Як намалювати їжачка олівцем (70 фото) – прості покрокові поетапні майстер-класи малюнків їжачків

Захоплююча стаття, яка навчить, як намалювати їжачка олівцем поетапно. Уроки як для найменших, так і для старших дітей і дорослих. Малюємо мультяшних героїв і реалістичних їжачків. Велика підбірка фото. Як намалювати їжачка олівцем поетапно — легкі і красиві майстер-класи для дітей і початківців, фото ідеї простих малюнків

Їжачки є одними з найбільш улюблених дитячих персонажів. Іноді для малювання доводиться підключати допомогу дорослих, так як без їх участі начерк може вийти занадто простим.

Дорослі можуть не тільки взяти участь у захоплюючому процесі, але і розповісти про життя цієї тварини.

Іноді їжачків тримають у домашніх умовах. Ці тварини дуже звикають до людини і можуть замінити кішок і собак. Їжачки часто стають героями мультфільмів.

Такий персонаж є у «Смішариках», там він є хорошим і добрим героєм. Ще один дуже популярний мультфільм – «Їжачок у тумані».

Їжачок простим олівцем для початківців

Намалювати такий малюнок зможуть навіть найменші діти під контролем дорослих. Найчастіше їжачків зображують з яблуками, грибами або фруктами на вершині голок.

Важливо пам’ятати, що при малюванні начерку не варто сильно тиснути на олівець, щоб згодом непотрібні лінії можна було легко стерти.

Малюнок для самих маленьких

Для роботи знадобиться простий олівець, ластик і чорний фломастер:

 1. На аркуші паперу потрібно намалювати овал. Овал є основою безлічі малюнків і чудово підходить як каркас для тулуба звірка.
 2. До еліпса потрібно домалювати мордочку тварини. Вона малюється у вигляді трикутника.
 3. Під овалом потрібно зобразити ще два трикутника поменше. Це майбутні лапки тварини. Для мультиплікаційного варіанту достатньо позначити дві кінцівки, так як їжачок малюється в профіль.
 4. Близько мордочки тварини необхідно зобразити маленький еліпс. Це буде вухо.
 5. Стерти частину овалу і намалювати вушну раковину у вигляді букви «С». Позначити очей у вигляді невеликого кола, намалювати ніс. Видалити непотрібні лінії на лапах.
 6. Основна робота виконана. Залишилося доопрацювати малюнок. Обвести Маркером їжачка по контурах і короткими штрихами замалювати голки.

Начерк їжачка поетапно

 1. Спочатку потрібно визначити межі малюнка. Для цього потрібно намітити два контури, один більший, другий – менший.
 2. Перший контур малюється горизонтально. Це тіло майбутнього персонажа. Другий контур позначається вертикально – це голова тварини. Не варто побоюватися, що силует вийде нерівним – частина обрисів буде згодом видалена або замальовано голками.
 3. Далі малюємо мордочку. Тут необхідно постаратися і промальовувати очі і носик. Після того як голова готова, потрібно домалювати лапи тварини. У цей момент можна звернути увагу дитини на те, як легко перетворити овали в кінцівки. Лапки звірка повинні бути схожими на вигнуті гілки різного розміру.
 4. Домальовували вуха і тіло тварини. Лінії контуру з’єднуємо в один загальний силует.
 5. Прибираємо непотрібні лінії, додаємо на мордочку тіні. Заштрихувати очі, стерти гумкою в зіниці невелику крапку – це буде блик.
 6. Опрацювати лапки, з’єднати лінії в пальці, по три пальці з кожної сторони.
 7. На останньому етапі потрібно намалювати голки. Вони малюються ялинкою, щоб тварина не виглядало як дикобраз.
 8. Всі допоміжні лінії акуратно стираються гумкою, дорисовываются тіні, щоб надати картинці обсяг. Навколо звірятка відтворюється навколишнє оточення: листя, гриби, трава.

Їжачок з Смішариків

 1. Для зображення персонажа потрібно намалювати коло. Це тулуб майбутнього персонажа. Всередині кола потрібно зобразити букву А під нахилом. Лінії, що виходять від літери А, проходитимуть через руки і ноги персонажа, верхня частина букви допоможе окреслити особа.
 2. Майбутній персонаж буде намальований у русі. Необхідно приділити багато уваги малювання лап і очей.
 3. Голок у їжака небагато, тому їх потрібно позначити у вигляді ялинки. Ялинки малюються конусами, зверху вниз, починаючи з маківки голови.
 4. У верхній частині літери А малюються очі і ніс. Ніс позначається у вигляді трикутника, брови – у вигляді галочки над очима.
 5. На цьому етапі необхідно опрацювати кінцівки та обличчя їжачка. Необхідно стерти допоміжні лінії і опрацювати очі, рот і ніс персонажа.
 6. Після того, як основна частина роботи виконана, можна переходити до більш захоплюючому заняттю – оформлення. Персонаж носить окуляри, тому їх потрібно зобразити у вигляді кіл. Так як персонаж повернутий боком, на одній стороні очок потрібно домалювати дужку. В окулярах позначити відблиски.
 7. Переходимо до оформлення брів. У галочки, намальованої раніше, потрібно стерти місце перетину і домалювати брови у вигляді 2-х штрихів.
 8. На останньому етапі потрібно нанести тіні, щоб надати малюнку обсяг, або розфарбувати його фарбами або кольоровими олівцями.

Їжачок у тумані

 1. На аркуші паперу зобразити косу лінію. Через цю лінію буде проходити тіло персонажа.
 2. На лінії окреслити овал, мордочку, дві напівкруглі лінії (це майбутні руки) і вузлик.
 3. Опрацювати очі, рот, ніс, голки звірка.
 4. Видалити непотрібні обриси.
 5. Опрацювати дрібні деталі: додати гуртки на вузлик, промальовувати колючки.
 6. Розфарбувати малюнок, використовуючи переважно темні відтінки.

Їжачок простим олівцем для просунутих

Щоб намалювати реалістичне істота, потрібні певні навички і багато вільного часу. Краще, якщо в роботі візьмуть участь дорослі.

Реалістичний малюнок

Для того щоб намалювати реалістичну картину, потрібно дотримуватися певну послідовність дій.

 1. Перед початком роботи потрібно розмітити аркуш паперу. Проста рамка допоможе намалювати їжачка. Після цього можна переходити до начерку.
 2. Потрібно злегка накидати верхню частину тулуба і голови. Додати очі і ніс і заштрихувати обриси мордочки. У цей момент звірятко більше нагадує видру. Щоб зробити його схожим на їжака, потрібно близько двадцяти хвилин.
 3. На спині тварини потрібно зобразити голки. Для цього пройтися по контуру ялинкою, а потім заповнити простір, що залишився на тілі їжака. Додатково пройтися штрихами за колючим частини тварини.
 4. Легкими штрихами заповнити нижню частину тіла. Щоб надати малюнку обсяг, потрібно промальовувати тіні і світла. Знизу тулуба завдати більш густі штрихи, зверху – більш рідкісні.
 5. Промальовувати рисочки на мордочці тварини, заштрихувати очі і ніс.
 6. Заштрихувати низ шиї і намалювати вуха.
 7. Доопрацювати малюнок: опрацювати лапки вуса. Робота виконана.

Робота в стилі «Натюр»

 1. На аркуші паперу позначити сітку.
 2. Намалювати два овалу. Один вертикальний – це буде тулуб тварини, інший – горизонтальний поменше – це буде голова. Відразу ж позначити чотири вигнуті лінії – це майбутні лапи.
 3. Далі необхідно з’єднати контур голови з тілом тварини. Намалювати голки по лінії зростання, промальовувати пальчики і кігті, заштрихувати контур.
 4. Заштрихувати мордочку і пузо тварини, промалювавши легкими штрихами шерстинки.
 5. Доопрацювати малюнок, додавши тіні.

Як намалювати двох їжачків

 1. Намалювати контур голови мами їжачка.
 2. Всередині контуру позначити очі, вії, рот, вуха, тобто повністю опрацювати мордочку істоти.
 3. З допомогою коротких штрихів домалювати груди, спину, передні лапи і одну задню лапу.
 4. Ялинкою позначити колючки на спині на спині у мами ежихи. Їжачок повинен знаходитися впівоберта до глядача.
 5. Далі можна приступати до малювання дитинча. Промальовувати тулуб, мордочку, передні і задні лапи і колючки.
 6. Штрихами додати світла і тіні, щоб надати тваринам обсяг. Домалювати галявину: ялинкою позначити траву, листочки і гриби.

Малювати їжачків не складно, можна починати з найпростіших малюнків, а потім переходити до робіт складніше.

Це захоплююче заняття для дорослих і дітей, у процесі якого батьки можуть не тільки допомогти з малюванням, але і розповісти дітям про життя цього милого звірка.

Не варто боятися пробувати складні малюнки – трохи терпіння і все вийде.

Фото намальованого їжачка олівцем