Як намалювати море (86 фото) – поетапні уроки малювання для початківців: малюємо море, хвилі, сонце, чайки і берег

Цікава стаття розповідає, як намалювати море красиво і реалістично. Легкі уроки з фотографіями процесів малювання: необхідні інструменти і матеріали, вибір техніки і часу доби. Вчимося малювати відблиски і тіні. Велика підбірка фото. Як намалювати море красиво і реалістично — легкі уроки олівцем і фарбами для дітей і початківців, фото майстер-класи

Море дуже мальовнича тема, яка завжди буде актуальною.

Морські картини на океанічну тематику завжди були затребувані і популярні, особливо, коли живопис малювалася з натури і вручну.

Але що ж робити, коли моря немає під боком, а треба придумати цікаву підробку або намалювати картину на подарунок? Вихід з’являється під рукою завдяки фотографіям.

З будь-якого вподобаного малюнка можна взяти «референс», тобто, зразок або прототип картини, яка буде братися за основу.

Методика рефов або референсов дуже популярна в моделюванні і 3D графіці.

Розберемо на прикладі живої картини, намальованої акварелями або будь-якими іншими фарбами, як правильно малювати море і яким деталей слід приділити увагу при оформленні.

Які інструменти можуть знадобитися

Для роботи над картиною за робочим місцем повинно бути хороше освітлення, а так само доступні матеріали під рукою.

ПОРАДА: Якщо вдасться роздобути трохи річкового піску або черепашок, можна дуже оригінально прикрасити раму картини. Для цього знадобиться всього лише клей ПВА і уяву на оформлення рами.

Інструменти:

 1. Пензлики,
 2. Фарби,
 3. Олівці,
 4. Папір,
 5. Ластик.

Як намалювати море на світанку або заході

Світанок та захід одне з найяскравіших подій на водяній гладі. Це буйство фарб дуже важко передати художникам-початківцям.

Але є кілька цікавих методів, що значно розбавлять процес своїм інтересом, і спростять його в тих моменту, що раніше здавалися складними.

На що слід насамперед звернути увагу, так це на положення аркуша. Потрібно визначитися, чи буде картина лежати горизонтально або по вертикальній площині.

Далі, визначившись з тематикою, розберемо приклади на картині світанку.

Світанок

Світанкові відблиски сонячних променів повинні плавно стосуватися хвиль. Що б добитися цього ефекту, можна початківцям спробувати картину з великим ракурсом світанкового сонця.

Для цієї роботи краще всього підійде горизонтальний лист і що-те, що замінить овальний контур сонця:

 • Малюючи сонце в великій ракурсі, можна взяти блюдце або дно скляної банки, як параметр основи нашого сонця.
 • Далі, після розмітки кола потрібно визначити, наскільки вгору сонце вже здалося. Це може бути тільки контур, а може вже більше половини.
 • Накресліть горизонтальну лінії по площині води. Після цього, вибирайте теплі відтінки для роботи з сонцем. Беріть теплі жовті кольори, заважайте їх з білими нотами.
 • Для картини світанку можна навіть комбінувати технології мазків фарби або використовувати не тільки акварелевые фарби, але і гуаш.
 • Бажано, що б відтворити ефект світанку потрібно приділяти увагу і теплим кольорам моря. Вранці море зазвичай спокійне, чисте, ледь хвилюється на своїй поверхні.
 • Лінію рівня світанку притримуйте на рівні контуру сонячного кола. Спочатку намалюйте сонце, а вже потім приступайте до води.

Більш того, багато досвідчені художники виводять сонце трохи за край лінії води. Це створює ефект підняття світила, ніби глядач картини зазирає за межі горизонту.

Захід

Технологія виконання заходу дуже схожа з методикою світанку, за винятком лише тих відмінностей, що найбільше буде приділятися час більш холодним відтінкам.

Холод асоціюється з ніччю і спокоєм, а теплі кольори з теплотою і турботою ранкового сонця.

Щоб передати відтінок вечора, можна використовувати нейтральне поєднання яскравих кольорів з додаванням середньої палітри відтінків червоного, помаранчевого і темно-жовтого.

ВАЖЛИВО: У випадку малювання відблисків на воді, не забувайте використовувати ті ж кольори, що присутні на сонці вже намальованому варіанті. Ніколи не використовуйте чисті кольори, тільки відтінки, так як вода «вбирає» в себе світ і повинна відображати блик на хвилі.

Приділіть увагу деталям і глибині води

Коли малюнок про море, слід пам’ятати, що сама вода не постійна. На ній є більш світлі і темні ділянки, і як вже зрозуміло з теми, мова йде про глибині води.

Як же передати ефект глибини рівномірно і плавно? Для цього можна використовувати лайфхак по затемненню загального листа.

Виберіть три відтінки синього і фіолетового, додайте трохи чорного і зробіть три концентрації кольору, використовуючи цю палітру.

ОБОВ’ЯЗКОВО ПАМ’ЯТАЙТЕ: Чорний колір завжди додавайте трохи і в маленьких кількостях, інакше ризикуєте зіпсувати всю створену палітру. Зафарбуйте ділянки на малюнку і зачекайте, поки фарба висохне. Після цього починайте поверх зазначеної глибини малювати саме море з його контурами, хвилями і просвітом на морське дно.

Тіні

Якою б вода не була прозорою, вона при хвилюванні відкидає тінь. Для розуміння ефекту зробимо невеликий експеримент зі світлом, водою в склянці або банку.

Налийте в склянку води і посвітіть зверху ліхтариком. Коли вода стане ідеально рівною, розмішайте її так, немов розмішуєте чай. Бачите, на воді з’являться тіньові відблиски.

Це простий ефект заломлення води, фізика, що як лінза дозволяє концентрувати і спрямовувати світло і тінь у різні ділянки, навіть коли вода абсолютно прозора.

Так і на поверхні моря. Вода хоч і прозора, але при хвилюванні завжди відкидає тіні.

Відблиски

Малювання відблисків це особливий момент мистецтва на картині морського дна або на березі. Для цієї тонкощі можна використовувати додаткові методики малювання.

Наприклад, використовувати білі чорнило, тонкі пензлі з білою фарбою, що дуже легко зроблять красиві розлучення води, або ж використовувати білі густі маркери для ватману.

Що б спростити початківцям художникам роботу з відблиском, можете провести той же експеримент з водою.

Наберіть в чашку води і подивіться, які відблиски вода дає на відображення столу при попаданні на неї сонячних променів або променів вашого ліхтаря.

ПОРАДА: Форма відблиску і тіні залежить від форми хвилі.

Відтінок

Щоб море стосувалося живим і реалістичним особливу увагу потрібно приділяти тону води.

Ні, вода не синя і не зелена, як її малюють на картинках, вода має прозору структуру, але в ній присутні різні рослини, тварини і мікроорганізми.

Для розуміння цього ефекту візьміть прозорий поліетиленовий пакет. Коли він складний звичайним чином – він прозорий, але спробуйте його скласти в два рази, в чотири, шість.

Тепер ви стали помічати, що прозорість плівки втрачається. Це відбувається з-за щільності матеріалу і того, що світло відбивається через ці всі шари.

Точно так само і з відтінками. Вони не постійні і не можуть бути однаковими протягом всієї картини. Саме різні відтінки води і додають малюнку живий вигляд.

Поєднання різних фарб

Деякі художники не перестають експериментувати з різними видами матеріалів і фарб. Таким чином, можна цікаво поєднати в одній картині відразу роботу маслом, гуашшю і аквареллю.

Різні можливості красою дають кожен свій ефект насичення.

Так, наприклад, гуаш може бути нанесена самим верхнім шаром і за рахунок її текстури можна малювати висоту хвиль. Це дозволить краще відчути картину і дасть якийсь ефект 3D води.

Якою фарбою найкраще малювати море

Насправді це дуже складне питання, але дуже цікавий. Кожна фарба по-своєму цікава в техніці виконання.

А деякі художники навіть пробують зображати морський берег з чистою водою і камінням під водою методикою нанесення олівця або «жирних» крейд.

І лише після цього приступають до нанесення верхнього шару води:

 • Крок 1 .Підготуйте поверхню листа для роботи. Що б реалістично намалювати море використовуйте матові аркуші паперу.
 • Крок 2. Нанесіть розмітку на лист і зробіть кілька відтінків, що б позначити різні верстви глибини.
 • Крок 3. Після нанесення шарів і відтінків не забувайте використовувати різні деталі для виділення «жвавості» води.

Це можуть бути хвилі, птахи, рослини біля берега, або навіть справжні декоративні елементи.

Спробуйте намалювати картину з використанням цього піску за допомогою його приклеювання на клей ПВА.

Де можна намалювати море

Море можна намалювати на:

 • Листівці.
 • Картину на пам’ять.
 • Сувенірної продукції.
 • Чашці.
 • Розпис пляшок, де всередині буде справжня морська вода з камінням.
 • Малюнок на плоских морських каменях.

ПОРАДА: Дуже цінуються підробки і малюнки реалістичного моря на натуральних мушлях. Наприклад, в глибині молюска або двостулкової черепашки можна намалювати справжнє море.

Навіть починаючому художникові під силу подужати техніку малювання реалістичного моря. Пам’ятайте про методи відблисків, використання хитрощів з олівцями або фарб різної густоти і відтінків.

Не забувайте також про те, що вода завжди в русі, особливо морська. На ній завжди є хоч якісь, але малопомітні хвилі.

Саме реалістичність хвиль і їх напрям гонимий вітром і робить картинку більш реалістичною і живий.

Фото малюнка море