Як звязати бере спицями та гачком (90 фото) – майстер-клас для початківців: схеми для жінок (літній бере і на весну)

Покрокова інструкція, як зв’язати бере спицями та гачком. Етапи в’язання, вибір пряжі та інструментів. Рекомендації по догляду за готовими виробами і мега-колекція фото. Як зв’язати бере спицями та гачком — покрокові схеми і опис для початківців, фото красивих моделей

Речі, пов’язані своїми руками ніколи не втрачають актуальності.

Вони здатні прикрасити будь-який образ. Пов’язаний своїми руками бере, здатний довгий час радувати і зігрівати свою господиню або господаря.

Бере — це універсальний аксесуар, який носять незалежно від статі і віку.

Етапи в’язання берета

Як би не лякала перспектива зв’язати бере власними руками, це цілком під силу навіть початківцю.

Для цього необхідно послідовно пройти кілька етапів, щоб чітко представляти свій виріб у готовому вигляді:

 1. Визначення виду вироби. Цей етап включає визначення виду виробу, яке належить в’язати. Буде це бере для зими або літа, для кого буде головний убір і яким він буде.
 2. Визначення «знаряддя праці». Чим саме буде пов’язаний бере. Це питання не стоїть тільки для тих, хто володіє тільки одним інструментом або для тих, хто відчуває ніжну любов тільки до одного з них (до гачка або спиць). Для всіх інших слід пам’ятати, що гачок може зажадати трохи більшу кількість пряжі для щільного візерунка.
 3. Визначення пряжі. Сьогодні представляється величезний вибір пряжі і майже будь-яка підійде для в’язання берета, головне орієнтуватися на власні уподобання і бажаний вигляд готового виробу.
 4. Визначення номера спиць або гачка. Як правило, на моточке з пряжею даються рекомендації по вибору розміру спиць або гачка. Якщо ви вибрали бобінний пряжу або етикетки з якої-небудь причини не збереглося завжди можна підібрати інструмент, орієнтуючись на ниточку. Пряжа з ворсом вимагає більше повітря, щоб дихати відповідно більшого розміру спиць або гачка. Найкраще зв’язати зразок і звернути увагу, щоб ниточка добре захватывалась інструментом і не розшаровувалася.
 5. Визначення візерунка. При виборі візерунка не слід забувати, що іноді гладка платочная в’язка спицями або просто стовпчики без накиду гачком це кращий вибір, якщо ваш варіант відповідає простоті ліній і форм або ж при використанні фантазійної пряжі, приміром, букле. Також варто пам’ятати при виборі візерунка, що для створення необхідного обсягу та форми берета надбавки повинні бути закладені у візерунок.
 6. Визначення способу в’язання. Звичайний бере можна пов’язати від денця або від гумки. Можна також зв’язати денце берета і гумку окремо. А можна в’язати бере в модній поперечної техніці від краю до краю. Особливо актуальні такі моделі виконані гачком. Також можна виконати бере в поєднаної техніці, коли денце в’яжеться гачком, а гумка спицями.
 7. Власне в’язання берета
 8. Зшивання деталей (при необхідності)
 9. Водно-теплова обробка.

Види беретів

Такий універсальний аксесуар, як бере, має немислиму кількість видів. Аксесуар може бути:

 1. зимовий;
 2. осінньо-весняний (демісезонний);
 3. річний.

Підходящим для певного сезону головний убір може зробити правильно обрана пряжа, а також щільність узору і його вид.

Так, наприклад, для зимового берета підійде теплий і м’який меринос або пух норки. Вибираючи зимовий, бере можна розглянути подвійні варіанти.

У цьому випадку верхній бере може бути ажурним, а нижній гладким. Для літнього берета ідеально підійде бавовна, віскоза, бамбук або льон.

Як вже говорилося вище бере є одним з найбільш універсальних аксесуарів і може підійти кожному, головне орієнтуватися на смак того, хто буде носити його. Можна зв’язати:

 1. Чоловічий бере. Чоловічі берети зазвичай відрізняються строгістю форм. Але зараз правила у чому відступають на задній план і чоловіки теж можуть дозволити собі носити хитромудрі візерунки і трохи дивні форми та яскраві кольори. Не варто думати, що бере не годиться справжньому чоловікові, просто оберніться до історії.
 2. Жіночий бере. Тут обмежити в’язальницю можуть тільки власні поняття про допустимому головному уборі. Але не завжди слід суворо дотримуватися правил.
 3. Дитячий бере: для хлопчика і для дівчинки.

Саме до цього різновиду можна дозволити фантазії розгулятися, орієнтуючись тільки на інтереси майбутнього володаря. Бере можна прикрасити в’язаній аплікацією, квітами, стрічками.

Залежно від узору і якостей обраної пряжі бере може бути невеликим або об’ємним, ажурним або щільним, гладким або з малюнком.

Пряжа для берета

Для берета підійде будь-яка пряжа, а її сучасне виробництво пропонує величезну кількість її видів.

При виборі пряжі необхідно орієнтуватися на сезонність майбутнього виробу і смаки її майбутнього володаря.

Акрил

Один з найпоширеніших видів пряжі. Це штучний матеріал. Акрил підійде для демісезонних виробів. В шкарпетці може розтягуватися.

Цей матеріал набагато менше пілінгу, ніж натуральна шерсть. Ідеально підійде тим, у кого алергія на шерсть.

Вовна

Чистошерстяная пряжа ідеальна для холодної пори року, але деякі його види мають ряд мінусів:

 1. Може викликати алергічні реакції. Не слід вибирати її, якщо відомо про алергії майбутнього господаря.
 2. Деякі види чистошерстяной пряжі колються і при носінні готового виробу може свербіти лоб.(а це дуже неприємно) Вибирайте м’який меринос, кажуть, що він не викликає свербіння при носінні з-за більш м’яких волокон. Намагайтеся перевірити свій вибір, приклавши моточек пряжі до чутливого ділянки шкіри, якщо зіткнення викликає неприємні відчуття краще відмовитися від такого вибору.
 3. При невдалому СОТ виріб з такої пряжі може дати усадку.
 4. Деякі вироби сильно пилингуются при носінні.

Чистошерстяная пряжа може бути різних видів і відрізняється в залежності від шерсті тварини, яке використано для виготовлення пряжі.

Смесовка

Так прийнято називати пряжу, що складається з волокон шерсті і штучних волокон або інших натуральних волокон, наприклад акрилу, бавовни, бамбука та ін.

Така пряжа поєднує в собі переваги вовни, тобто вироби з неї будуть дуже теплими, і дугою пряжі яка також присутня в складі.

Відповідно в залежності від додаткових волокон пряжа може стати більш м’якою, буде менше схильна до утворення котушок, буде краще носитися.

А так само менше розтягуватися або давати менший відсоток усадки при СОТ.

До цього виду слід віднести і поширений в даний час «пух норки». Крім так званого «пуху норки» вона включає в себе і акрил.

Бавовна

Проста бавовняна пряжа ідеальна для літніх беретів. Більш товсті види бавовни підійдуть і для осені/весни. Бавовна гіпоалергенний, добре тримає форму, але може дати усадку.

Бавовна гарно підкреслить ажуры, виконані як гачком, так і спицями.

Віскоза

Берети з віскози також стануть ідеальним доповненням літнього образу. Це натуральний матеріал, який може незначно охолоджувати в жарку погоду.

Вибираючи його слід пам’ятати про те, що вироби з віскози схильні до розтягування під час носіння.

Бамбук

Сучасний натуральний матеріал, що складається з волокон бамбукових дерев. З бамбука вийдуть прекрасні літні берети. Ниточка володіє легким матовим блиском і злегка пушится.

Красиво підкреслює мереживо, але і лаконічний гладкий візерунок тільки прикрашає, як би підсвічуючи його.

Як в’язати бере гачком

При в’язанні берета слід пам’ятати, що в основі берета лежить коло. Відповідно, при в’язанні берета від денця слід пам’ятати правило кола. Існує універсальна схема кола гачком.

В кільце з повітряних петель вплутуються стовпчики. У наступному ряду в кожну петлю в’яжеться по два стовпчики. У третьому ряду надбавка робиться через одну петлю, в наступному ряду через дві петлі.

Таким чином, в’язання триває до потрібного діаметру кола. Потім здійснюються убавки.

При виборі візерунка слід пам’ятати про правило кола, а краще вибрати візерунок з готовою схемою кола.

Після того як денце берета пов’язано, можна переходити до убавкам. Кратність убавок слід дотримуватися зворотний.

Тобто якщо надбавки здійснювалися через 5 стовпчиків, то і убавки слід робити через 5 стовпчиків, у наступному рядку через 4 стовпчика і т. д. до потрібного обсягу.

Як в’язати бере спицями

Один з найбільш простих способів зв’язати бере спицями — це зв’язати бере платочної в’язкою.

Бере вийде класичним, але від цього не менш стильним і впорається з таким навіть починаюча в’язальниця. Для початку в’язання берета необхідно набрати 110 петель теплою пряжею:

 1. Всі лицьові.
 2. Чергування 2 лицьові / 2 виворітні.
 3. Аналогічно другому ряду з дотриманням малюнка.
 4. Пров’язати 5 див. на малюнку.
 5. Всі виворітні при цьому з допомогою накидов рівномірно додати 28 петель
 6. Потім в’язати «платочної в’язкої» всі петлі лицьові 11см
 7. Розділити в’язання на 6 однакових частин по 23 петлі в кожній частині, між частинами вставити маркер. Якщо немає спеціального маркера, можна скористатися ниткою контрастного кольору.
 8. Лицьовими петлями перші дві петлі разом, перед кожним маркером дві петлі в’язати разом, завершальні дві петлі також провязать разом.
 9. Три ряди «платочної в’язкої» (без убавок)
 10. Повторити убавки аналогічно п. 8
 11. Три ряди «платочної в’язкої» (без убавок)
 12. Повторювати убавки і ряди без убавок до тих пір, поки на спицях не залишиться 18 петель. У цьому ряду чергувати 2 петлі разом, 1 лицьова.
 13. В останні 9 петель протягнути нитку і зв’язати.
 14. Бічний шов сточують.

Бере готовий. Його можна прикрасити помпоном або квітами, пов’язаними гачком.

СОТ

Водно-теплова обробка необхідна будь-якому вязанному виробу. Фактично це прання. краще всього віддати перевагу ручне прання рідким засобом. відпарювання при необхідності.

З пухнастою пряжею слід бути акуратніше, щоб не обпалити ніжні ворсинки, потрібно ретельно вибирати температуру.

Не нехтуйте СОТ, воно допоможе пухнастої пряжі розкритися, а примхливої пряжі не дати усадку або перекосити візерунок.

Фіксація

Фіксація в’язаного виробу — це закріплення його бажаної форми. Цей етап дозволяє добитися ідеальної форми готового виробу. Новачкам іноді цей етап здається складним.

Полегшити його можна вдавшись до порад наших бабусь і просто натягнути готовий виріб на відповідного розміру блюдо.

Інший спосіб фіксації — приколоти шпильками до складеного в кілька шарів рушника.

Декор

Для декору берета підійдуть будь-які матеріали. Квіти, стрічки або стрази, в’язані аплікації або помпони, гудзики або бісер. Межі може встановити тільки власний смак.

Ось так просто можна зв’язати бере гачком або спицями. З таким аксесуаром будь-який образ зазвучить нотами пісень Мірей Матьє або Едіт Піаф, і засяє барвами найромантичнішого міста на землі.

Фото, схеми для в’язання берета