Вязання реглана спицями та гачком – розрахунок вязання, розміри, схеми з описом для початківців

Докладна інструкція з в’язання реглана спицями та гачком своїми руками. Рекомендації та поради для початківців з в’язання реглана в різних техніках: зверху і знизу. Велика підбірка фото готових робіт і процесів в’язання. В’язання реглана спицями та гачком — дуже докладний майстер-клас та схеми для початківців: фото в’язання знизу і зверху

Реглан один з основних базових елементів, які необхідно засвоїти, щоб навчитися в’язати прекрасні речі.

Початківцям майстриням необхідно освоїти всі основні моменти і труднощі в’язання реглана, щоб не робити елементарних помилок.

Професіонали в рукодільній справі прагнуть не тільки зв’язати якісний реглан, але і прискорити процес виконання роботи.

Що таке «реглан»?

Багато прикладні матеріали для в’язання по-різному подають інформацію про цієї важливої деталі.

Початківці умільці навіть можуть заплутатися, адже одні журнали позначають регланом цілісний виріб, тоді як інші чітко вказують, що реглан тільки рукав.

Плутанини або великого спору тут немає, інформація розрізняється, тому що в першому випадку реглан в’яжеться зверху і виходить цілим, а в другому знизу.

І тому майстру доведеться зшивати окремі частини разом. Рукава чертится у процесі позначення плечової частини. Своїм незвичайним ім’ям даний елемент зобов’язаний барону Реглані.

Цей англійський полководець отримав рану в ліве плече, з-за чого йому доводилося постійно носити одяг не яка турбує поранену область.

А так як знайти таку одяг було проблематично, її шили на замовлення.

Необхідні інструменти

 1. Самий основний інструмент, без якого в’язання просто неможливо це спиці або гачок. Вибір інструменту в’язання лягає на майстра. І той і інший інструмент передбачає довгу і копітку роботу. Для рукава реглан вибираються кругові спиці різної довжини.
 2. Панчішні спиці в різних варіаціях розмірів.
 3. Маркери. Виріб буде складатися з безлічі рядів, петель, підйомів. Щоб не заплутатися і постійно не вираховувати потрібну кількість досвідчені люди набувають маркери.
 4. Лічильник рядів. Відмінно допомагає в роботі, коли справа доходить до кругового в’язання.
 5. Ножиці для обрізання зайвих ниток.

Як розрахувати матеріал

 • Для початку потрібно створити невеликий пробник, який покаже щільність в’язання. Для цього набираємо 45 петель і пров’язуємо зразок на 15 см у висоту.
 • Із цим зразком потрібно виконати наступні маніпуляції: намочити, дати їй обсохнути, відпарити.
 • Після перерахованих дій розмір зміниться, що в подальшому стане в нагоді при обчисленні довжини ширини виробу.
 • Вимірюємо лінійкою скільки перед її рядів і забирається в десяти сантиметрах. Це допоможе розрахувати потрібну кількість рядів і не допускати надлишку.
 • Результати щільності записуються і враховуються при в’язанні.

Наприклад, якщо припустити, що щільність в’язання 3/3 петлі/ряду в одному квадратному сантиметрі, то можна запросто порахувати будь параметр.

Якщо взяти за основу стандартний 42 розмір і вирахувати горловину (36 см), то вийде 36×3=108 петель.

Є чотири регланных лінії, з однією або двома петлями. Тому при підрахунку петель, доведеться прибирати або 4, або 8 петель. Про це необхідно пам’ятати інакше виріб попливе.

Реглан за допомогою спиць

Перший інструмент, який найчастіше використовується для створення реглана це спиці. Головними перевагами в’язання реглана спицями є зручність і простота.

На виробі немає швів, що відмінно підходить для багатьох базових елементів гардеробу. До того ж зменшується ризик помилок у убавлениях або додатках.

Реглан зверху по колу

З головних інструментів знадобляться кругові спиці. Їх розмір повинен бути невеликим, волосінь теж не надто довгою:

 1. Пров’язуємо цілий ряд з лицьових петель.
 2. З’єднуємо разом, щоб вийшло кільце, пров’язуємо ще один аналогічний першому ряд. Обов’язково перевіряємо відсутність перекрутки.
 3. За допомогою маркерів розмежовуємо число повітр. п, для різних елементів. Різнокольоровими тонами помічаємо реглан. лінії.
 4. Коректуємо спинку по висоті. Вив’язування має відбуватися не торкаючись передньої сторони. З кожним рядом петлі повинні наближатися до переду.

Формуємо росток

 • Формування паростка:
  1-й ряд. Починаємо в’язати орієнтуючись на ліву реєстр. лін. В’яжемо лицьовими петлями до реєстр. лін., після робимо накид, дві п., а 3-ю знімаємо з обкр.
 • 2й. Перевертаємо виріб виворітного стороною і починаємо робити ряд номер два. Знімаємо петельку з обкрут. і пров’язуємо дві повітряні петлі. Після цього йде накид і дві п. Додаємо плюс 2 п. і 3-я обкр.
 • 3-й. В’яжемо осіб., обкр., затягуємо навколо. Прибираємо і створюємо 2 осіб./накид/2 реглан./накид. Формуємо всі повітряні п. спини. Створюємо накид/2 осіб./обкр., завершуємо парою осіб., 3-їй з обкр.
 • 4-й, 5-й, 6-й. Аналогічно вывязываем п’ятий виворітнім, шостий лицьовим, сьомий виворітнім. Кожен з них повинен мати по три петлі реглана.
 • 7-й. Всі петлі лицьові.
 • 8-й. Тут все навпаки виворітні петлі. Повинно вийти рівну кількість як для спинки, так для лицевої частини виробу.

Формування спинки і переду

 • В’яжемо цілий ряд лицьовими при цьому включаючи рівняння петельки передній частині. Розгортаємо і вывязываем ряд изнан. Після додавання ряду, необхідно додавати. Плюс три п. переду.
 • Аналогічним чином цього ряду створюємо наступні вісім. Кінцевий повинен бути провязан изнан. Завершує справу п. без обкрута. Всімце потрібно, для того щоб вирівняти пов’язане.
 • В’яжемо ряд осіб, починаючи з накиду. Вывязываем ліву реєстр. лінію за допомогою стовпчиків, накид тут не потрібен (спереду).
 • Потім переходимо до рукавів. Формуємо накид і вывязываем ліву реєстр. лін. спинки. Далі чергуючи накіди і спинку доходимо до реєстр. лінії. Аналогічним способом вывязываем до кінця.

Реглан з підрізом

 • Забуваємо про реєстр. п. Скидаємо всі п., що формують рукава на нитку.
 • Створюємо кілька повітряних петельок, які будуть виступати в якості петель підрізу. З’єднуємо їх у гурток.
 • Вывязываем близько 6-7 рядів, поки не підемо до рівня виточки.
 • Вывязываем корпус.

Дуже важливо заздалегідь вибрати потрібний варіант корпусу, щоб зуміти правильно оформити виріб. До того ж важливо враховувати при розрахунку необхідного матеріалу.

 • Переводимо рукава вільно лежать на нитці на інструмент.
 • Згадуємо про повітряні п. лінії реглана, з них і з п. підріза набираємо матеріал.
 • Ті, що з рег. лін. вывязываем попарно. Розмічаємо за допомогою маркерів середину.
 • Це буде лінія збавляння. Вона розраховується від рівня з’єднання рук з тілом.

Коли величина почне формуватися саме ця знайдена лінія стане орієнтиром убавки. Після того як рукав буде закінчений формується гумка.

Реглан без підрізу

Починається аналогічно зі скидання всіх п. на нитку. Потім у коло зв’язується перед разом зі спинкою. Вибирається схема в’язання і вывязывается основний корпус.

Це може бути як складна схема, так і найпростіша складається з стовпчиків і накидов.

Створюється 3 п. з тих, що на корпусі там, де з’єднуються між собою рукав. Те, що лежить на нитці, перекладається на інструмент.

В’яжемо рукава поки не дійдемо до моменту зменшення вироби. Виробляємо зменшення і в’яжемо гумку.

Інструкція для в’язання реглана гачком

Гачок досить зручний інструмент, який створює чудові, якісні вироби. Його вибирають у відповідності з пряжею, яка буде використовуватися в якості головного матеріалу.

Можна використовувати одну або дві нитки для в’язання, головне стежити за тим, щоб нитка не була товща зазору в петлях.

Реглан гачком в’яжеться наступним чином:

 • В’яжемо близько 90 петель. Точний розрахунок діаметру голови провадиться кожним майстром індивідуально.
 • Дві петлі підйому і цілий ряд в’яжемо стовпчиками з накидом. У зазначені маркерами реєстр. п пов’язують 2 стовпчики з накидом.
 • Між ними повинна проходити одна петля.Цим нехитрим способом реглан провязывают до потрібної довжини.
 • Коли він дійде до пахв, починається в’язання поворотними рядами. Таким чином провязывается передня і задня частини, при цьому виключаються перекоси в різні сторони.
 • Спинка і перед об’єднуються з допомогою повітр. п. Число петель можна розрахувати виходячи з щільності в’язання.
 • Заміряємо ширину пройм і вираховуємо потрібну кількість петельок. З самого центру починаємо ряд. Стовпчиками з накидом в’яжемо до петлі реєстр. Через неї йде стовпчик з накидом.
 • Створюється кілька петельок, які повинні бути з’єднані з лицьовою стороною вироби стовпчиком з накидом.
 • В’яжемо передню частину, заново набираємо петлі як було показано раніше і в’яжемо стовпчиками з накидом поки ряд не скінчиться.

Повторними рядами вывязываем виріб до потрібної довжини. Нижню частину вывязываем гумкою, в іншому разі краю будуть дуже незручними при носінні.

Фото та схеми для в’язаного реглана