Вироби з повітряного пластиліну (76 фото) – прості і складні майстер-класи, як ліпити милі гарні дитячі вироби

Красиві і цікаві вироби з повітряного пластиліну поетапно. Інструкція для початківців, як зробити фігурки тварин, фруктів і овочів з повітряного пластиліну. Майстер-класи та багато фото. Вироби з повітряного пластиліну — красиві покрокових майстер-класи для дітей, як зробити квіти і тварин

Будь-який батько знає на власному досвіді, наскільки важко буває зайняти чим-небудь дитини.

Одним із способів вирішення даної проблеми є повітряний пластилін, а якщо бути точніше, то процес виготовлення виробів з нього.

Повітряний пластилін — це досить незвичайний і цікавий матеріал, здатний захопити собою як дітей, так і дорослих.

Що ж являє собою повітряний пластилін?

Пластилін такого виду часто можна зустріти на вітринах різних канцелярських магазинів. Однак постає він там під самими різними назвами.

Серед них найбільш поширеними є наступні:

 • Оксамитовий пластилін.
 • Зефірний пластилін.
 • Застигає пластилін для ліплення виробів.
 • Легкий пластилін.

Матеріал, який ми розглядаємо, неможливо визначити до звичайних видів пластиліну.

Ключова особливість повітряного пластиліну полягає в тому, що він має властивість швидко застигати при впливі на нього повітря.

Після того, як з пластиліну виготовляється виріб, через деякий час вона застигає і починає нагадувати собою щось на зразок пінопласту.

Гідність такого матеріалу полягає в тому, що після ліплення виріб залишається досить міцним якийсь час, що дозволяє дитині грати з ним.

Більше того, іграшки, зліплені з такого пластиліну, пізніше можна прикрасити фарбами або фломастерами.

У добавок до всього, навіть у тому випадку, якщо виріб поламається або від нього відвалиться частина, вам буде достатньо трохи намочити край виробу і притиснути отломавшуюся частину до нього.

Таким чином іграшка знову стане цілою.

Проте розглянемо переваги та недоліки даного матеріалу в більш цілісному вигляді.

Переваги повітряного пластиліну

 1. Даний матеріал може запропонувати вам широку лінійку колірної гами.
 2. Повітряний пластилін має здатність швидко висихати на відкритому повітрі.
 3. Розглянутий матеріал не вимагає спеціальної підготовки перед початком роботи з ним. З таким пластиліном дуже легко працювати, так як він призначений, в тому числі і для маленьких дітей. Отже, навіть маленькій дитині двох або трьох років під силу самому впоратися з процесом ліплення з такого матеріалу.
 4. Повітряний пластилін не забруднює поверхні, а також не бруднить руки дитини. Такий матеріал не залишає слідів на руках, а також не є токсичним матеріалом (знову ж таки, тому що призначений в першу чергу для малюків).
 5. Повітряний пластилін не має будь-якого запаху, а також не небезпечний для здоров’я.
 6. Даний матеріал здатний після застигання на протязі довгого часу добре тримати форму виготовленого з нього виробу.
 7. Щоб виріб повністю застигло, необхідно почекати приблизно одну добу, а грати з отриманої виробом можна починати вже через півтори години після завершення роботи.
 8. Маса вже готових виробів менше, ніж маса самого матеріалу. Так виходить з-за просихання пластиліну, в процесі якого з матеріалу йде зайва волога.

Тепер звернемо увагу на можливі недоліки.

Недоліки повітряного пластиліну

 1. Розглянутий нами матеріал є часто надмірно м’яким, із-за чого може підійти не всім. Надмірна м’якість хороша для малюків. Однак, коли мова йде про хлопців постарше, то при роботі з більш деталізованими виробами вони можуть зіткнутися з такою проблемою, як зайва м’якість. Вона заважає працювати з дрібними елементами для виробу.
 2. Занадто швидке висихання. Основна властивість розглянутого виду пластиліну може мати і негативні наслідки. Наприклад, з-за швидкого висихання пластиліну на повітрі, ви не зможете перервати процес роботи на якийсь час, адже виріб застигне, і взятися за нього вже не вийде.

Але все ж варто зауважити, що існує кілька способів подолати останній пункт.

Що необхідно зробити, щоб повітряний пластилін знову став м’яким?

Щоб закінчити вироби з повітряного пластиліну, які вже встигли застигнути, можна зробити наступні дії:

 1. В матеріал необхідно додати трохи гарячої води (деякі фахівці рекомендують використовувати окріп, у всякому разі перед роботою переконайтеся, що поруч немає дітей, і що вони не обпаляться гарячою водою).
 2. Дайте матеріалу настоятися приблизно дві чи три хвилини.
 3. По закінченню вказаного часу можете вийняти пластилін з ємності і обережно розім’яти руками.

Розминати пластилін необхідно до того моменту, поки в ньому не зникнуть грудочки.

Які існують особливості при роботі з повітряним пластиліном?

Ключовий момент у роботі з таким матеріалом полягає все ж у його властивість швидко тверднути при взаємодії з повітрям.

Отже, необхідно подбати про те, щоб частину пластиліну, яку ви не використовуєте в момент роботи, була закрита в герметичному пакеті, або будь закритій ємності.

Наступні поради, які можна привести при роботі з пластиліном:

 • приступаючи до роботи, переконайтеся, що ваші руки досить сухі і чисті, особливо у випадках, коли використовуєте світлі відтінки матеріалу;
 • так як повітряний пластилін занадто м’який і деколи з ним незручно працювати, то для його затвердіння ви можете буквально на кілька хвилин залишити його на повітрі. Після того як він трохи застигне і стане прийнятною для вас консистенції, продовжуйте роботу;
 • даний рада пов’язаний з попереднім пунктом. Так як повітряний пластилін засихає досить швидко, то і в процесі роботи з ним зволікати не рекомендується;
 • повітряний пластилін дуже м’який і пластичний, тому при роботі з ним можна використовувати буквально майже що завгодно. Приміром, видавлювати його з маленького кондитерського мішечка в якості прикраси на іграшкову їжу;
 • коли ви закінчили виріб і залишили його сушитися, не забувайте періодично перевертати, особливо якщо виріб вийшло великим.

Що можна виготовити з повітряного пластиліну?

Іграшки з такого матеріалу можуть мати абсолютно будь-яку форму і розмір. Нерідко його використовують для виготовлення фігурок або магнітів для оздоблення меблів.

Так як повітряний пластилін дуже легкий, то його часто прикріплюють до магніту і використовують в якості прикраси, наприклад, на холодильник.

Для того, щоб розвивати у дітей дрібну моторику і уяву, фахівці рекомендують виготовляти разом з ними такі вироби, як:

 1. Фігурки. У їх число можуть входити як людські фігури (наприклад, виготовити модельки всіх членів сім’ї), так і фігурки тварин.
 2. Їжа. Часто діти люблять ліпити з пластиліну овочі, фрукти, а також різні страви, у тому числі свої улюблені ласощі.
 3. Одяг. Ця цікава ідея полягає в тому, що з пластиліну дуже зручно ліпити одяг для ляльок.
 4. Моделі улюблених машинок.
 5. Улюблені казкові герої, або персонажі мультфільмів.
 6. Квіти.
 7. Брелоки. Так як повітряний пластилін швидко застигає і залишається досить міцним після виготовлення, його можна використовувати і в якості прикрас до ключів.

Як бачите, виготовлення виробів з повітряного пластиліну — відмінний спосіб зайняти дитину, а також цікаво провести з ним час.

Від такого проведення часу і ви, і ваша дитина, отримаєте масу задоволення і радості.

Фото виробів з повітряного пластиліну