Вязання бактуса спицями та гачком (88 фото) – схеми і прості майстер-класи для початківців

Прості інструкції з в’язання бактуса спицями та гачком. Поради щодо вибору пряжі для в’язання бактуса, як правильно носити і з чим поєднувати, в’яжемо варіанти для різних сезонів. Корисні поради та багато фото майстер-класів і готових робіт. В’язання бактуса спицями та гачком — схеми і опис для початківців, фото ідеї гарних шарфів

Оригінальний шарф на кожен день може бути пов’язаний у вигляді бактуса.

Це шарф-хустка, який підходить до різних стилів одягу, в’яжеться з нескладним правилам, з різних видів азбесту, з різними візерунками.

Трендовий атрибут в гардеробі

Бактус це також один з найпопулярніших в 2022 видів шарфів. Це елемент норвезької народної традиції, з кількома цінними особливостями:

 • його можна по-різному надягати;
 • носити його можуть чоловіки, жінки, діти;
 • він актуальний в різні сезони;
 • його можна купити в магазині, але оскільки це елемент народної творчості норвежців, прикладного мистецтва, не менш популярні пов’язані вручну вироби.

Як надягати бактус

Хустка-шарф бактус можна обмотати навколо шиї, укрити голову, плечі. Але насправді носиться він не так.

Бактус зазвичай зав’язують, а його кут і зав’язки повинні знаходитися спереду. Це класичний спосіб, те, що робить його трендовим, відрізняє від бандани, хустки.

У зв’язку з цим кінці бактуса нерідко прикрашають бубонами, шнурками, а краї мереживною облямівкою.

Кут потрібно розташувати на грудях, обмотати кінці вільно навколо шиї і зав’язати їх на сайт поверх шарфа.

Той же самий бактус можна одягати і інакше. Інший спосіб передбачає, що краї не будуть зав’язуватися, але кут хустки-шарфа все одно повинен бути розташований на грудях.

Його кінці також обмотують навколо шиї і залишаються спереду на плечах. Якщо так носити бактус, він перетворюється в настільки ж важливий атрибут в одязі, як і жилет, манжети, рукавички, клатч.

Ще один спосіб — обмотавши навколо шиї кінці, заховати їх спереду під шарф. Особливо цей варіант підходить, якщо бактус зроблений більш схожим на шарф, а не на хустку.

Пряжа для бактуса — поради з вибору

Зв’язати бактус можна для зимового і для весняного гардероба. Взимку його можна одягти під пальто і шубу, комбінезон або куртку, застебнувши воріт. Навіть сильний мороз, вітер не буде страшний.

Але пряжу для в’язання, якщо хочеться носити його так, треба брати більш тонку і без довгого ворсу поверх нитки. Підходить найбільше:

 • вовна;
 • акрил.

Махрова пряжа більш зручна, ніж інші види ниток з ворсом, так як ворсинки невеликі і застібати застібку вони не будуть заважати. Тому можна використати і її.

Якщо у пальто, куртки воріт невисокий, що не рідкість, бактус можна пов’язати і з ангори, мохеру, будь-яких не тонких ниток. А якщо він в’яжеться для весняного гардероба, його можна пов’язати ажуром.

Бактус для холодної погоди

Узор вибрати краще не занадто складний, так як бактус в’яжеться на спицях з постійним збільшенням або зменшенням петель і в результаті можна заплутатися.

Рисове зерно, платочная в’язка, шахи більше всього підходять.

Як правильно пов’язати бактус з класичним кроєм

Класична техніка в’язання наступна:

 1. Для першого ряду потрібно невелику кількість петель, так як починається виріб з кутового сектора. Слід набрати мінімум 5 петель (якщо використовується товста пряжа) максимум 10 петель (якщо тонка пряжа).
 2. У всіх наступних рядах на початку і в кінці додається мінімум по 1 петлі (якщо в першому ряду було 5 петель, у другому їх вже буде 7, в третьому 9 і так далі).
 3. Незабаром буде пов’язаний трикутний центральний сектор бактуса. Щоб у млості були досить довгі кінці, вывязав три чверті загальної його висоти, треба збільшити прибавляемое по краях кількість петель до 2 або 3.
 4. Через кілька рядів завершують в’язання і приміряють обновку, відправляють в шафу до інших речей.

Як в’язати рисове зерно

Візерунок рисове зерно в’яжеться з чергуються лицьових і виворітних петель:

 1. У першому ряду в’яжуть з повторенням рапорт *1 осіб, 1 ізн.*
 2. У другому ряду рапорт такий же, але всі лицьові вывязываются виворітними, а всі виворітні лицьовими.
 3. У всіх інших рядах петлі знову провязываются не по малюнку, а навпаки.

Платочная в’язка

Платочная в’язка універсальний візерунок, дуже популярний через те, що нескладний, красивий.

Він дозволяє пов’язати теплу річ, передбачає не тільки лицьові або тільки виворітні петлі у всіх рядах.

Візерунок шахи

Схема візерунка шахи складається з квадратів з лицьовими петлями і виворітними. Вони можуть бути великими або трохи менше. Найчастіше кожен квадрат складається з 5 петель і 5 рядів, тобто:

 • в 1-му ряду в’яжуть 5 лицьових, якщо край бактуса складається з 5 петель;
 • у 2-му ряду 1 осіб., 5 ізн., 1 осіб.;
 • 3-ий ряд складається з 2 ізн., 5 осіб., 2 ізн.;
 • 4-ий включає 3 осіб., 5 ізн., 3 осіб.;
 • у 5-му провязывается *4 ізн., 5 осіб., 4 ізн.;
 • у 6-му потрібно поміняти квадрати місцями, вывязав 5 ізн., 5 осіб., 5 ізн.

Шахматка може також складатися з квадратів з 3 лицьовими і 3 виворітними петлями, які будуть змінюватися в 4-му, 7-му, 10-му ряді.

Петель і рядів у рапорті може бути 7, 10, 20. Але для невеликого шарфа-хустки краще робити маленькі чи середні квадрати.

Візерунки для бактуса на холодну погоду можуть включати коси, ромби, але вибирати їх потрібно строго з урахуванням кольору пряжі і того, наскільки добре малюнок буде виглядати.

Спочатку краще зв’язати невеличкий зразок, відразу доглянути кілька симпатичних, відповідних малюнків.

Бактус Хвилеріз

Красива модель Хвилеріз в’яжеться трохи по-іншому:

 1. Починають в’язати виріб не з трикутника в центрі, а з одного з кінців. Набирають 5 петель. Далі провязывают 6 рядів лицьової гладдю і в 6-му ряду в кінці додають 1 петлю.
 2. 7-ий ряд складається вже не з лицьових петель, провязывается виворітними. Наступні 6 рядів повинні складатися з виворітного гладі і повинна бути знову додано 1 петля в кінці 6-го ряду.
 3. Чергуючи смужки з лицьового і виворітного гладі, додаючи по 1 петлі в кінці останнього ряду кожної з них, потрібно вив’язати полотно довжиною 40 див.
 4. Після цього слід надати виробу форму. Для цього не в кожному 6-му, а в кінці кожного 2-го ряду додають 1 петлю. На початку кожного 6-го ряду навпаки, зменшують кількість петель на 1, провязав 2 разом.
 5. Так в’яжуть 30 см полотна, а потім починають тільки збавляти петлі. Відразу 8 петель потрібно робити по 2 разом на початку кожного 6-го ряду. В результаті загальна кількість петель зменшиться на 4 петлі і край придбає форму драбинки.

Бактус Хвилеріз можна пов’язати з одного кольору пряжі і з різних квітів. Кінці можна прикрасити помпонами або намистинками.

Ажурний бактус для теплої погоди

Якщо виріб необов’язково має бути теплим, його можна вив’язати ажурним візерунком.

Це модно і практично, використовувати такий аксесуар, як шарф, шаль, якщо в загальному-то на вулиці тепло, але в денний час.

Рано вранці або ввечері відчувається прохолода і легко замерзнути. Бактус буде до речі.

Мереживний бактус

Ажурний бактус може походити на мереживо, бути підкреслено елегантним, набуваючи риси європейської палацової моди епохи ренесансу. Такий ефект створюється складними візерунками.

Щоб зв’язати оригінальний хустку-шарф, потрібно вивчити популярні схеми ажурних візерунків, і вибрати потрібну, дотримуватися її.

Як скласти свій геометричний ажурний візерунок

Бактус може бути також стриманим і строгим, романтичним, феєричним, якщо вибрати геометричний ажурний візерунок, придумати самостійно ексклюзивний варіант.

Це легко, адже він може складатися тільки з ажурних смужок. Основні прийоми, які використовуються, це накид і зменшення петель:

 1. Фоном для такого ажуру повинна бути лицьова гладь.
 2. Нитку накидають на спицю, слідом з 2-х петель провязывают одну. Виходить ажурний елемент без збільшення або скорочення загального числа петель на спиці.
 3. Можна також спочатку дві петлі провязать разом, а потім зробити накид. У цьому випадку другу з двох скорочуваних петель піддягають за задню нитку, щоб вона не перекручувалася і при використанні одночасно обох варіантів накиду зберігалася симетрія.

Бактус можна прикрасити ажурними колами, лініями, квітами, сердечками, ромбами, ялинками.

Для цього на аркуші міліметрового паперу або звичайному зошитовому потрібно намалювати бажаний малюнок, його контури.

Далі потрібно позначити накіди і зменшення петель якимось значком, з урахуванням, що одна клітинка це одна петля. За власною схемою потрібно зв’язати зразок, потім приступати до роботи.

Шарф-хустка цій моделі легко зв’язати і його можна надягати з одягом в різних стилях — зі спортивним костюмом, з вечірнім платтям.

Можна використовувати різнобарвну пряжу, яскраву кольорову гаму і пастельний, додаткові прикраси у вигляді несерйозних на перший погляд елементів.

Але він все одно залишиться елегантним і навіть консервативним.

Фото ідеї та схеми для в’язання бактуса