Ідеї для особистого щоденника – нові легкі ідеї для заповнення: перші сторінки, цитати і 82 фото

Оформлення перших сторінок особистого щоденника дівчинки: красиві і легкі картинки з варіантами заповнення. Багато фото і поради, як вибрати прикольну тематику для особистого щоденника. Ідеї для особистого щоденника  — що можна написати в щоденнику для дівчаток, фото ідеї оформлення сторінок

У кожного з нас є такі яскраві і найпотаємніші переживання, думки, якими навряд чи з кимось поділишся – настільки вони особисті!

І все ж хочеться їх висловити і зафіксувати, щоб на душі стало легше і в майбутньому було що згадати. Саме для цього і потрібен особистий щоденник.

Крім того, він розвиває фантазію та навички письма.

Перед створенням щоденника варто розглянути деякі ідеї, які допоможуть красиво, зручно і оригінально її оформити.

Як створити особистий щоденник?

В якості щоденника підійде як спеціальний блокнот з замочком і ключиком, так і звичайна зошит або щоденник.

У будь-якому випадку щоденник повинен мати надійну і тверду обкладинку: так він не замнеться і довго прослужить.

Якщо хочеться скрізь носити щоденник з собою, тоді підійде невеликий легкий блокнот. Він поміститься в будь-якій сумці і дозволить записувати свої думки де завгодно.

Деякі створюють щоденник своїми руками. Для цього беруть щільну основу для обкладинки і аркуші паперу форматом А5.

Потім складають все в рівну стопку і діркопробивачем проробляють в ній два отвори, щоб стягнути сторінки мотузками, атласними стрічками або металевими кільцями.

Переваги такого щоденника в тому, що його можна повністю налаштувати під свій смак, починаючи з оформлення і закінчуючи кількістю сторінок.

Про що писати в щоденнику?

Тим для особистого щоденника може бути багато:

 1. Особисті переживання. Щоденника довіряють таємниці, бажання, накопичені емоції, слова любові або ненависті, які важко сказати людині особисто.
 2. Події минулого дня. Якщо день пройшов цікаво, можна зобразити його у вигляді розповіді, вірша або малюнка.
 3. Інтереси. Кожному захопленню можна виділити свою сторінку: на одній виписати улюблені фільми та серіали, на іншій – замалювати свою мрію
 4. Слова підтримки. Корисно написати самому собі добрі побажання, привести список особистих досягнень і додати мотиваційні цитати, виділивши їх рамкою. Приємні слова нагадують нам про нашу цінності і заспокоюють, коли на душі важко.
 5. Плани. Виробити дисципліну допоможе список справ, з якими потрібно розібратися протягом дня/тижня/місяця. Поряд з виконаним завданням ставлять галочку.
 6. Важлива інформація. У щоденнику зручно зберігати всі свої логіни і паролі від соцмереж, адреси, номера, дні народження друзів. Для кожної категорії варто виділити окрему сторінку.
 7. Доходи і витрати. Контролювати свої кишенькові кошти і навчитися ними розпоряджатися також допоможе щоденник. Достатньо пару разів на місяць записувати, скільки грошей додалося і поменшало, на що пішли витрати.
 8. Рецепти. Інформацію про улюблену страву зручно зберігати в особистому щоденнику. Сторінку з рецептом можна прикрасити зображенням їжі або кухонного приладдя.

Записи необов’язково вести в особливому порядку: одні сторінки можна заповнювати текстом, інші – малюнками та прикрасами.

На той щоденник особистий, що кожен оформляє його по-своєму, в залежності від бажань, фантазії.

З чого почати?

Щоденник часто починають з інформацією про себе (якщо немає бажання, можна залишити щоденник анонімним).

Іноді про себе розповідають суцільним текстом.

Наприклад: «Здрастуй, дорогий щоденник! Мене звати Аня. Мені подобається шити, малювати, плести з бісеру і мріяти. Я буду ділитися з тобою своєю творчістю, ідеями та планами».

Замість розповіді часто використовують спеціальну анкету. Наприклад:

 • ім’я, вік;
 • школа, клас;
 • зовнішність, характер;
 • захоплення, здібності, улюблені шкільні предмети;
 • домашні улюбленці;
 • мрії;
 • коротке пояснення того, для чого потрібен цей щоденник.

Розповісти про себе можна у форматі цікавих фактів:

 • 15 фактів про мене;
 • 10 якостей, які я ціную в людях;
 • 7 моїх найзаповітніших бажань;
 • 5 моїх улюблених книг і те, що мені в них подобається.

Першу сторінку часто прикрашають замальовками своїх захоплень.

Музиканти малюють ноти або музичні інструменти, любителі природи – рослини і тварин, фанати серіалів і коміксів, улюблених персонажів. Можна намалювати і самого себе.

Щоб знайшов вашу зошит знав, що це чийсь особистий щоденник, стоїть на першій же сторінці попередити про це. Попередити можна прямим текстом, у вигляді знаку «Стоп» або вірші.

Оригінальне оформлення

Приємно дивитися на щоденник, прикрашений яскравими і оригінальними деталями.

Об’ємні прикраси

Серед них можуть бути етикетки, стрічки, засушені рослини, роздруковані фотографії.

Популярні невеликі кишеньки: в них часто зберігають послання, секрети, квитки в кіно, фотографії або інші пам’ятні речі.

Щоб створити кишеньку, потрібно вирізати з паперу прямокутник і змастити клеєм тільки з трьох сторін – справа, зліва і знизу.

Різні прикраси кріплять по-різному. Для паперу використовують клей, для решти предметів – декоративний скотч або степлер.

Картинки

Малюнки можуть доповнювати запис у щоденнику, служити декорацією або розташовуватися на всьому просторі листка. Малюють зазвичай кольоровими і простими олівцями або ручками.

Маркери та фломастери підійдуть тільки для щільних сторінок, інакше картинка віддрукується на зворотному боці аркуша. Фарби використовувати не варто: зошита помнеться під їх вагою.

Вирізки

Необов’язково малювати в самому щоденнику. Якщо не хочеться прати і зафарбовувати невдалі лінії, малюнок можна створити на іншому аркуші паперу, а потім вирізати і вставити в особистий щоденник.

Красиво виглядають роздруківки на принтері, вирізки з непотрібних газет, журналів. Вирізують як зображення, так і букви, слова і фрази, з яких становлять пропозиції.

Цитати для щоденника

У щоденнику можна розміщувати і цитати. Це короткі і влучні вислови, які містять в собі цікаву думку і наштовхують на роздуми. Цитати можуть:

 • перегукуватися з розповіддю або основним змістом сторінки;
 • відображати емоції, настрій власника щоденника;
 • нагадувати про мрії і надихати на вчинки.

Можна придумати свої цитати або взяти готові з пісень, книг і фільмів. Якщо відомий автор, іноді вказують і його.

Розмістити цитату краще зверху, знизу або посередині сторінки, яскраво виділивши маркером або рамкою. Так вона не зіллється з іншим текстом.

Приклади цитат:

 • Ми завжди добрі, коли щасливі.
 • Іноді в мовчанні більше почуттів, ніж в словах.
 • Зроби свої мрії сильніше своїх страхів!
 • Не влюбляйся в слова, влюбляйся в вчинки.
 • Хороші друзі дістаються тому, хто сам уміє бути хорошим другом.

Додаткові поради

Щоденник варто завжди тримати при собі або ховати в надійному місці, щоб не втратити і не дозволити іншим людям читати. Особливо якщо в ньому міститься секретна інформація.

Щоденник підійде не тільки для особистих записів, але і для вивчення іноземних мов. Для цього можна створити таблицю в кілька колонок.

В одній з них будуть слова і вирази рідною мовою, а в іншої, на тій же сходинці, – переклад на іноземну.

Таким чином ви зможете поповнити словниковий запас базовими поняттями і правилами.

Найяскравіші події та пам’ятні моменти виділяють по-особливому: використовують багато прикрас, малюють на всій області аркуша, клеять по краях сторінки декоративний скотч з святковим візерунком.

В особистому щоденнику не може бути правил. Не варто гнатися за чиїмось прикладом. Малюйте, пишіть і прикрашайте його так, як підказує серце. Тоді щоденник буде по-справжньому красивим і особистим.

Фото оформлення особистого щоденника