Вязання амігурумі гачком для початківців (84 фото) – легкі схеми і покрокові інструкції вязання для початківців: заєць, котик, мишка

Корисні поради по теехнике в’язання амігурумі для початківців з докладним описом. Майстер клас, як навчитися легко і швидко створювати красиві іграшки та ляльки амігурумі. Величезна колекція фото. В’язання амігурумі гачком для початківців — майстер-класи з описом і схемами, фото ідеї простих амігурумі

Виготовлення мініатюрних в’язаних іграшок поширилося на весь світ з Японії.

Спочатку вони зображували невеликих і всім відомих героїв мультиплікації, але потім тематика і розміри амігурумі розширилися.

Історія різновиди рукоділля

В культурі країни висхідного сонця виготовлення маленьких в’язаних або плетених ляльок з’явилося кілька століть тому.

Новий напрям у виготовленні іграшкових фігурок з’явилося в кінці 20-го століття.

Це сталося, коли полюбився багатьом дітям мультфільм про покемонів поклав початок сучасному мистецтву амігурумі.

Багато юні глядачі хотіли мати іграшку у вигляді персонажа з фільму, а легше всього її можна було зробити, за допомогою ниток і гачка.

Особливості побудови фігурок

Маленькі симпатичні фігурки тваринок і ляльок в’яжуть з допомогою гачка. Саме цей інструмент в’язання використовується для швидкого вив’язування широких і вузьких кругових фрагментів.

При цьому полотно деталей виходить досить щільним, щоб наповнювач не проглядав крізь відстані між окремими петлями.

Серед відмінних рис амігурумі є кілька найхарактерніших:

 • нестандартні пропорції вироби, які виражаються у великій голові і маленьких кінцівках, що властиве японській традиції виготовлення іграшок;
 • окремі деталі фігурки вывязывают по черзі, а потім акуратно з’єднують разом;
 • висота готового виробу зазвичай буває від 5 до 8 сантиметрів, але іноді майстрині роблять їх зовсім мініатюрними або більше традиційних розмірів.

Початківцям рукодільниця треба починати з найпростіших зразків, правильно підбираючи пряжу та інструменти.

Матеріали і інструменти

Важливість правильної підготовки до рукоділля позначається на процесі виготовлення іграшки.

Новачкам можуть бути невідомі багато тонкощів, освоївши які можна набагато швидше і простіше виконувати роботу. Якість виробу залежить від декількох складових факторів.

Вибір пряжі

Нитки для в’язання амігурумі можуть бути будь-якими, але щоб полотно вийшло щільним і тримало форму, треба підбирати відповідний робочий інструмент.

Найчастіше майстрині вибирають акрил, бавовна або шерсть, а також їх суміші в різних пропорціях. Рідше, для в’язання іграшок, набувають непрактичні мохер або ангору.

Набір інструментів

При купівлі гачка важко вгадати, що вийде після в’язання зразка, тому рукодільниця корисно мати в розпорядженні набір з 3-4 інструментів різного обсягу.

Щільніша в’язка, без дірочок, виходить в тих випадках, коли гачок вибирають по товщині нитки, з таким розрахунком, щоб він був трохи тонше в діаметрі.

Акрилові або напіввовняні вироби зазвичай в’яжуть гачком №3, а іграшки з ірису – інструментами під №№ 0,6-1,0.

Готові схеми в’язання

Початківцям рукодільниця необхідно користуватися варіантами описів з докладним розрахунком всіх деталей.

Якщо у майстринь є досвід роботи з іграшками, то можна обійтися зазначенням кількості петель по висоті і ширині окремих елементів.

Матеріал наповнювача

Готова іграшка наповнюється м’яким матеріалом, для додання форми. Багато хто вважає, що можна обійтися ватою, але вона швидко збивається в грудки і псує зовнішній вигляд виробу.

Набагато використовувати, прати і чистити амігурумі, наповнену синтепоном або халлофайбером.

Засоби для декору

В якості додаткових прикрас часто застосовуються ґудзики, намистинки, шматочки фетру чи стрічки.

Фурнітуру можна пришивати, при наявності отворів для протягування голки, або приклеювати з допомогою синтепону з підігріваючого пістолета.

Вирізати потрібні аплікації і працювати з пряжею можна, використовуючи ножиці.

Основи виконання амігурумі

Всі елементи мініатюрної іграшки в’яжуть окремо, а потім збирають їх в одну фігурку, наповнюючи м’яким матеріалом і вставляючи дротяний каркас, якщо це необхідно.

Сучасні варіанти іграшок можуть бути розмірами від 2 до 50 см.

Самими якісними і майстерно виконаними фігурками вважаються найменші, з детально проробленими деталями.

Новачкові буде легше починати роботу з виробів середнього розміру.

Для опанування техніки в’язання гачком слід освоїти стовпчик без накиду, який робиться введенням гачка петлю і протаскиванием через неї захопленої нитки.

Також знадобляться навички провязывания стовпчика з накидом, полустолбиков і сполучної петлі, яку протягують відразу через всі залишилися, для закінчення в’язання фрагмента.

Іграшка «совеня»

Для роботи можна підібрати 2-3 яскравих і поєднуваних виду пряжі, загальною кількістю до 50 грам. В’язання починається з кількох повітряних петель, з яких починається основна деталь.

Можна починати роботу з «кільця амігурумі», коли нитки складаються в коло, за межами якої залишається невеликий шматочок.

 • Гачок треба просмикнути в центр кільця, зробити накид і сформувати першу петлю. Після цього треба пров’язати кілька петель без накиду навколо кільцевої нитки, поки їх буде достатньо для 1-го ряду.
 • Тепер можна потягнути за кінець нитки і з’єднати окружність до величини мінімального отвори в центрі.
 • Початкова кільце поступово розширюється, з додаванням по 4-5 петлі в кожному ряду.
 • Після того, як пов’язана половина від передбачуваної висоти совеня, петлі починають зменшувати, щоб вийшов неправильний куля.

Окремо можна пов’язати круглі очі іншого кольору, які потім нашивають на основну деталь, набиті синтепоном до того, як закриті всі петлі.

В’язання бджілки

Просту фігурку бджілки можна виконати з жовтих та чорних смуг, використавши трохи білої пряжі для виготовлення крилець:

 • Роботу можна починати з ланцюжка з повітряних петель або кільця. Починається в’язання милою бджілки з жовтого кола, який поступово розширюється додаванням петель до діаметра тулуба.
 • Коли розширення закінчено, в полотно вступають чорні нитки, потім з них можна робити 2-3 рази смужки, чергуючи з основним жовтим кольором.
 • Закінчується циліндрична фігурка бджоли жовтим колом, пов’язаних з поступовим зменшенням. Крильця, у вигляді невеликих прямокутників, в’яжуть окремо, а потім пришивають.

Невелика лялечка

Маленька фігурка, нагадує ляльку, в’яжеться з декількох деталей:

 • Ноги, тулуб, руки і велика, округла голова виконуються окремо.
 • Потім їх слід наповнити халлофайбером або синтепоном, і тільки після цього приступати до зшивання всіх елементів в одну фігуру.
 • Шов найчастіше роблять такою ж ниткою, яка використовувалася для в’язання, щоб він був майже непомітним.
 • Потім можна вирізати з фетру або підібрати відповідні намистинки, щоб пришити або приклеїти очі іграшки.

За бажанням, можна одягнути ляльку амігурумі в штанці або плаття, пов’язані з ниток іншого кольору.

Досвідчені майстрині в’яжуть витончені фігурки ляльок, схожих на відомий символ краси – Барбі, яких можна наряджати в різний одяг, також зроблену своїми руками.

Фото, схеми для в’язання амігурумі