Вязані гетри спицями та гачком (89 фото) – майстер-класи вязання жіночих гетр зі схемами для початківців

Красиві вязані жіночі гетри: майстер-класи, як зв’язати високі шкарпетки для дівчата з фото. Покрокове опис схем і шаблонів для роботи. Вязані гетри спицями та гачком — схеми, опис в’язання, фото-ідеї з чим носити і майстер-класи

З теплого зимового одягу для відпочинку або занять спортом, вязані гетри представляють інтерес, так як не тільки зігрівають і захищають взуття від попадання снігу, але і надають поряд особливий стиль.

Оригінальну деталь одягу багато умільці можуть зв’язати самостійно, використовуючи для цього спиці або гачок.

Зручний аксесуар в’язаний

Гетри спочатку були елементом спортивної чоловічого одягу, але подібно іншим практичним аксесуарів, зайняли місце в гардеробах стильних модниць.

В даний час теплу деталь наряду з задоволенням носять жінки і діти.

Універсальність гетр полягає в тому, що їх можна одягати з різними видами взуття, такими як черевики, кросівки, кеди, черевики або туфлі.

Особливо привабливо виглядають теплі аксесуари, пов’язані своїми руками. В інтернеті можна знайти і майстер-класи та схеми в’язання спицями та гачком.

Рукодільниці можуть вибрати гладкі, рельєфні, кольорові або ажурні моделі, які урізноманітнюють звичайний стиль одягу і зігріють в холодні дні.

Гетри носять при відвідуванні навчальних, спортивних чи танцювальних занять, вони також служать додатковим утепленням для ніг і оригінальним способом корекції тонких гомілок.

Різновиди візерунків і фасонів

Популярність гетр сприяла виникненню нових моделей і візерунків в’язання.

Різноманітні види можна виготовляти у вигляді прямого полотна, яке потім зшивається або застібається на нозі за допомогою блискавки або гудзиків.

Багато використовують метод безшовного в’язання гачком або круговими спицями. Серед найпоширеніших сучасних моделей можна виділити кілька типів:

 • гетри з прямого полотна, виконаного 2-ма спицями, візерунок — кельтські кіски або гумка;
 • високі вироби, пов’язані на панчішних спицях, прикрашені кольоровим орнаментом і смужками;
 • дитячі гетри з рельєфним візерунком, пов’язані спицями або гачком;
 • ажурні деталі одягу, що доходять до колін або вище, які зручніше в’язати гачком.

Кожна майстриня може внести в обраний вид деталей одягу своє доповнення, у вигляді прикрас з гудзиків, аплікацій або красивого шнура з помпонами.

Приготування матеріалів та інструментів

При виборі пряжі слід орієнтуватися на стиль зразка, узятого за основу. Для об’ємних рельєфних гетр більше підійдуть об’ємні акрилові, напівшерстяні або вовняні нитки.

Від реакції на одяг з натуральної вовни також залежить вибір гіпоалергенних матеріалів. Для ажурних виробів можна придбати більш тонкі нитки.

На упаковках пряжі зазвичай вказані рекомендовані номери спиць або гачка. Для прямої в’язки достатньо 2-х основних спиць і однією додатковою, якщо візерунок виконується кісками.

Безшовні моделі можна виконувати за допомогою кругових або 5-ти панчішних спиць. Гачок є універсальним інструментом, який підходить для всіх видів в’язання гетр.

Поради новачкам

Приступаючи до в’язання стильного аксесуара вперше, краще всього почати з простої моделі, пов’язаної прямим полотном на 2-х спицях або гачком.

Використовуючи лицьові і виворітні петлі, можна пов’язати облягаючі і рельєфні гетри для занять спортом.

Після закінчення в’язки, обидві однакові деталі складають навпіл і зшивають з допомогою гачка або трикотажного шва.

При виготовленні гетр на кругових або панчішних спицях, новачкові буде легше освоїти прийоми в’язання, так як в цьому випадку не доведеться займатися підрахунками для формування п’ят і носків.

Перевага безшовної в’язання спицями або гачком полягає в отриманні суцільного полотна.

У ньому на певній висоті треба додати кілька петель, щоб отримати розширення за силуетом ноги.

Порядок роботи

Щоб деталь одягу добре сиділа на нозі, не була занадто вузької, безформною або широкої, корисно зняти мірки і накресліть викрійку.

Для цього знадобиться м’який метр, для вимірювання ноги в декількох місцях:

 • обрана висота готових гетр;
 • обхват гомілкової частини;
 • окружність в найширшій точці ікри;
 • обхват під коліном;
 • довжина від найбільш виступаючої точки ікри до середини коліна;
 • довжина від того ж центру ікри до нижнього краю гетр.

Лекало в повну величину робиться для в’язання прямого полотна, яке потім зшивається.

При роботі вкруговую, достатньо зробити невеликий ескіз-начерк із зазначенням знятих мірок, щоб розрахувати, на якій висоті і в якій кількості треба додавати петлі.

Прості моделі з одноколірної пряжі

Початківцям освоювати техніку в’язання можна почати з прямого полотна, виконаного на 2-х спицях.

Для цього треба взяти полушерстяную пряжу середньої товщини, для якої рекомендовані спиці №№6-8:

 • Обмірів ногу і накресливши викрійку, треба зв’язати зразок з 10 петель, щоб точно знати, якою кількістю сантиметрів вони відповідають, і набрати перший ряд.
 • Для ниток середнього обсягу ця величина зазвичай становить 90-100 петель.
 • Зв’язавши 1-й ряд лицьовими, з 2-го треба чергувати їх з виворітними петлями, отримуючи візерунок гумкою 2Х2.
 • Для жінки середнього зросту додаток петель починається приблизно з висоти полотна 10-12 см, коли форма виробу виходить на середню, найширшу частину.
 • Висота ділянки гетр, облягаючого ікри ніг, складає близько 30 см, після чого треба зменшити кілька петель за наявними вимірів, щоб модель добре сиділа на нозі і не сповзала при русі.
 • Верхній край зазвичай закінчується гумкою, навіть коли в середній частині використовується інший візерунок. Зробивши шви на виворітній стороні пов’язаних полотен, можна приміряти готовий виріб.

Гетри для танцівниці, з відкритою п’ятою

Для дівчат, які займаються хореографією або спортивними танцями, гетри з відкритою п’ятою згодяться на репетиціях. Їх можна швидко зв’язати своїми руками, використовуючи прості схеми.

Оригінально і динамічно виглядає такий аксесуар, виконаний з пряжі кількох кольорів, розташованих смужками:

 • Можна придбати нитки середнього обсягу, 2-х або 3-х кольорів, в мотках по 50 грам. Для роботи потрібні кругові, панчішні спиці, №№ 6-7.
 • Практичне призначення виробу визначає найбільш простий вид візерунка, який добре облягає ногу і не зіскакує під час занять.
 • Краще всього для цих цілей підходить проста гумка 1Х1 або 1Х2. Для початку треба набрати 66 петель, розподіливши їх порівну на 4-х спицях.
 • За допомогою 5-й спиці треба зв’язати простий гумкою близько 12 см, потім закрити 32 петлі на 2-х спицях, а з наступного ряду знову їх набрати.
 • Таким чином виходить отвір для п’яти, після якого треба продовжувати в’язання розпочатої гумкою, ще протягом 10-12 див.

В залежності від індивідуальних обмірів, треба починати додавати петлі для середньої частини гетр. Ближче до коліна, слід зменшити кілька петель і закінчити в’язання гумкою 2Х2.

Круговий в’язання гачком

Щільніша в’язка, виконана гачком, добре облягає ногу, а круговий спосіб в’язання дозволяє виготовити гетри без швів.

Полушерстяную або акрилову пряжу середнього обсягу, треба придбати в кількості 100 грам.

Для роботи підійде гачок, розміром №3. Знизу роботу треба розпочати з 36 повітряних петель, які продовжують візерунком «гумка»:

 • Для цього 2 ряду в’яжуть звичайними стовпчиками без накиду.
 • Потім, в кожному парнім ряду, чергувати 2 стовпчика без накиду, з витягнутою петлею з нижнього ряду.
 • На ділянці розширення ноги, петлі треба додавати, а наближаючись до коліна – зменшувати.
 • Верх можна обв’язати стовпчиками з накидом, щоб отримати фігурну оборку.

Почавши з найпростіших моделей, кожна рукодільниця може вибирати більш складні зразки, які широко представлені на численних фото.

Освоївши в’язання складних орнаментів, можна виконати гетри зі скандинавськими візерунками з оленів та сніжинок, а також зробити ажурний аксесуар з ошатними оборками.

Фото, схеми для в’язання гетр