Як звязати рукав спицями знизу і зверху – ідеї вязання короткого і довгого рукава для початківців

Докладна інструкція з в’язання рукава спицями знизу і зверху. Вчимося в’язати рукава гумкою, ліхтарики, летюча миша, для кофти, і футболки. Велика підбірка фото готових робіт і схем в’язання. Як зв’язати рукав спицями знизу і зверху — схеми і опис для початківців: в’яжемо рукав для реглана, светри, кардигани

В’язане виріб завжди відрізняється від магазинного трикотажу. Воно затишне і оригінальне, з зручним коміром і рукавами, вподобаним вам малюнком і кольором.

Та й по вартості такі речі виходять набагато дешевше магазинних. Єдине ускладнення у початківців освоювати це цікаве і захоплююче заняття – це запитання: як пов’язати рукав.

Якщо поличка і спинка в’яжуться по прямій, то вив’язати форму рукава здається досить складно, і це зупиняє багатьох бажаючих пов’язати нову одяг для свого гардеробу.

Нічого складного в цьому немає. Треба тільки чітко розуміти будь рукав ви хочете зв’язати і слідувати інструкціям. І тоді у вас все вийде.

Підготовчий етап

Будь-яка робота починається з добре продуманого підготовчого етапу.

Для всього виробу ви повинні були зв’язати зразок і прорахувати кількість петель в одному сантиметрі.

А так само підібрати необхідні спиці для роботи і приготувати голку для зшивання трикотажного полотна.

Завмер рукава

Щоб зробити викрійку, необхідно правильно зняти мірки. Довжину рукава вимірюють від найвищої точки плеча до зап’ястя, при цьому злегка зігнувши руку в лікті.

Також вимірюють ширину зап’ястя і найширше місце вгорі руки в районі пахви. За отриманими мірками роблять викрійку.

Досвідчені майстрині не роблять викрійки, знаючи приблизно, як вона буде виглядати. Для початківців зробити викрійку необхідно.

Розрахунок петель

Розрахунок петель для рукава трохи відрізняється від в’язання прямого полотна. Звужений внизу рукав необхідно розширити і вив’язати його голівку:

 • Низ рукава зазвичай в’яжуть гумкою, висотою 5-7 сантиметрів. При завищеною резинці висота її може досягати більше 10 сантиметрів.
 • Друга основна частина в’яжеться шляхом додавання петель для розширення рукава. Петлі додають в кожному непарному ряду на початку і в кінці спиці.
 • Додавання може бути в кожному 5,7-11 ряду – це залежить від ширини рукава.
 • Щоб лінія деталі була акуратною і надалі зручно було її зшити, додають петлі після і перед кромочний петлями.
 • Додавання можна зробити за допомогою накиду або протяжки з попереднього ряду.
 • Якщо ви в’яжете рукав з малюнком, то вираховуєте розширення малюнка.
 • У третій частині рукава починається зменшення петель за рахунок провязывания двох петель разом.

davbtybtybty

Необхідно правильно розрахувати, як буде проходити зменшення, щоб отримати головку рукава як на викрійці.

Вибір малюнка

Зв’язавши поличку і спинку певним малюнком не завжди таким же чином в’яжуть і рукав. Його можна пов’язати панчішної гладдю, рисом або пустити по центру ажурну смужку або косу.

У такому випадку вам буде набагато простіше зберегти малюнок і освоїти в’язання рукава.

Втачной рукав

Втачной рукав може бути класичної форми, спортивний, з погонами або ліхтарик. У будь-якому з цих випадків він пришивається до проймі вироби.

Класичний рукав

Для в’язання светрів, пуловерів зазвичай використовують класичний втачной рукав. При розрахунку петель до найширшого місцем руки додають 3-4 сантиметри на вільне облягання.

Низ рукава зазвичай в’яжуть гумкою, в деяких випадках вона може бути подвійною.

Щоб правильно розрахувати схему додавання петель, необхідно:

 • З ширини верхньої частини деталі відняти ширину біля зап’ястя.
 • Різницю множать на кількість петель в одному сантиметрі – отримують скільки петель треба додати.
 • Кількість необхідних пов’язаних рядів ділять на отримане число.
 • Отримують через скільки рядів необхідно робити додавання. Не забуваємо, що в ряді ми додаємо по 2 петлі: на початку і наприкінці спиці.

 • В’яжемо окат рукава, закриваючи петлі для пройми. Найкраще закрити три рази по три петлі. Це залежить від пройми полички і спинки.
 • Далі згідно викрійці, в’яжемо прямо і починаємо потім поступово зменшення в кожному четвертому, а потім другому ряду. Останні кілька петель закриваємо.
 • Рукав пришиваємо після з’єднання плечових швів полички і спинки.

Спортивний рукав

Спортивний рукав в’яжеться у формі трапеції і не має пройми. Рукав виходить більш вільним вгорі, для комфортного руху руки.

Для вільного облягання до верхньої частини рукава додають 6-8 сантиметрів. Додаток робиться рівномірно, як і в класичному варіанті, в кінці в’язання всі петлі закриваються по прямій.

Рукав з погонами

Рукав в’яжеться за типом класичного. В кінці оката всі петлі не закриваються, а провязываются прямокутником до лінії шиї.

Прямокутник виходить довжиною плеча і зшивається з поличкою і спинкою. Середину погона найчастіше роблять у вигляді коси.

Ширина погона залежить від малюнка або моделі виробу.

Рукав “ліхтарик”

Вільний і пишне облягання ліхтарика досягається за рахунок додаткової ширини головки рукава.

Щоб отримати його пишність, необхідно набрати в третій частині рукава кількість петель в 3-4 рази більше, ніж у районі пройми. При закритті петлі можна робити зменшення трьох петель в одну.

Цельновязанние рукава

Реглан, кажан і кімоно відносяться до цельновязанным рукавах. Вони відразу в’яжуться з основною частиною виробу.

Рукав реглан

В’яжеться рукав зверху вниз, поступово прибираючи його ширину. При в’язанні петлі набираються одночасно для спинки, полички і рукавів.

Після продовження в’язання основної частини виробу, петлі рукава-реглан переносять на додаткову спицю або нитка. В кінці в’язання приступають до роботи над рукавами.

На спиці прямі або кругові переносять залишені петлі і в’яжуть деталь вниз.

Рукав летюча миша

Рукав летюча миша можна вив’язати двома способами:

 1. Вертикально. Рукав в’яжеться разом з поличкою і спинкою. У виробі виходить лише дві деталі, які з’єднуються між собою. Додавання петель йде одночасно з двох сторін для рукава.
 2. Горизонтально. Роботу починають з манжети рукава, додаючи петлі з однієї сторони і продовжують вив’язувати поличку, потім знову переходять на рукав і роблять зменшення петель.

У будь-якому з обраних варіантом додавання і зменшення необхідно робити симетрично.

Кімоно

В’язання кімоно трохи відрізняється від рукава летюча миша і в’яжеться аналогічно.

 • Горизонтально. В даному випадку робота починається з манжети рукава, і додавання робиться з двох його сторін до досягнення необхідної довжини. Потім набираються петлі для спинки або полички.
 • Вертикально. В’яжеться основна частина: поличка або спинка, і добираються поступово петлі для рукави кімоно.

На відміну від летючої миші, рукав кімоно більш щільного прилягання. Додавання і зменшення петель також необхідно робити симетрично.

В’язання рукава зверху

У деяких випадках, як при в’язанні реглана рукав в’яжеться зверху і зменшення петель робиться аналогічним способом, як і додавання. Рукави для спортивного одягу також можна в’язати зверху.

В такому випадку можна поміряти досить вам набраної ширини, чи варто розпустити і набрати більшу або меншу кількість.

Зручність такого в’язання ще і в тому, що при роботі над дитячими виробами завжди є можливість розпустити низ рукава і дов’язати його.

Адже діти дуже швидко ростуть, а в даному випадку це дуже зручно.

В’язання виробів своїми руками цікаво і захоплююче. Не варто боятися, що зв’язати светр, пуловер або кардиган дуже складно.

Почніть з простих моделей, без вив’язування оката рукава, а потім можна освоїти всі тонкощі класичного рукава.

Можна почати в’язання з дитячих речей, якщо щось не вийде їх простіше розпустити і переробити. У будь-якому випадку необхідно пробувати і вчитися.

Фото в’язаного рукава