Як намалювати осінь (70 фото) – легкі і красиві малюнки осеним олівцем і фарбами покроково

Стаття розповідає, як намалювати осінь своїми руками за допомогою фарб та олівців. Найпростіші способи намалювати осінь. Мега-підбірка фото. Як намалювати осінь — пейзаж олівцем і фарбами для дітей і початківців художників, фото красивих картин золотої осені

Восени природа ніби завмирає, готуючись звільнитися від пишного вбрання.

Ця пора рясніє фарбами — різнобарвний листопад, збирання багатого врожаю ягід, фруктів і овочів, сонце, яке світить, але вже не гріє так сильно, як влітку.

Все це та багато іншого можна зафіксувати на папері. У дитячих садках влаштовують святкові ранки, а у школах тематичні вечори, присвячені «золотої осені».

Крім виробів з каштанів, пластиліну, тканини та інших матеріалів, діти з задоволенням зображають прогулянку по осінньому лісі, у дворі будинку або парку.

Малювання в молодшому віці

Дошкільнятам пропонуються дуже легкі завдання – наносити гуашевую або акварельну фарбу відразу на аркуш паперу без попереднього ескізу.

Прості для дорослих, дітлахам вони можуть здатися складними.

Тому батькам потрібно поблажливо ставитися до виконання такої домашньої роботи, заохочувати та надавати всіляку підтримку.

Від малолітніх художників не слід очікувати шедеврів, але при такому занятті розвиваються кисті рук і уяву, а також проявляються творчі здібності.

Необхідно починати з малювання найпростіших речей – кружляючих на вітрі листочків, плодів горобини або моросящего дощу.

Малюки ще не навчилися користуватися пензликом, тому можна обійтися без неї.

Готуючись до школи, вихованці дитячого садка вже вміють розмальовувати гуашшю тільки що принесені з вулиці листя дерев, використовувати кольорові крейди в техніці графіті.

Більше того, вони навіть вміють змальовувати з шаблонів. Можна взяти такі зразки малюнків тварин, які діти знають з книг, бачили в лісі, або зоопарку:

 • Той, що біжить по галявині їжачок з косяком на голках листочком, яблуком або грибом.
 • Білочка, жваво стрибає по гілці дерева.
 • Ведмідь, який готував барліг до зимової сплячки.
 • Рудий кіт серед яскравого листя.
 • Чарівний осінній ліс.
 • Окремо стояча, майже сбросившее листя, деревце.
 • Клин віддалюваною в теплі краї зграї птахів.

Є і маса інших прикладів, щоб передати тонкощі такого чарівного часу року, як осінь.

Малюнки олівцем для початківців

Осінній пейзаж виглядає дуже виразно і колоритно навіть без використання фарб. Олівці – самий доступний інструмент для малювання.

Різні за складом набори завжди є у продажу магазинів канцелярських товарів.

Щоб зобразити те, що задумано, потрібно дотримуватися послідовності:

 1. На аркуші паперу відзначають розташування огорожі — нижче середини, трохи правіше малюють вертикальну лінію, потім перетинає її горизонтальну. Внизу доповнюють парою вертикальних смуг.
 2. Майбутні дерева також позначаються у вертикальному напрямку. Їм підмальовують овальні крони. Вдалині видніється ліс, який передають кривий горизонтальною лінією.
 3. Паркан складається з 7 вертикальних колів, які необхідно виділити. Раніше нанесені смуги перетворюються в лозини, розташовані за ними. Їх обводять. Малюнок прикрашають зростаючої травичкою.
 4. Щоб все виглядало натурально, деревам додають пишну крону і гілочки. Стовбури не роблять дуже товстими. Попереду в’ється стежка, яку також можна відвести вдалину.
 5. Перш за завдані деталі повинні перетворитися у справжній малюнок — хмари, листя, кора дерев і рослинність. Правдоподібність осіннього мотиву підкреслить розмістилася на паркані пташка.
 6. За допомогою ластику «підчищають», видаляють все зайве. Лінії повинні бути плавними і рівними, щоб не відчувалася тремтяча рука.
 7. Знадобляться 5 кольорових олівців: 3 відтінки зеленого і 2 жовтого, лимонний і більш теплий. Вони особливо виділять колорит. Поблизу і на дальньому плані короткими штрихами малюють траву. Зображення тієї, яка далеко, більш розмито, промальовується не так чітко.
 8. Для доріжки і каменів знадобляться червоний, сірий і жовтий олівці. Яскраві точки на доріжці передають впали з дерева листя.
 9. Гілки беріз зображують чорним кольором, не забувають про сірих вкрапленнях у стовбурів. Для кущів використовується коричневий.
 10. Листя має «заграти фарбами», для чого застосовують як можна більше тонів з набору. Тут доречна різноманітна палітра – салатовий, оранжевий, жовтий, бордовий, болотний, смарагдовий. Оперення у пташки також яскраве.
 11. Паркан є центральною частиною, тому його малюють добре помітним сірим і коричневим олівцями.
 12. Ліс як би зливається з горизонтом, тому він не проглядається так виразно, як предмети на передньому плані. Він також рясніє різноцвіттям. Для нього характерні всі відтінки, властиві осені — зелений, жовтий і помаранчевий. Він повинен обов’язково вразити глядача соковитістю фарб і експресією.
 13. Синій дуже образно передає небосхил. Хмари виглядають об’ємно, вони ніби повисли в повітрі. Домогтися такого ефекту можна за допомогою фіолетового олівця.
 14. Залишається довести малюнок до досконалості, де необхідно виправити, додати відсутні елементи і штрихи. Зависли в небі хмаринки можна трохи розтушувати пальцем або сухим пензликом.

Щоб малюнок вийшов, потрібно постаратися і докласти трохи зусиль!

Осіння тематика, виконана фарбами

Маючи кисті і гуаш, можна отримати чудовий результат, щоб показати всю красу осені. Знову малюють за встановленими правилами:

 1. Лист візуально ділять на частини – верхню, вона трохи менше, і нижню. Верх зафарбовують білим, широкими горизонтальними мазками, а для низу використовують синю фарбу.
 2. Переходять до створення фону, для чого ці 2 кольори змішують. Він повинен бути плавним, ледь помітним. Цієї мети досягають, заходячи білим на синю сторону. Утворюється градієнт. Середину підкреслюють білим.
 3. Настала черга накреслити обрій і не ясно видно далеко лісовий масив. Знову використовують різну кольорову гаму, притаманну осінньої пори року. Це такі кольори, як білий, сірий і коричневий. Від ближнього краю листа олівцем ведуть вдалину доріжку, на якій чорним малюють дерева. Щоб вони здавалися природними, стовбури краще зобразити не ідеально рівними, а згинаються.
 4. Щоб листя виглядала правдоподібно, при малюванні вдаються до особливій техніці. «Фішка» полягає в наступному. Пензлик поні №4-6 потрібно розпушити, для чого її намочують у воді, обсушують рушником і проводять пальцем. Після цього поміщають в жовту фарбу і «взъерошенном» вигляді сильно натискають на папері у місці передбачуваної листя. Такі неакуратні «цятки» і будуть її імітувати.
 5. В панелі з’єднують жовтий і білий кольори до утворення пастельного тону. Дотримуючись вищезгаданої методики, наносять дальній план. На доріжці малюють силуети дерев.
 6. Для більшого враження додають червоний і жовтогарячий. На близько розташовані дерева наносять червоні мазки, які зображують листя. Вимощену асфальтом доріжку візуально ділять за допомогою синюватого відтінку на 3 секції. Щоб всі їх зафарбувати, беруть червону і помаранчеву гуаш. Можна акцентувати увагу на деяких опалого листочках. Для цього крупним планом пензликом роблять кілька жовтих мазків.
 7. На заключному етапі малюють бордюр, додають відсутні елементи, які раніше були упущені. Оцінюють, чи достатньо листя і гілок на деревах, щоб надати завершеність.

Осінній настрій можна відобразити на папері однаково добре як з допомогою фарб, так і олівців. У кожному малюнку своя принадність.

Щоб здійснити те, що задумано, не потрібно експериментувати, а скористатися перевіреними тактиками, додавши трохи своєї фантазії і власного ставлення до теми!

Фото малюнків на тему осінь