Як намалювати сімю легко і швидко (92 фото) – малюємо будинок, герб родини, генеалогічне дерево олівцем

Малюємо портрети, герб сім’ї та родинне дерево правильно: покроковий майстер-клас та інструкція. Загальні рекомендації, як намалювати всіх членів сім’ї і велика фото добірка прикладів робіт. Як намалювати сім’ю легко і швидко — поетапні уроки олівцем для дітей, фото ідеї легких малюнків

Художники отримують величезну кількість позитивних емоцій, коли малюють тих людей, яких люблять. Більшості приємно знаходиться в колі сестер, братів, батьків і бабусь з дідусями.

Це все — сім’я, оплот любові та підтримки, в якому живе людина з самого народження.

Древні філософи говорили, що сім’я є домом для душі людини. Саме тому багато хто хоче на полотні або папері зобразити сім’ю.

Що варто врахувати?

 1. Фон. Це частина картини, що включає в себе елементи другого і третього плану. До складу фону входять локації і предмети декору.
 2. Персонажі. Потрібно продумати про те, чи буде зображена вся родина, або тільки частину, в якій вони будуть одязі, який у них душевний стан, в чому одягнені і так далі.
 3. Розміри. Не варто допускати помилок, подібних до того, що дитина виглядає вище батьків, або чоловік метр 90 на малюнку виходить одного зросту з дружиною метр 60.
 4. Відмітні риси. У кожної клітинки суспільства є свої риси, які відрізняють її від інших. Їх варто виділити на малюнку.

Підбір матеріалів

Найчастіше використовують бавовняний полотно, або звичайний папір. Між ними вибирають, виходячи з навичок і наявних фарб:

 • На полотно краще лягають масляні і акрилові;
 • На папір слід наносити акварель або гуаш.

Як дитині намалювати сім’ю легко, просто і швидко?

Цей спосіб підійде для маленьких дітей, які тільки починають робити кроки в малюванні.

Знадобиться:

 • Аркуш паперу.
 • Кольорові та прості олівці або фарби з китицями.
 • Ластик.
 • Баночки, або трафарети у формі людини.

Алгоритм роботи такий:

 • На аркуші розташовується банку, або трафарет. Трафарети є в інтернеті, їх треба просто роздрукувати, вирізати, докласти і обвести. Якщо такої можливості немає, то функцію трафарету може виконати кругла або овальна баночка. Вона також прикладається до листу і обводиться, а її величина підбирається залежно від статури конкретного члена сім’ї;
 • Далі вийшла на фігурі позначається голова, а на ній зображується особа і зачіска;
 • Передостанній етап — додати руки і ноги. Можна використовувати прості лінії, а кисть закінчити мультяшним «тризубом»;
 • В кінці відмальовує елементи одягу, фону, після чого малюнок можна вважати готовим.

Процес нескладний, але здатний зайняти дитину на довгий час і принести йому багато радості.

Герб своєї родини

Герб потрібен для того, щоб графічно позначати і відрізняти його власника від інших. З давніх часів герби активно використовуються всіма — від держав, до сімей.

Сімейний герб часто називають клановим. Він повинен складатися з законами геральдики, але в цій статті мова піде про те, як його намалювати рукою дитини, алгоритм буде спрощено.

Плюс, нерідко це необхідно для виконання домашнього завдання в школі.

Знадобиться:

 • Аркуш.
 • Прості та кольорові олівці, фломастери чи фарби.
 • Ластик.

План дій:

 • Спочатку необхідно визначитися з формою герба. Офіційно їх дев’ять (квадратна, варязька, німецька, італійська, ромбічна, іспанська, англійська, французька, візантійська), але якщо серед них не виявиться бажаної, то можна не звертаючи уваги на правила придумати нову і унікальну;
 • Далі варто зібрати сімейну раду, на якому треба виявити основні риси сім’ї. До кожної з них підібрати відповідну фігуру, і перенести отримане в форму;
 • Наступним кроком додається декор: зірочки, стрічки, квіти тощо;
 • Завершує все фарбування і можна вважати, що все готово.

На виході виходить симпатичний, унікальний малюнок, який здатний багато сказати про сім’ю.

Генеалогічне древо — як скласти й намалювати

Генеалогічне древо — схематичне відображення історії сім’ї, названа так завдяки своєму особливому поданням, за зовнішнім виглядом нагадує дерево.

Такі схеми популярні завдяки своїй компактності, краси, простоти розуміння і можливості вмістити багато імен з мінімальними витратами місця.

Що необхідно:

 • Кольорові олівці в парі з простим.
 • Фломастери чи фарби.
 • Лист, на якому зображена схема.
 • Знання про членів сім’ї, їх дідусів та бабусь, прабабусь і бабусь і так далі.

Кроки:

 1. Головне це гілки, а не стовбур дерева. Саме вони несуть інформацію і саме їх необхідно намалювати. Їх малюємо в першу чергу, їх кількість і розгалуженість залежить від того, як давно з’явилася сім’я і скільки в ній було людей. Всі люди, коли-небудь входили в родину поділяються за поколінням. У самому верху розташовані ті, хто жив в максимально далекому часу, а в самому низу знаходяться представники нинішнього покоління;
 2. Зазначити на кронах місця під імена. Можна намалювати рамку, гербову форму, або поекспериментувати, наприклад, під ім’я намалювати яблуко, або квітка. Можна користуватися шаблонами з інтернету, скачанными, роздрукованими і вирізаними за раніше;
 3. Як гілки будуть готові, додається стовбур. Він несе виключно естетичну цінність, щоб доповнити образ дерева;
 4. Залишається тільки підписати імена і прізвища, при бажанні додати фотографії, і можна вважати, що робота виконана.

Виходить приємна оку схема, по якій легко можна подивитися те, як з часом змінюється вигляд сім’ї та її членів.

Як намалювати сімейний портрет

Сімейні портрети існують ще з давніх часів, стародавні художники заробляли собі на життя якраз малюванням портретів та сімейних портретів.

Портрет намалювати складніше, ніж просто загальний план родини.

Щоб не порушити глибину зображення, не варто додавати складні і дрібні деталі на фон і так далі, тому що акцент повинен робити на обличчях, а дрібні деталі можуть відволікати увагу глядача.

Цей спосіб схожий з першим, але має кілька відмінностей. В якості прикладу взято кадр з заставки телевізійного шоу «Family Gay», або ж «Сімейка Гріффінів».

Знадобиться:

 1. Папір.
 2. Олівці прості і кольорові.
 3. При бажанні можна взяти фарби і воду з пензликом.
 4. Ластик або клячка.

На чистому аркуші робиться розмітка. Це процес, при якому позначаються контури, осі тощо.

У разі Гріффінів, легше навести контури за допомогою овалів, розміщуючи по боках високих дорослих, а в центрі низьких дітей. Брайан — собака хай розташуватися де-то в лівому кутку.

Треба тримати в голові пропорції тіла людини:

 • Чоловіча рука по довжині дорівнює 3,25 довжини голови;
 • Весь зріст дорівнює по довжині 7,5 головах;
 • Нога в довжину дорівнює 3,5 головах;
 • А торс можна вписати рівно 3 голови;
 • Треба надати більш чіткі обриси. Намагаючись не порушувати пропорції і межі раніше позначених овалів, художник проводить контури зачіски, тіла, одягу.
 • Додавання більш дрібних деталей: рис осіб, штанів, футболок, сорочок, кишень, окулярів, волосся і так далі.
 • Передостанній крок — промальовувати кожну дрібну деталь, щоб контур був завершеним;
 • Останнім кроком або треба розфарбувати фарбами або фломастерами або кольоровими олівцями, або, якщо є бажання залишити малюнок чорно-білим, треба додати тіней і відблисків.

Тому що чорно-білі малюнки лише в певних моментах без тіні виглядають красиво, а в основному світлотінь в них — відіграє велику роль і без неї малюнок буде виглядати закінченим.

Фото ідеї малювання олівцем сім’ї