Як зробити книжку своїми руками (83 фото) – покрокова інструкція з паперу та картону для дітей і початківців

Як зробити книжку своїми руками: маленька й велика книжки: покроковий майстер-клас для дітей. Поради, як правильно зробити книгу з красивим палітуркою. Велика колекція фото. Як зробити книжку своїми руками — поетапний майстер-клас для дітей садок і школу, фото зроблених книг

Книги можуть відповісти на будь-яке питання, надати багато корисної інформації і просто допомогти відволіктися. Всі книги різні і не схожі один на одного.

Деякі люди люблять не тільки читати книги, але і створювати їх і оформляти своїми руками. Ця стаття стане в нагоді саме цим людям.

Новачкам теж не завадить ознайомитися з книжковою справою, адже це досить швидко затягує.

Далі можна ознайомитися про те, як створити оригінальну обкладинку для книги, вона може виступати відмінним основним подарунком.

Способи виготовлення

Для початку необхідно вибрати найбільш простий і зрозумілий спосіб для створення книги. У багатьох народності поширена така техніка, як орігамі.

Для цього необхідно кілька аркушів кольорового паперу і білої. Якщо в будинку живуть школярі, то такий набір завжди присутня.

Це зацікавить ваших гостей, так як виглядає така саморобна колекція, досить незвично. Створення книги у вигляді розкладачки, не займе багато часу, і цей спосіб досить простий.

Матеріали для створення книг

Перш ніж розпочати виготовлення власної книги, необхідно знати, які пристосування і матеріали знадобляться для цього. На першому місці стоять основні пристосування, це:

 • ножиці;
 • клей ПВА;
 • тканину;
 • картон;
 • папір білий та кольоровий;
 • лінійка.

Як вже говорилося вище, папір згодиться для оформлення в стилі орігамі, клей знадобиться для того, щоб склеювати необхідні деталі.

Ножиці потрібні для підрівнювання потрібних сторін і обрізання за розмірами. Тканина з картоном допоможуть створити обкладинка для майбутньої книги.

Лінійку використовують для будь-яких творчих робіт, для того щоб відміряти потрібну кількість сантиметрів і відрізати рівну лінію.

Процес створення книги

Тут буде представлено кілька способів створення власної книги.

Ознайомившись, можна вибрати найкращий варіант для себе. На ділі виявляється набагато простіше, ніж здається на перший погляд.

Перше, що слід розглянути, це як створюється книжковий палітурка. З нього починається все основу книги, тому палітурка відіграє важливу первинну роль.

Робимо тканинний клейовий обкладинка

Для виготовлення палітурки своїми руками, перше, що необхідно підготувати, це аркуші паперу.

Розрахунок сторінок досить простий. Кількість сторінок книги ділимо на два, і отримуємо кількість аркушів. Приміром, якщо в книзі буде 48 сторінок, то потрібно взяти 24 аркуша.

Всі двадцять чотири сторінки необхідно акуратно скласти їх між собою дві однакові стопки по дванадцять аркушів.

Далі потрібно виконати наступні дії:

 1. Необхідно взяти аркуші паперу, такі ж як і майбутні сторінки і згорнути їх у два шари. Тепер потрібно відзначити шість отворів, які будуть подальшим шаблоном.
 2. Розмістити кожну папір окремо в самому центрі заготовлених складок. Далі знадобиться шило. Їм необхідно зробити отвори за складеним шаблоном. Дані отвори знадобляться для подальшого звивання аркушів книги.
 3. Кожен окремий блок з дванадцяти листів потрібно зшити.
 4. Тепер потрібно зшити всі блоки один з одним. Добре проклеюємо підстава аркушів в місці самого зшивання. Весь зайвий клей потрібно акуратно прибрати ганчіркою і поставити зверху майбутньої книги вантаж, хоча б на 3-4 години. Чим більше виділяється часу для сушіння, тим краще. Воно може досягати дванадцяти годин.
 5. Книга вийде з двох частин: верхньої та нижньої. Їх треба склеїти, після вимірювання.
 6. На даному етапі знадобляться будь-яка тканина, картон. Вимірюємо сторінки і відрізаємо весь матеріал за отриманими розмірами. У палітурки книги повинна бути своя окрема картонна частина. Тепер цю частину необхідно обклеїти тканинною основою і залишити для висихання. Можна не під пресом. Дві години сушіння буде достатньо. Немає необхідності застосовувати додаткові засоби для сушіння вироби.
 7. І нарешті, всі отримані деталі майбутньої книги з’єднуємо в єдиний виріб. Перші сторінки і сама обкладинка повинні вийти сухими.
 8. Щоб якісно скріпити всі елементи, потрібно нанести тонкий шар клею ПВА на останню і першої сторінки. Це повинні бути саме сторінки, а не обкладинка.
 9. Перелистните першу сторінку обкладинки і залиште залишився виріб під пресом, до повного висихання. Після повного висихання клею, перша книга готова!

Робимо палітурка в японському стилі

Такий обкладинка відрізняється від першого варіанту обкладинки, який був представлений вище.

Для того щоб зробити японська палітурка, знадобиться заздалегідь підготувати наступні інструменти і матеріали:

 • струбцини, дві штуки;
 • дошки, дві штуки;
 • пилка;
 • гострі ножиці;
 • ніж, можна канцелярський;
 • кисть для нанесення клею;
 • краще білі нитки, обов’язково товсті;
 • марля або тюль;
 • капталу;
 • кольоровий папір;
 • картон, обов’язково щільніше.

Приступимо до етапів створення японського палітурки:

 1. Беремо заздалегідь вирівняні і підготовлені сторінки, необхідної кількості. Взяти рівні краю сторінки і покласти на дошку так, щоб корінець був направлений в вашу сторону. Край стопки потрібно трохи висунути за край столу.
 2. Не порушуючи рівного становища сторінок, потрібно покласти зверху важкий прес. Тепер знадобиться кисть, яку добре потрібно змочити в клею і змастити корінець палітурки майбутньої книги. Змащувати потрібно ретельно і рясно.
 3. Тепер, коли клей вже досить висох, прес слід прибрати з палітурки. І відсунути палітурка від краю столу. Добре стискаючи струбцинами, покладіть зверху палітурки другу дощечку. Тепер залишаємо в середньому, на чотири години, чекаючи повного висихання клею.
 4. Тепер струбцини знімаються, а палітурка кладеться так, щоб відступ від краю столу становив три сантиметри. І знову виробляємо фіксацію струбцинами.
 5. Тепер залишаючи інтервали в два сантиметри, расчерчиваем край, який виступає. Всі креслення краще робити олівцем. На місці олівцевої позначки пиляємо зазори в один міліметр, робимо це пилкою. Щербини повинні бути однаковими і не відрізняться один від одного. Потрібно намагатися підпилювати їх однакової глибини.
 6. Потрібно підготувати мотузку, яка буде добре входити у зроблені отвори, але не робіть їх занадто тонкою. Мотузка повинна бути достатньо міцною, не рватися легко.
 7. На даному етапі потрібно підготувати відрізки марлі. Вони не повинні перевищувати довжини самого корінця. Марля повинна бути коротше палітурки на один сантиметр. Розібратися з марлі шириною просто. Вона повинна бути на два сантиметри ширше, ніж сам корінець книжки. Тепер відокремлюємо пару шматочків, однакової ширини з палітуркою. Краї змащуємо клеєм. Тепер необхідно підготувати смужку з паперу. Довжина паперової смужки на сім міліметрів менше корінця майбутньої книги, а ширина повинна бути така ж.
 8. Беремо кисть для клею і змочуємо її в ньому рясніше. Промазуємо корінець з пропилами гарненько змоченою в клеї пензлем. Вставляємо мотузку, змащену клеєм зроблені пропили. Обов’язкова умова: мотузка повинна виступати на три сантиметри з кожної сторони. Якщо потягнути за вільні кінці мотузки, вона ретельно вирівняється пропилах. Тепер клеїться марля і капталы. Зверху капталів клеїться звичайна додаткова смужка паперу.
 9. Залишаємо сушиться майбутню книжку на ніч, потім обрізаємо всі зайві стирчать елементи і мотузку. Книга готова!

Фото книги своїми руками