Вязання пят спицями – схеми та майстер-класи для початківців, пята бумеранг

Докладна інструкція з в’язання п’ят спицями різними способами. Як правильно читати схеми. які матеріали та інструменти потрібно підготувати для в’язання і вибір техніки в’язання. В’язання п’ят спицями різними способами — схеми з описом, майстер-класи з в’язання на 2, 4 і 5 спицях

Серед моди хенд майстрів набирає популярність різновид рукоділля в тематиці в’язання спицями, а саме, в’язання п’ят.

Будь-яке рукоділля, це в першу чергу праця, що закладений у виготовленні.

Подарунок може бути зробити з любов’ю для рідних і близьких людей, чи може просто внести контраст у ваш гардероб.

Адже звичайний вибір на ринку не вражає, чи не задовольняє потреб.

Більше того, сам виріб може стати прекрасним дизайнерським ходом і принести вишукану родзинку своєму власникові.

Інструменти:

 1. Спиці довгі марковані.
 2. Різноманітний набір ниток.
 3. Папір в клітинку.
 4. Ручка або маркер.

Кому і як можна подарувати:

 • Дітям на свято.
 • Батькам при появі дитини.
 • Просто подарувати теплу і приємну річ.
 • Бабусям на пам’ять.
 • Зробити оригінальний подарунок ручної до Нового Року.

Тут немає обмежень по фантазії. Так що з оформленням ідеї можна дати собі волю.

З чого почати?

Перед початком роботи слід визначитися з типом і формою виробу, яке збираєтеся виготовити, а так само цілями, для яких створюється в’язка.

Від цього залежить вибір матеріалу, сам тип в’язальних ниток, спиці, додаткові матеріали для прикраси, і так далі.

Як правило, майстри в’язання спершу накидають собі загальну викрійку, перед тим, як почати роботу по в’язці.

Це дозволяє не просто зробити роботу унікальною за власним дизайном, але і приблизно зрозуміти, чи підійде такий формат перед тим, як його почати в’язати.

Якщо ж хэндмэйкер тільки починає розбиратися і осягати цю велику науку в’язання, то слід взяти на замітку кілька речей по розшифровці викрійки, а саме – самі позначення.

Розібравшись з цим, можна самому зробити кілька пробників, і подивитися, як виглядає робота.

Як правильно «читати» викрійку

Виріб складається з: стінки, нижній частині, клин підйому.

Як правило, починають дивитися викрійку по нумерації низки знизу. У схемах в’язання лицьові петлі малюють з правого боку, а виворіт – з лівої.

На таких схемах зазвичай позначають горизонтальні і вертикальні лінії.

Іноді можна зустріти схеми, де замість паличок будуть зустрічатися нулі і одиниці, порожні квадрати і квадрати з точками, і так далі. Як парне і не парне.

Проте на цьому не закінчуються формації в’язок. Самих способів для в’язання дуже багато і вони потребують додаткових інструкцій.

Найпопулярніші способи в’язки п’яти носка

Що б почати робити виріб способом в’язання, далеко ходити не потрібно, достатньо прикупити спиці, запастися спеціальними нитками і звичайно ж, уявою.

Початківцям краще знайомитися з в’язанням з простих схем і не складних виробів.

РЕКОМЕНДАЦІЯ: Спершу може здатися, що цей тип дуже важкий у виконанні, але по факту, коли виріб починає брати обороти петель, все стає просто і зрозуміло.

В’язати п’яту носка можна і на 4-х і 5-ти спицях, різниця у виконанні не критична по техніці виконання, і обидва варіанти досить цікаві.

Пряма модель

Традиційний і найбільш популярний спосіб виготовлення. Мабуть, його сміливо можна назвати «залізної класикою», в якій не прогадаєш з вибором.

Підходить під будь-який фасон, простий у виготовленні, а головне, будь-які хиби і помилки можна дуже швидко виправити.

Для початку потрібно створити потрібну довжину манжета і паголенка.

Покроково, як виготовити п’яту

Для роботи над цим елементом слід відкласти половину набраних петельок, що були набрані на 2-ю і 3-ю спиці. Для роботи будуть брати участь тільки спиці 1 і 4:

 • Якщо буде комфортніше, можна поєднати петлі 1-й і 4-й спиці. Працюйте з методикою лицьовій гладі до набору потрібної висоти п’яти.
 • Після проведеної в’язки розберіть петлі на три однакові ділянки, порівну.
 • Центр опрацьовуємо рівною в’язкою, при цьому не забуваємо, що кожну фінальну петлю потрібно протягнути через петлю лицьового боку ряду.
 • І тільки потім з’єднати їх через витяжку з першої з крайньої частини петлею. Робимо Стяжку через зняття зі спиці.
 • Щоб правильно зробити цей елемент, потрібно заключну петлю ряду середньої частини виробу з’єднати з крайньою. Повертаємо виріб і знімаємо першу петлю лицьовою.
 • Повторюємо до закінчення петель.
 • Під кінець такої в’язки наберіть потрібну кількість петель по висоті, акуратно розподіляємо по спиці.
 • Приєднуємо до роботи спиці 2 і 3, і працюємо на убавку петлі по кожному четвертому ряду на одну.
 • Повторюємо це до того моменту, поки не повернемося до набраному кількістю споконвічною значимістю і після цього приступаємо до роботи над стопою.

Модель Бумеранг

Дана модель, мабуть, є однією з найбільш простих і доступних навіть для початківців рукодільниць.

Все що вам потрібно, це почати робити виріб, а коли його верхня частина готова, потрібно всі деталі поділити на дві рівні половини, де одна ділянка буде застосовуватися для виготовлення п’яти носка:

 • Крок 1. Повністю ряд в’яжіть до заключної петлі, повертайте виріб і робіть накидку.
 • Крок 2. Після цього поверніть заготівлю і проробіть такий спосіб в’язки до однієї третини від спочатку задуманої довжини виробу.
 • Крок 3. Заключну частину петель слід пров’язати з двох сторін так, що б з усіма накидками було утворено п’ять спарених в крайніх частинах, а в головній частині шостій.

Після цього починайте створювати новий ряд вже з з’єднанням другої половини.

ПОРАДА: Центр частині потрібно провязать у обидві сторони двічі, з урахуванням накиду. Після країв, петля повернеться назад. Саме цей спосіб і називають бумерангом, за рахунок роботи туди і назад.

Після завершення ряду з накидом, здвоєні петлі зливаються по крайніх ділянках. Якщо метод буде виконаний вірно, що поступово число петлі буде збільшуватися на один плюс.

В’язання виробу продовжується до тих пір, поки в роботу не буде включена половина петель п’яткової ділянки. Після цього в’яжеться вже сам носок.

Як працювати зі ступінчастою моделлю

Для роботи за цією викрійці слід розділити роботу на два етапи. Перший етап роботи з першої і четвертої спицею, далі йде в хід друга і третя:

 • Перенесіть всі петлі з двох спиць 1-ї і 4-ї на якусь одну. Перевірте і підрахуйте кількість набраних петель. Починаючи наступний ряд, останні дві петлі будуть відкладені.
 • Поверніть виріб, знову відкладіть дві петлі, після чого створіть лицьовій гладдю наступний щабель. Фінал робіть через заключні дві петлі з використанням платочного візерунка.
 • Останній ряд великої петлі знімають повністю з лицьового, провязывают потрібну кількість набраних петель. Заключний віраж виконується за коштами протяжки.
 • Після повороту полотна починається в’язання ряду зі зняття петлі на виворітну. Продовжуємо так само цілий ряд до закінчення петель.
 • Далі праворуч від другої сходинки потрібно підняти заздалегідь визначену кількість потрібних петель. Після цього знову йде поворот полотна. Триває в’язка до закінчення набраних петель.
 • Вітаємо, перша половина заготовки є!
 • Тепер набуває чинності другий етап роботи. Всі петлі розтягуються рівномірно на всі 4-ри спиці і робота проходить за 1-й спиці.
 • При роботі з лицьової сторони задану кількість елемента клин підйому, петлі піднімаються.
 • В роботу вступають спиці 2-я і 3-я. Робота буде проходити 4-й спицею з правого боку підйому до завершення потрібної кількості петель, що будуть рівні протилежній стороні.

ПОРАДА: Щоб не заплутатися в позначенні спиць, промаркіруйте їх лаком для нігтів або клейкою стрічкою з номером.

Як видно з принципу роботи, схеми досить прості і не заберуть багато часу.

Більш того, в’язка носка може стати відмінним приводом потренувати руки і фантазію для подальших робіт з в’язанням!

Фото в’язаних п’ят