Полиці для квітів своїми руками (82 фото) – прості схеми, розміри і креслення полиць з дерева і металу

Майструємо прості дерев’яні, металеві та скляні полиці для квітів. Красивий багаторівневий стелаж з полиць своїми руками для домашніх квітів. Велика підбірка фото. Полиці для квітів своїми руками — креслення полиць на стіну, на підвіконня, на балкон, підлогових і кутових

Для тих хто просто всією душею прив’язаний до природи, ніколи не буває багато зелених насаджень всередині житлового приміщення в горщиках, вазонах, кашпо і т. п.

І часто буває таке, що вже ніде розташовувати «зелених друзів», а придбати новий квітка дуже хочеться.

Дана стаття розповість, з чого можна самостійно зробити полиці для квітів у горщиках. А також посвітить у різновиди таких виробів.

Що це таке

Полиці відносять до виробів меблів. Вони можуть бути і без передньої стінки, і без задньої. Розміщувати на них можна будь-які предмети, в даному випадку – це ідеальне місце для квітів у горщиках.

При цьому при самостійному виготовленні можна включити будь-які задуми фантазії, і виготовити полку навіть самого хитромудрого дизайну.

Він буде з єдиного матеріалу, наприклад, з дерева або пластику. Або ж містити в собі, як скло, так і метал.

Особливість розміщення

При розташуванні полиць в приміщенні, як правило, використовують три варіанти. А саме:

 1. Виріб розташовують за допомогою тросів, ланцюгів, кронштейнів, прикріплюючи полку до стелі. Але, тут треба мати на увазі, що конструкція не призначена для великих навантажень;
 2. Полку фіксують до стіни. Це самий популярний і простий вид розміщення полиці у приміщенні. Виріб прикріплюють до стіни горизонтально, закріплюючи його за допомогою саморізів, кронштейнів або петель;
 3. Виріб встановлюють на підлогу. Така полку вважається найнадійнішою в плані стійкості і безпеки. При цьому чудово виглядає в навколишньому дизайні. Виріб витримує значні навантаження і може кріпитися до стіни.

Різновид конструкції

Що ж стосується конструктивного розміщення полиць. Це:

 • Кутові вироби. Можуть кріпитися як до внутрішнім, так і зовнішнім кутам. Полиці такого типу можна розташовувати в будь-якому кутку приміщення між суміжними перегородками;
 • Прямі вироби. Являють собою горизонтальне полотно, яке прикріплене до стіни перпендикулярної перегородкою;
 • Багаторівневі вироби. Такі полки складаються з полотен горизонтального напрямку, розташованих один під одним;
 • Фігурні вироби. Відрізняються нестандартною формою. Можуть бути, як в один ярус, так і декілька. Популярні овальні, круглі і трикутні полиці.

З чого можна виготовити полиці

Головна перевага самостійного виготовлення полиць в домашніх умовах і в тому, що в якості матеріалу можна застосовувати будь-які вироби.

Це може бути, як піддони та обрізки труби, так і старі валізи і полотна з скла.

Всі ці матеріали незалежно від їх складу об’єднує те, що полку з них буде виняткового дизайну, який буде підібраний під вихідний інтер’єр.

Найпопулярніші матеріали

За відгуками майстринь і майстрів, що виготовляють полиці в домашніх умовах, краще всього виходять дані вироби з таких матеріалів:

 • З дерев’яного полотна. Полиці з цього матеріалу служать дуже довго, якщо перед їх застосуванням провести відповідну обробку полотна. При цьому дерев’яні вироби впишуться в будь-який інтер’єр, завжди будуть виглядати дорого і презентабельно. Що ж стосується якості, то кращого матеріалу, ніж дерево не знайти. Це особливо потішить прихильників всього натурального;
 • З фанери, МДФ, ДСП або ЛДСП. Такий вид матеріалу чимось нагадує вище зазначений варіант, але відрізняється меншою вартістю. Що ж стосується якості, то тут відмінностей немає. Обидва матеріали заслуговують уваги. А ось ціна фанери, МДФ і т. п. матеріалів значно нижче, але це ніяк не впливає на чудовий вид полиці;
 • З металу. Як правило, в будинках або квартирах рідко можна зустріти повністю металеву полку. Найчастіше такий виріб доповнюється полотном з дерева або скла. Дуже красиво виглядає полку з кованим орнаментом;
 • Зі скла. Така полиця має чудовий зовнішній вигляд. Витримує достатні навантаження, хоча на перший погляд може здатися досить крихким виробом. Підходить практично під будь-який інтер’єр, особливо красиво виглядає на стіні. Що ж стосується самого процесу виготовлення, то для полиць застосовується загартоване скло, обладнане спеціальним захистом;
 • З пластику. З такого матеріалу можна виготовити практично невагому полку. При цьому монтаж нескладний, як і витрати на матеріал. При цьому не потрібно боятися, що полку прийде в непридатність від постійного потрапляння на неї вологи. Тому і термін придатності такого виробу досить довгий. Але, навіть з усіх раніше зазначених переваг, така полку не користується особливою популярністю, так як підходить до всього дизайну.

Як можна розташувати

Всі раніше зазначені полиці можна розмістити, як по одинці, так і в групах. Що ж стосується першого варіанту, то виріб у цьому випадку розміщують на стіні в одиночній композиції.

Або ж мають кілька штук, але на відстані один від одного. Другий варіант розташування – дуже цікаво виглядає, так як створюють полки на стіні єдину композицію.

Чому варто зробити самостійно

По-перше, виготовити полку своїми руками завжди цікаво і цікаво, до того тільки власник приміщення може зрозуміти яка саме конструкція найкраще впишеться в нього.

Для цього варто робити правильні заміри конструкцій полиці перед її виготовленням. Це допоможе не тільки зробити красиве виріб, але і гармонійно розмістити його на стіні або на підлозі.

При цьому можна відразу продумати які квіти поставити на полицю і в яких горщиках.

По-друге, саморобна конструкція завжди буде відрізнятися від покупного вироби оригінальністю.

Так як при її виготовленні можна скористатися готовою інструкцією, але і додати до неї трохи саморегулюванням.

Нескладні варіанти

Далі буде розказано, як зробити нескладні вироби з фанери і пластика, і що для цього знадобитися. Для виготовлення першого варіанту потрібно взяти полотно фанери.

При цьому необов’язково купувати нове, цілком підійде фанера, що залишилася після інших робіт.

При цьому виготовлення з цього матеріалу можна назвати досить легкою роботою, так як потрібно трохи часу.

Виготовлення полиці складається з наступного:

 1. Створення ескізу (розрахунок розміру заготовок, розмітка місць для кріплення полки);
 2. Перенесення креслення на фанеру;
 3. Створення полиці за допомогою лобзика;
 4. Кріплення виробу до стіні (за допомогою скоб і металевих кутників).

З пластика

Така ідеальна полиця для розміщення на підвіконні. Підійде для квітів, які особливо потребують сонячному кольорі. Для виготовлення потрібен наступний матеріал.

Це пластик, металеві труби, кріплення для заснування і кронштейни. Після виготовлення така полку встановлюється впритул до скла.

Сам монтаж вироби з пластику складається з наступних кроків:

 1. Твір необхідних замірів;
 2. Демонтаж підвіконня на частини необхідної довжини;
 3. Створення простору для труб (два по краях і одне в центрі);
 4. Установка труби на підвіконні (перед цим потрібно візуально розділити трубу на дві рівні половини);
 5. Установка інших пластикових конструкцій;
 6. Монтаж полиці з використанням кронштейнів і фланців.

Такі полиці можна встановлювати де завгодно. Це може бути, як лоджія і веранда, так і вулична сторона будинку. При цьому вироби можна розміщувати, прикріпивши до стіни або встановивши на підлозі.

Фото саморобних полиць для квітів