Як намалювати гори (71 фото) – легкий майстер-клас олівцем, сухою пастеллю, гуашшю і аквареллю для дітей і початківців

Вчимося малювати навколишній світ: красиві і мальовничі гори. Ідеї оформлення малюнка гори для маленьких дітей і початківців художників по шаблонах. Велика колекція фото. Як намалювати гори — легка інструкція для дітей і початківців, фото ідеї красивих картин намальованих

Природа — дуже сильний натхненник на творчість. З раннього дитинства діти намагаються намалювати те, що бачать навколо — ліси, річки, гори, тварин.

Гори можна споглядати нескінченно, щоразу відкриваючи для себе щось нове. Один і той же гірський пейзаж можна зобразити по-різному.

Давайте розглянемо як можна намалювати гори, застосовуючи різні образотворчі прийоми.

Матеріали для малювання

Для зображення гірських пейзажів можна використовувати різні матеріали:

 • прості олівці,
 • кольорові олівці,
 • пастель,
 • гуаш,
 • акварель.

В залежності від обраного матеріалу, потрібно правильно підібрати папір або полотно.

Прості способи

Спочатку розглянемо найпростіші способи. Вони підійдуть для організації роботи з дітьми.

Гори простим олівцем

Початківцям художникам для зображення гір краще скористатися найпростішими матеріалами для малювання, олівці.

Проявивши посидючість і слідуючи поетапного опису, можна цілком реалістично зобразити гори з допомогою простих олівців.

Для роботи знадобиться:

 • папір для малювання з щільністю не менше 200 г/м2;
 • ластик,
 • прості олівці НВ, В, 4В,
 • точилка для олівців або ніж для заточування.

Поетапний процес роботи:

 1. Начерк. На аркуші паперу олівцем НВ намалюйте різновеликі трикутники з вершинами, спрямованими вгору. Нижні сторони трикутників малювати не потрібно. Кути можуть бути більш гострі й тупі. Так зображені гірські хребти будуть виглядати більш реалістично і складно.
 2. На другому етапі потрібно більш реалістично намалювати схили гір, надавши їм кривизни, де намалювати горбки або западини. Адже в природі не існує ідеально рівних гірських схилів. На цьому ж етапі потрібно визначити де буде проходити кордон світла і тіні на гірських хребтах. Внизу біля основи гір потрібно провести нерівну лінію, що визначає де будуть на землі починатися гори.
 3. Потрібно визначитися з якої сторони буде сонце, а з якою тінь. Наприклад, сонце освітлює гори праворуч означає ліву сторону гірських схилів потрібно заштрихувати сильніше олівцем 4В, освітлені вершини менше і розтушувати штрихування з допомогою паперової серветки. Перед початком штрихування треба видалити всі зайві лінії на ескізі.
 4. Додає трохи розтушовування на небо, у підвалини гір. Тут головне зберігати міру.
 5. Далі з допомогою олівця 4В промальовуємо деталі сильніше, вершини робимо трохи яскравіше.

Гірський пейзаж кольоровими олівцями

Гірський пейзаж, намальований кольоровими олівцями, візуально виглядає складніше, але принцип зображення в цьому випадку такий самий, як з простими олівцями.

Відмінність лише в тому, що використовуються олівці різних кольорів.

Для роботи знадобиться:

 • папір для малювання або альбом з щільністю не менше 200 г/м2;
 • ластик,
 • простий олівець твердий,
 • точилка для олівців або ніж для заточування, набір кольорових олівців.

Поетапний процес роботи:

 1. Начерк. Простим олівцем намалювати гірські вершини, які повинні бути різної висоти і ширини. Не треба сильно натискати на олівець. Нехай намальовані кути вам зараз не здаються схожими на гірський пейзаж, зараз малюємо тільки начерк.
 2. Тепер додає нерівності гірських схилах. Вимальовує обриси гір з виступами і западинами. Проводимо на горах лінії, які будуть кордоном світла і тіні. Зараз потрібно намалювати кордон гір з землі, додати за бажанням на поверхні землі ескіз доріг або рослинності, невеликих горбків, можливо поруч буде протікати річка.
 3. Тепер потрібно стерти гумкою зайві лінії. Чорним фломастером або ручкою обвести контур зображення, позначити хвилею або штрихами хмари і їх відображення у воді.
 4. Настав час зробити зображення кольоровим. За допомогою олівців зелених відтінків заштрихувати рослинність на землі, можна додати місцями трохи жовтого кольору, ним же можна зробити штрихування навколо контуру гірських вершин на небі, зображуючи тим самим сонячні відблиски.
 5. З допомогою синього олівця зафарбувати водойму, зробити штрихування на схилах гір і додати трохи синього в хмари. Натискаючи на олівець з різною силою можна домогтися різних відтінків синього і блакитного.

Важливо! Розфарбовуючи гори блакитним, отримуємо снігові схили. А якщо взяти коричневий олівець і зелений, вийдуть гори без снігового покриву.

Способи складніше

Коли освоєна техніка зображення гір олівцями, можна почати роботу з більш складними матеріалами, підвищуючи рівень своєї майстерності.

Гори аквареллю

Для роботи знадобиться:

 • акварельні фарби,
 • аркуш паперу для акварелі,
 • пензлі різного розміру і жорсткості,
 • баночка з водою,
 • палітра.

Поетапний процес роботи:

 1. Робимо фон. Сильніше змочуємо широку кисть водою, набираємо фіолетової фарби і заповнюємо верхню частину листа. Потім переходимо до рожевого кольору. Далі помаранчевий і жовтий. Фарби будуть трохи об’єднуватися між собою, саме цей ефект і потрібен.
 2. Фон повинен висохнути. Можна для цього скористатися феном.
 3. Білою фарбою злегка розведений водою намалювати на небі місяць і зірки. В білий колір на палітрі можна крапнути трохи жовтого і змішати.
 4. Коричневою фарбою намалювати нижче середини аркуша криву лінію, яка буде контуром гірських вершин. Нижче потрібно все більше розводити коричневу фарбу водою, щоб зображення гір ставало до низу світліше. Дати висохнути коричневої фарби.
 5. Як описано вище намалювати ще 2 яруси(пасма) гірських вершин, розташовуючи їх нижче на аркуші. Кожен рівень повинен бути темнішим попереднього. Таким чином ми візуально наближаємо зображення.

Малюємо гори гуашшю

Зображуючи гори гуашшю, кожен може відчути себе справжнім художником. Безумовно потрібно терпіння і час.

Якщо з першого разу результат вашої роботи вас не задовольнить, з кожним наступним разом зображення буде виходити все більш реалістичним.

Для роботи знадобиться:

 • лист щільного паперу,
 • гуашеві фарби,
 • палітра для змішування фарб,
 • пензлі різного розміру,
 • простий олівець(не обов’язково),
 • баночка з водою.

Поетапний процес роботи:

 1. Начерк. Впевнені художники можуть пропустити цей етап. Простим олівцем на аркуші паперу намалювати без сильного натиску контур гірських вершин як описано вище. За бажанням можна додати хмари і елементи пейзажу на землі(дерева, чагарники, водойма та ін)
 2. Надаємо картині колір. Почати краще з неба. Синю фарбу на палітрі розводять водою. Чим більше води, тим менш яскравим вийде колір. Щоб зображення небо виглядало більш складним і реалістичним, краще з одного боку зробити його темніше, і поступово рухаючи до іншої сторони аркуша, робити фарбу все більш світлою. Для цієї мети можна додати в синю фарбу трохи білої.
 3. Далі з допомогою зеленої фарби розфарбовуємо рослинність, позначаючи початок гір на землі. Десь інтенсивність зеленого буде більше, десь менше. Намагайтеся світліше робити з того боку, де світліше небо. Для додання рослинності різних відтінків, можна підмішувати в зелену фарбу на палітрі жовтий, синій і білий кольори.
 4. Використовуючи цю техніку, розфарбуйте гори. Зображення буде виглядати реалістичніше і яскравіше, якщо різні вершини будуть різних кольорів або відтінків. Для додання кольору горах можна використовувати бузкову, коричневу, білу фарбу. Якщо ви малюєте снігові вершини, варто брати більше синьої, білої і бузковою фарби. Якщо гори покриті рослинністю, робіть акцент більше на зелений, сірий, коричневий.

Важливо! Коли малюнок висохне, можна зробити промальовування в деяких місцях кольоровими олівцями.

Гори сухий пастеллю

Для роботи знадобиться:

 • набір сухої пастелі,
 • аркуш паперу для пастелі.

Поетапний процес роботи:

 1. Для роботи потрібні крейди бузкового, рожевого, синього, червоного, чорного і жовтого кольорів. Лист розташувати вертикально.
 2. Починаючи з верхнього краю аркуша заштрихувати лист спочатку фіолетовим, потім рожевим, жовтим крейдою. З середини аркуша повторити це чергування кольорів. Робіть штрихування не однорідною, кольори повинні заходити один на одного, місцями перемішуватися. З одного боку аркуша додайте місцями трохи червоного.
 3. Коли весь аркуш буде заповнений фоном, з допомогою чорного, синього і бузкового крейди намалюйте гірську гряду. Можна зробити кілька ярусів гірських вершин. Кожен ярус має відрізнятися за кольором і інтенсивності кольору. Насиченість кольору на малюнку буде залежати від натиску на крейду і кількістю штрихів на одному місці.

Важливо! Чим ближче до нас зображення гір, тим кольори повинні бути більш насиченим і темніше.

Місцями на зображенні можна зробити растушевку з допомогою шматочки поролону або паперу. Місцями по контуру гір зробити більш чітку промальовування.

Фото намальованих гір