Як намалювати місто олівцем (97 фото) – поетапні уроки для початківців, красиві картинки для дитини

Покрокові інструкції з малювання міста олівцем. Необхідні інструменти, корисні поради та майстер-класи для дітей і початківців. Велика підбірка фото красивих малюнків. Як намалювати місто олівцем — легкі і красиві поетапні малюнки для початківців

Малювання пейзажів давно визнано заспокійливим заняттям з психологічної точки зору. До них же можна віднести і зображення міських панорам.

Перенесення на папір міських видів може здатися важким і довгим заняттям. Не можна сказати, що така позиція далека від правди. Будь-який малюнок займає деякий кількість часу і зусиль.

Однак малюнок міста підходить для тих, хто любить посидючість і увагу до деталей.

Так, зображенням міських пейзажів часто займаються майбутні архітектори або урбаністи, а також ті, хто просто бажає спробувати себе в новому жанрі малювання.

Так чи інакше, створення такого малюнка олівцем, при дотриманні рекомендацій і достатній кількості практики, під силу навіть починаючому художникові.

Матеріали і інструменти

Перед початок роботи слід підготувати для себе робоче місце і, звичайно, необхідні для малювання міста матеріали та інструменти. Їх не так вже й багато:

 1. Простий олівець. Зазвичай саме з його допомогою люди починають вчитися малюванню. Адже простий олівець однаково добре підходить для кожної техніки або жанру малювання. До того ж, поверх олівця після завершення картини можна при бажанні використовувати фарби або маркери.
 2. Аркуш паперу. Краще взяти середнього, а не маленького розміру. На великому аркуші працювати легше, так як деталі виходять більшими. Так, при неаккуратностях, виправити невеликі фрагменти малюнка буде набагато легше.
 3. Ластик. Згодиться для виправлення помилок.
 4. Лінійка. Знадобиться при побудові перспективи і чітких геометричних фігур.

Майстер-клас

Вчитися малювати міські види можна за допомогою простої срисовки. Однак при цьому без базових знань з образотворчого мистецтва, втілити таку ідею в життя буде досить важко.

Для цього необхідно володіти хоча б основною інформацією про художніх прийомах.

Щоб оволодіти цією інформацією, слід ознайомитися з кількома рекомендаціями, які допоможуть у всьому розібратися.

Для початківців

Для тих, хто тільки почав знайомитися з світом малювання, підійде такий алгоритм створення малюнка міста:

 • Перш за все треба визначитися з перспективою. Слід запам’ятати: якщо ви зображуєте дорогу або ряд будинків, те, чим ближче вони до горизонту, тим менше вони за розміром. Дорога біля самого горизонту звужується в точку.
 • За допомогою лінійки проводяться дві паралельні лінії, які будуть позначати вулицю. На вулиці потім (теж за допомогою лінійки) будуть позначені будинку.
 • Зображення будинків також будуються у відповідності з перспективою. Тобто, далеке вікно завжди менше за розміром, ніж те, що варто до глядача лицьовою стороною. Зазвичай будинки мають форму куба, так що ця інформація допоможе зрозуміти, від чого слід відштовхуватися при створенні зображення.
 • Працюючи над фасадами будівель, не забудьте зробити їх геометрично правильними. Найкраще в процесі роботи спиратися на фотографії цих будинків. Це сприятиме більш точному їх зображенню.
 • Також можна користуватися таким прийомом як розтушовування. Легше всього її застосовувати як раз до простого олівця. Це допоможе зробити малюнок більш правдоподібним і об’ємним. При цьому контури вікон і дверей будинків краще навпаки виділити чіткіше.
 • Не варто забувати і про тінях. Якщо крім будинків ви маєте ще й дерева, ліхтарі або будь-які інші об’єкти, запам’ятайте, що тіні від них повинні лягати в одному і тому ж напрямку (за умови, що на них впливає одне джерело світла).
 • В якості доповнення до малюнка можна використовувати цікаву штрихування.
 • Доповнюючи картину деталями, постарайтеся розташувати їх композиційно. Щоб малюнок здавався більш жвавим, в нього можна привнести сюжет. Зробити це можна, додавши в нього силуети людей або тварин, а також інші важливі деталі, які визначають картині настрій.

Поетапно

Поетапний план малювання міста за допомогою олівця допоможе будь-якій людині з нуля зобразити на аркуші готову картину:

 • Крок 1. Необхідно взяти аркуш паперу, і за допомогою лінійки провести на ньому горизонтальну лінію.
 • Крок 2. Потім зображуються будівлі. Це можуть бути як висотки, так і звичайні, невеликі будинки. При цьому будівлі можуть відрізнятися один від одного по висоті і ширині, таке рішення допоможе зробити картину більш цікавою.
 • Крок 3. Спочатку краще зробити лише начерки дизайну цих будівель, а потім працювати над їх деталізацією.
 • Крок 4. На картину при бажанні наносяться силуети інших об’єктів (дерев, людей, тварин, стовпів, машин тощо).

Щоб детальніше розібратися в схемі створення малюнка, слід попрацювати над кожним з планів картини окремо.

Побудова кожного плану окремо

Як всі знають, кожна картина складається з декількох композиційних планів, які важливо правильно зобразити і оформити в малюнку. Розглянемо основні віхи роботи над ними:

 • Перший план. Не варто нагромаджувати передній план малюнка безліччю будівель. Найкраще зобразити 2-3, але добре намальованих. Так сприймати картину буде простіше, як і працювати над нею.
 • Задній план. Будівлі заднього плану у відповідності з перспективою повинні бути меншого розміру. Це ускладнює процес їх деталізації, з-за чого малювати їх рекомендується більш простими і немудрими.

Крім цього, варто враховувати і те, що вдома цього плану частково будуть приховані будівлями переднього плану, і до цього теж треба поставитися уважно.

Покрокова інструкція для дітей

Малювання вчать ще з дитячого садка, а це говорить про те, що навіть дитина, здатний тримати в руці олівець, може спробувати себе у створенні міського пейзажу.

Такі малюнки, звичайно, простіше тих, що зазвичай роблять дорослі. Але вони можуть стати відмінним стартом у подальшій кар’єрі або покласти початок захоплюючого хобі дитини.

Інструкція їх створення наступна:

 • Посередині аркуша проводиться проста лінія.
 • Передусім робота йде над першим планом. На ньому зображують дерева схематичного вигляду, а також кілька машин, у разі якщо мається на увазі наявність на малюнку дороги.
 • Потім триває робота над другим планом. Він теж зображується за спрощеною і доступною дітям схемою.
 • На другому плані зображуються самі вдома. Для їх створення знадобиться тільки лінійка і олівець.
 • Зображуються будинку плоскими, без перспективи або світлотіні.
 • Потім домівках домальовувати вікна, дахи, балкони, двері та інші деталі.
 • При бажанні можна додати зображення і деталі, у вигляді промальовування черепиці, облицювальної плитки, антен та інших елементів.
 • Картина готова. Якщо дитина захоче, то може розфарбувати її кольоровими олівцями або фарбами.

Як відомо, малювання — одне з найбільш розслаблюючих занять. А для деяких це не тільки захоплююче, але ще й корисно.

Розвивати навички малювання доцільно як дітям, так і дорослим.

А картини з міськими пейзажами стане відмінною прикрасою інтер’єру, пам’яттю про який-небудь відвіданому раніше місці або гарним подарунком для близьких.

Фото красивих малюнків