Вишивка гладдю для початківців (83 фото) – покрокові майстер-класи, технології та схеми вишивки на тканині, канві та одязі

Інструкція та проілюстрований майстер клас, як вишивати простий, тонової і гладдю з настилом. Різні красиві квіти в простій техніці. Велика колекція фото. Вишивка гладдю для початківців — прості та легкі схеми, технології, фото та види вишивки гладдю

На відміну від багатьох видів рукоділля, таких як різьблення, декорування, розпис, складання композицій з рослин, створення картин та інших, вишивання відомо з далекої давнини.

Воно допомагає не тільки відволіктися від повсякденних справ, розвинути творчі здібності, але випробувати радість від предметів, створених власними руками.

Для тих, хто вперше береться за таку роботу, вона може здатися нездійсненним. Але, засвоївши основні прийоми, незабаром заняття перетворюється на привабливе хобі.

З давніх часів представниці прекрасної статі, прагнучи зробити домашню обстановку більш вишуканою, вдаються до різних способів.

За допомогою вишивки можна прикрасити предмети особистого гардеробу, скатертини, постільна білизна, хустинки або дитячі іграшки.

Вишивка гладдю відноситься до приголомшливим ремесел, що дозволяє комбінувати різні кольори.

В сучасній моді вироби з подібним декором вважаються брендовими і цінуються дуже дорого.

Навчившись вишивати, можна урізноманітнити асортимент одягу, додати ексклюзивні речі, яких не знайти в продажу. Потрібно лише проявити терпіння і посидючість.

Мистецтво виникло на сході, тому по-іншому називається дамаської вишивкою.

Вільний контур орнаменту повністю заповнюється плоскими стібками, наноситься на канву або тканину, а згодом кріпиться на п’яльцях для подальшого вишивання.

Ескізи малюнків майже завжди чорно-білі для того, щоб майстриня на свій розсуд підібрала відтінки.

Матеріали

Для цього захоплюючого справи потрібно заздалегідь придбати нескладні пристосування, наявні в спеціалізованому магазині для рукодільниць.

Тканина

Для основи підійдуть певні види. Для початківців краще віддати перевагу тонкі бавовна, бязь, сатин, льон, але не шовк або атлас, які зроблять процес більш копіткою.

Щоб зображення вийшло рівним і акуратному, матерію попередньо ретельно отглаживают.

Канва Aida є ідеальним варіантом, оскільки на ній чудово проглядаються волокна і переплетення ниток. Їх можна легко порахувати і не помилятися.

Голки

Керуються номером ниток. Проте слід врахувати, що надто громіздка залишає сліди. Для бавовняної та вовняної матерії купують №№ 4-8, а для дуже міцною – № 9 і вище.

Нитки

Деяка вишивка передбачає наявність лише шовкових або атласних.

Вдаються до «муліне», яких завжди у роздрібній торгівлі є велика кольорова палітра.

Зазвичай вибирають нитки, по товщині такі ж, як канва. Для щільної кращими виявляться вовняні.

Копіювальний папір

Без неї не обійтися, коли потрібно перенести малюнок на матеріал. Зобразити на ньому надзвичайно важко. Саме тому картинку спочатку копіюють через прозорі листи.

Види швів

Використовуються різні. Подвійні підходять, якщо потрібно, щоб білизна виглядала бездоганно. В інших випадках обходяться одинарними. Найчастіше зустрічаються такі:

  • «Вперед голку» — найлегший, також застосовується в шиття. Інше найменування — обметочний. При вишивці, на відміну від обметування, потрібно стежити за пропорціями стібків і відстанню між ними. На лицьовій стороні він не перевищує 5 мм при відстані між сусідніми стібками не більше 3 мм
  • «Назад голку» — виконуючи шов, завжди повертаються назад голкою трохи попереду утворився стібка. По довжині вони повинні бути рівними.
  • «Тамбурний» або «Петельний» — отримав широке поширення. Їм оформляють настил, контури деталей, вишивають стебла в рослинної тематики.
  • «Стебловий» — використовується тоді, коли і попередній шов, але виглядає ніжніше. Вишивають за схемою: у позиції «А» голка виходить назовні, відбувається стібок «в». Наступний починається на середині попереднього в точці «С» і завершується у «D». Обов’язково мають однакову довжину за винятком місць повороту або заокруглення контуру.
  • «Обметочний» — їм обробляють основу, щоб краї не виглядали махровими і не ушкоджувалися.

Різновиди гладі

Вишивають і дуже великі полотна, але для проби краще вибрати незначний за розміром малюнок. Його заповнюють завширшки швом в один шов, який характерний для даної техніки.

Зразками можуть служити ягоди, гілочки, елементи квітки – стебло, пелюстки, бутон або листя. Найоптимальніший варіант – придбати набір.

Проста

Найкращий спосіб здобути навички і потренуватися. Це двосторонній метод, коли візерунок на лицьовій і зворотній сторонах канви абсолютно ідентичний. Складається з щільно розташованих стібків.

До того, як його зробити, встромляють голку в контур ескізу і витягають з протилежного боку.

Габарити і напрямок шиття вибирають довільно.

Біла з настилом

Вишивається білими шовковими нитками або «муліне», з-за чого підбирають тонкі тканини, такі як батист або крепдешин неодмінно світлої гами.

Підходить для елегантних, повітряних речей – нижньої одягу, постільної білизни, рушників, скатертин.

Настил надає роботі бажаний обсяг, підкреслює одні компоненти, а інші робить менш помітними. Орнамент обрамляють швом «вперед голку», «назад голку» або «тамбурним».

У центрі простір заповнюють прямими стібками.

Важливо врахувати такий момент, що настил або верхній шар повинні обов’язково розташовуватися перпендикулярно стежках, обраним для вишивання якоїсь частини візерунка.

Не можна, щоб стібки наїжджали на сусідні, утворювали вільні місця, а дуже щільно розташовувалися поруч. Техніка дозволяє експериментувати і здійснити власний задум.

Художня кольорова

Така гладь, по-іншому іменована тонової, чудово передає тіньові і більш яскраві ділянки. Такий спосіб дозволяє досягати об’ємності.

Косий стібок або без настилу «муліне» або шовковими нитками.

Завдяки поєднанню світлих і темних відтінків, особливо в рослинних композиціях, чітко видно прожилки і переходи фарб.

У тварин і птахів ясно видно шерсть і пір’я. Нею також вишивають людей.

Китайська

Для основи беруть темні атлас або шовк. Служить для передачі традиційних китайських або японських мотивів: узятих зі світу флори, фауни і риб.

Щоб взятися за вишивку в даному стилі, необхідно знайти майстерність у більш легких види гладі.

На відміну від звичайної художньої, тут переважають контрасти. Межі кольорів дуже чітко розрізняються. Щоб досягти такого результату, використовують різноманітну палітру.

Російська

Володимирська гладь вишивається швом «вперед голку» по заданому оздоблення. При цьому довгі стежки знаходяться на лицьовій стороні, у той час як з вивороту виконують лише короткі.

В основному це однотонний візерунок головного спектру фарб – зелений, червоний, жовтий або синій. Щоб не виникало просвітів, шви розміщують у шаховому порядку.

Вишивка гладдю є надзвичайно привабливим видом рукоділля. Для реалізації своїх ідей не потрібно володіти величезними знаннями і досвідом.

Для створення ефектних орнаментів та сюжетів достатньо засвоїти деякі прийоми і навчитися робити кілька не складних стібків.

Для початку краще вибрати нескладну техніку і дизайн. Одноколірні малюнки або з невеликою кількістю квітів, також можуть чудово прикрасити інтер’єр, порадувати домочадців і гостей!

Фото, схеми для вишивки гладдю