Як намалювати кленовий лист (70 фото) – легкі поетапні майстер-класи для дітей і початківців

Корисні поради та майстер-класи з фото, як легко намалювати кленовий лист. Вибір матеріалів і зручною техніки. Малюємо об’ємний 3Д лист, реалістичний, плоский і на гілці. Як намалювати кленовий лист — легкі поетапні майстер-класи олівцем і фарбами для початківців, фото ідеї малюнків

Різнокольорові коронообразные листя клена – один з найкрасивіших символів осені.

Влітку вони пофарбовані в соковитий зелений колір, а з приходом холодів набувають різні відтінки коричневого, оранжевого, жовтого і червоного.

Якщо з’явилося бажання своїми руками закарбувати цю красу, зробити це не так вже й складно. Покрокові інструкції і схеми виконання малюнків допоможуть втілити задумане.

Прості способи

Ці інструкції підійдуть новачкам в малюванні і дітям, адже не потрібно бути художником, щоб зуміти красиво намалювати лист клена. Для його зображення на папері знадобиться:

 • простий олівець,
 • стерка,
 • фарби, воскові крейди, фломастери, кольорові ручки, олівці для розфарбовування.

Намалювати кленовий лист новачкові

Щоб навчитися гарно малювати цілі композиції, краще починати з простого. Для цього способу знадобиться гумка, олівець і аркуш паперу:

 • Спочатку потрібно намітити «скелет» майбутнього листа. Для цього потрібно зобразити на папері вертикальну лінію, яка є ніжкою.
 • Потім потрібно додати дві пересічні лінії. Вони будуть основою для верхівок листків.
 • Тепер потрібно плавно з’єднати всі лінії, щоб вийшла п’ятикутна форма листа.
 • Допоміжні пересічні лінії стерти.
 • Далі потрібно деталізувати краю аркуша за допомогою напівкруглих ліній і гострих вершин. Залишилися допоміжні лінії стерти.
 • В кінці промальовувати прожилки і ніжку.
 • Залишається розфарбувати зображення, або просто обвести його контур, залишивши чорно-білим.

Малюнок з допомогою семиугольника

Завдяки своїй формі кленовий лист легко вписується в семиугольник. Саме тому починати малюнок можна з цієї геометричної фігури:

 • Семиугольник повинен стояти на нижній горизонтальній грані. Вгорі буде розташовуватися кут в 90 градусів, а решта шість вершин будуть утворювати тупі кути. Намалювати фігуру можна від руки, зовсім не обов’язково користуватися лінійкою, оскільки допоміжні лінії семиугольника потрібні тільки для побудови.
 • З вершини з кутом 90 градусів потрібно провести вертикальну лінію до підстави.
 • Трохи нижче середини цієї вертикальної лінії потрібно відзначити точку, з неї будуть виходити ще 4 лінії. Вони мають з’єднати точку і чотири кута семиугольника. Таким чином виходить заготівля кленового листа з основними прожилками.
 • Потім потрібно додати допоміжні прожилки, ніжку і гострі краї листа. Коли ці деталі промальовані, потрібно стерти допоміжні лінії.
 • В кінці промальовувати дрібні прожилки, щоб додати об’єм малюнку.

Розфарбовувати зображення можна на своїй розсуд. Підійдуть кольорові олівці та фарби. Також можна залишити малюнок в чорно-білому вигляді.

Кленове листя у букеті

Кілька кленового листя, намальовані у вигляді букета, допомагають проявити фантазію, адже розфарбовувати кожен елемент можна по-різному.

Особливо цікавий буде забарвлення осіннього типу, де об’єднані салатові, жовті і червоні відтінки.

Для зображення букета кленового листя потрібно виконати декілька простих кроків:

 1. Намітити місце розташування букета на папері. Зробити це можна за допомогою овалів та кіл, кожен з яких буде зображувати кленовий листочок. Для зручності побудови малюнка овали на передньому плані повинні бути менше, ніж овали на задньому плані. Знизу додати дві вертикальні лінії для ніжок аркушів.
 2. Потім потрібно промальовувати обриси кожного аркуша. Елементи букета будуть відрізнятися положенням і розміром. Можна почати малювати лист з великих прожилок, а можна – з верхівок. Після промальовування контурів додати листя стебла. Їх краще зробити різними по товщині і довжині.
 3. Потім за допомогою м’якого олівця або чорної ручки промальовувати дрібні прожилки, ніжки і контур листя. Це вже буде чистовий варіант, готовий до розфарбовування.
 4. Після обведення контуру всі допоміжні лінії стерти гумкою. Завдяки темному контуру букет буде виглядати графічно.
 5. Останнім етапом буде розфарбовування листя. Почати краще з листа на передньому плані, оскільки потім буде простіше підбирати кольори до інших листю. Де-то знадобиться додати зеленого кольору, а десь- жовтого. Передній лист краще зробити в оранжево-жовтих або червоних тонах. Крайні листя можна зробити зеленими, а центральні – жовтими. Кольори всередині кожного аркуша можуть бути розподілені у вигляді градієнта. Чим більше фарб використовується для розфарбовування, тим яскравіше виглядає малюнок.
 6. За бажанням в кінці можна обвести контур малюнка чорною ручкою або простим олівцем ще раз, щоб виділити основні лінії.

Гілка з кленовим листям

Цей спосіб схожий на попередній, тільки листя будуть зображені не разом, а закріплені на гілці:

 • Спочатку потрібно намалювати гілку, а потім за допомогою кіл намітити розташування майбутніх аркушів.
 • Всередині кожного кола намалювати контури листа: п’ять вершин і ніжка.
 • Потім промалювати краю, ніжки і прожилки кожного аркуша.
 • Обвести олівцем або чорною ручкою контурні лінії, а допоміжні видалити гумкою.

Після того як виділені контури, можна починати розфарбовувати листя в жовтий, зелений або червоний колір на свій розсуд.

Зображення кленового листа з натури

Це один з найцікавіших, але разом з тим трудомістких способів, оскільки потрібно дочекатися середини літа або осені, коли кленові листки постануть у всій своїй красі.

Потрібно знайти на вулиці кленовий лист, щоб потім намалювати його на папері. Він може бути зеленим або жовтим, в залежності від пори року.

При розфарбовуванні можна буде передати кольори цього листа.

Переклад малюнка

Для цього способу знадобляться: непошкоджений кленовий лист, альбомна папір (краще тонка, щоб була трохи прозорої на світлі), олівець простий.

Знадобляться також кольорові олівці та фарби для додання кольору малюнку.

Як намалювати кленовий лист цим способом:

 • Розправити кленовий лист, загорнути в бавовняний рушник або тонку тканину, пропрасувати праскою.
 • Додати кленовий лист до вікна, а поверх нього помістити білий альбомний аркуш. Потрібно розташувати предмети так, щоб майбутній малюнок розташовувався в центрі. Краще вибрати сонячний день або виконувати роботу в світлий час доби.
 • Добре притримуючи альбомний аркуш однією рукою, з допомогою простого олівця злегка обвести контур кленового листочка, намітити всі видимі прожилки і ніжку біля основи. Тут можна попросити кого-небудь допомогти притримувати лист, щоб було зручніше малювати.
 • Коли весь контур обведений, альбомний аркуш можна перенести на стіл і продовжити малювання вже звичним способом. Якщо потрібно підправити кілька ліній, щоб малюнок вийшов якомога докладнішим.

Потім можна приступати до розфарбовування. Так як справжній кленовий лист знаходиться поруч, можна повторити його забарвлення на папері з допомогою фарб або олівців.

Замість справжнього листка можна використовувати трафарети та шаблони з картону, а також заздалегідь намальовані заготовки. Такі заготовки мають яскраво прокреслені контури, щоб їх було легше переносити на папір.

Об’ємний кленовий лист

Додати об’єм намальованому предмету можна за допомогою гри світла і тіней.

Також зображення буде виглядати реалістично, якщо намалювати лист не у вигляді плоскої фігури, що лежить на горизонтальній поверхні, а зробити краю кленового листа вигнутими.

Коли впав лист в’яне, він злегка згортається. Цю особливість можна спробувати перенести на малюнок.

Простіше почати малюнок з ніжки та основних прожилок, які потрібно спеціально зобразити злегка зігнутими.

Потім заповнити малюнок допоміжними прожилками, промальовувати краю аркуша як можна більш детально. Далі можна приступати до розфарбовування.

Щоб зрозуміти, як виглядає в’яне кленовий лист, можна також знайти його на вулиці і принести додому, щоб зразок був під рукою під час малювання. Якщо покласти такий лист на горизонтальну поверхню і збоку посвітити на нього лампою, то з’являться тіні, які можна буде потім зобразити на папері.

Малювання кленового листа – гарне тренування, щоб навчитися малювати від руки, адже на цьому предметі присутній безліч деталей.

Прості способи підійдуть тим, хто тільки починає малювати олівцем, а також дітям до уроку З.

Зображення кленового листа без допоміжних ліній – спосіб складніший, до нього можна приступати, якщо є невеликий навички в малюванні.

Фото зображення кленового листа