями та гачком (80 фото) – майстер-класи і проекти дитячих і жіночих рукавичок, вяжемо коси ,орнаменти на 2 і 5 спицях

Покрокова інструкція та багато фото з в’язання рукавиць спицями та гачком. Вибір кращих матеріалів і інструментів для в’язання. Схеми рукавиць для дітей і дорослих: жаккард, коси і лицьова гладь. В’язання рукавиць спицями та гачком — схеми і опис для початківців, фото ідеї гарних візерунків

Рукавиці – необхідний елемент зимового одягу в умовах суворого клімату. Вони стануть в нагоді не тільки дітям, але і дорослим.

Але покупні магазинні найчастіше виконані з неякісні синтетичної пряжі, в результаті чого очікувати від них тепла просто не доводиться.

Інша справа, зв’язати рукавиці своїми руками, підбираючи не тільки якісну нитку, але і використовуючи вподобані колір і візерунок.

З чого краще в’язати рукавиці?

Щоб рукавиці забезпечували тепло і при цьому довго носилися і не втрачали свою форму і зовнішній вигляд, варто взяти такі типи волокон:

 • Чисту шерсть. Але слід врахувати, що така пряжа досить колюча на дотик, тому вона не підійде дітям і людям з підвищеною чутливістю шкіри.
 • Альпака або сумішеві волокно з ангори з вовни мериноса – більш комфортний варіант з точки зору тактильних відчуттів. Але варто врахувати, що даний вид нитки має підвищену схильність до звалювання. В результаті чого розмір готової рукавиці після декількох прань може зменшитися. Щоб уникнути цього негативного наслідки рекомендується в’язати вироби з таких ниток на спицях або гачком збільшеної товщини.
 • Непогано поводяться напівсинтетичні нитки, які частково складаються з вовни мериноса або альпаки з додаванням акрилу або поліаміду. Вони не сідають, не колються під час шкарпетки та забезпечують комфорт і потрібний рівень тепла.

Що вибрати спиці або гачок для в’язання рукавиць?

Друге питання, яке найчастіше постає у в’язальниць, які мають незначний досвід – це вибір інструменту.

Зв’язати рукавиці можна як спицями, так і гачком. Все більшою мірою залежить від індивідуальних переваг.

Але у цих двох технік в’язання є свої принципові відмінності:

 • Полотно отримане спицями має більш рихлу структуру. Доступна велика кількість візерунків.
 • А ось рукавиці в’язані гачком будуть більш щільними і жорсткими. Це забезпечується специфікою переплетення ниток під час руху гачком.

Що стосується складності, то придбавши певний досвід, рівень техніки буде знаходитися приблизно на одному рівні для цих двох в’язальних інструментів.

Підготовчі роботи

Після того як вибрані нитки і інструмент, необхідно зняти розмір кисті руки.

Це забезпечить комфортну посадку – виріб не буде вільно провисати на кисті руки або навпаки, обмежувати пальці.

Щоб правильно зняти розміри для виготовлення рукавиці, необхідно вільно покласти кисть на чистий аркуш паперу і обведіть її по периметру.

При цьому потрібно виключити обведена міжпальцевих відстаней – крім великого і вказівного. Великий палець при цьому бажано відставити від іншої частини кисті перпендикулярно в бік:

 • З отриманої окреслення необхідно зняти довжину – вона повинна замірятися від максимальної висоти пальця до кінця долоні + ще 5-7 см на вільний обхват зап’ястя гумкою. Цей запас забезпечить щільне прилягання виробу і відсутність можливості засипання туди сніг і задування вітру.
 • Другий вимірюваний розмір це ширина долонної частини.
 • І третій, фінальний – це розмір довжини великого пальця, так як цей елемент рукавиці вывязывается окремо.

Схеми рукавиць спицями для дорослих

Наведемо кілька прикладів в’язання рукавиць спицями як для досвідчених в’язальниць, так і для тих, хто не має навичок роботи в цій техніці.

Прості рукавиці лицьовій гладдю на 5 спицях

Така модель доволі проста, так як не вимагає особливих вимірів.

Досить тільки через кожні кілька рядів приміряти виріб на власну кисть і виконувати певні зменшення або закриття отвору під великий палець.

Опис роботи:

 • Вибрати відповідну нитку і 5 спиць по товщині. Цей розрахунок представлений для щільності в’язання, де на 1см припадає 1,7 петлі.
 • Для середньої за величиною кисті жіночої руки необхідно буде набрати для гумки 36 петель і рівномірно розподілити їх на чотири спиці.
 • Можна розділити 1 і 2 спицю на нижню частину рукавиці, тоді як для 3 і 4 спиці будемо вважати полотно тильної сторони виробу.
 • Для гумки, яка вывязывается за схемою 1 лицьова, 1 виворітна петля — необхідно без убавленій і додатків вив’язати 7 см у висоту.
 • Після цього приступаємо до вив’язування основної частини. Цей елемент буде виконуватися виключно лицьовими петлями без додавань аж до отвору під великий палець. В середньому це займає в висоту близько 6 див.
 • Після цієї висоти на одній з спиці виділити 7 петель і пров’язати їх допоміжної ниткою контрастного кольору. Робиться це для того, щоб намітити подальший отвір під великий палець. Такою контрастною ниткою необхідно прив’язати два ряди, щоб надалі можна було розпустити цей штрих.
 • Після позначки необхідно приступити до зменшення петель, щоб сформувати мисок рукавиці. Для цього на наступній спиці після виконання контрастного штриха і через одну спицю від неї пров’язати перші 2 петлі разом.
 • У наступному ряду пров’язати на інших двох спицях 2 петлі разом лицьовою, але зробити це в кінці кожного ряду.
 • Таким чином виконувати зменшення через 1 коло. Робити це, поки загальна кількість петель не зменшиться в 2 рази.
 • Одночасно з цим приміряти рукавичку, щоб переконатися у відповідності розміру виробу габаритами руки.
 • Після досягнення кількості петель рівних 18, необхідно буде збільшити зменшення в кожному ряду. Для цього прибирають 5 петельок симетрично по колу.
 • Після цього виконують вив’язування великого пальця. Для чого необхідно акуратно висмикнути контрастну нитку, формуючи отвір. А отримані петлі зібрати на звільнену спицю. Необхідно звернути увагу, щоб петлі будуть в 2 ряди, 7 верхніх і 7 нижніх. Їх поділяють на окремі спиці і після цього вывязывают палець по потрібної довжини, виконуючи поступове закриття петель в 2 або 3 лавах, щоб сформувати конічну частину.

За такою схемою в’яжеться аналогічно ліва рукавичка, але з дзеркальним відображенням.

Красиві рукавиці з косами

Створити красиві рукавиці можна за допомогою вовняних ниток. Причому схема зменшення може бути використана аналогічно до попереднього опису.

Малюнок з кос вывязывается тільки по лицьовій стороні. А на долоні краще зв’язати полотно лицьовій гладдю. Це дозволяє комфортно використовувати рукавичку.

Нижче представлена схема кісок.

Жакардові схеми рукавиць

Дуже оригінально і красиво виглядають рукавиці з жакардовим візерунком.

Але складність вив’язування тут полягає в тому, що застосування двох кольорів створює фактичний двошарове виріб. Тому рекомендовано брати не занадто товсті нитки.

При цьому контролювати ступінь їх натягу, щоб полотно лежала рівно, без перекосів.

Нижче представлений варіант малюнка рукавиць жакардовим візерунком.

Дитячі схеми для в’язання рукавиць

Щоб зв’язати дитині оригінальні рукавиці можна використовувати також принципи створення жакардового візерунка.

На даному зразку показаний малюнок з котиками, яких можна виконати в будь-якому двоколірному рішенні, яке подобається найбільше.

Але для того, щоб орнамент читався досить чітко, краще брати контрастні відтінки.

Принцип зменшення показано на малюнку, також як і схема вив’язування окремо відставленого великого пальця. Червоною смугою позначено місце вставки.

Схема в’язання рукавиць гачком

Найпростіший варіант створення рукавичок спицями — це використання в схемі візерунка:

 • Стовпчиків без накиду для гумки.
 • Стовпчиків з одним накидом для створення основної частини рукавиці.

Сам процес вив’язування полотна з усіма убавлениями і вывязыванием окремого елемента пальця, представлений на схемі.

Використовуючи дані схеми легко створити оригінальні рукавиці, як для дорослих, так і для дітей. А щоб все вийшло з першого разу, треба точно дотримуватися цих рекомендацій.

Фото, схеми для в’язання рукавиць