Стенд своїми руками (101 фото) – оформлення стендів для дитячого садка і школи

Детальний опис створення стендів на різну тематику. Ідеї оформлення, матеріали і варіанти кріплення. Фото саморобного стенду для школи та дитячого садка. Як зробити стенд своїми руками, покрокові майстер-класи для дітей у дитячий садок та школу

Здавалося б, у нинішньої дійсності немає необхідності робити стенд своїми руками: можна купити готовий або замовити фірмі, що спеціалізується на виготовленні такої продукції.

Підприємство виготовить як стандартне, так і унікальний виріб, але таке замовлення буде коштувати дорожче.

Що робити, якщо зайвих коштів немає, а хочеться, щоб стенд був незвичайним? Виходів може бути кілька, один з найбільш раціональних – зробити самостійно.

Від задуму до реалізації

Це найбільш важливий етап, так як від призначення і місця розташування майбутнього стенду залежить багато чого: його розмір, форма, колір оформлення, декор.

Інформаційна дошка, як правило, оформляється у стриманій гамі, з великою кількістю постійної або змінної інформації.

Якщо ж необхідно привернути увагу, то знадобляться яскраві елементи або деталі, що виходять за рамки звичних: фрагменти декору, виступаючі за межі стенду, об’ємні предмети.

Після того, як з’явиться спільна концепція, можна починати підшукувати відповідні матеріали.

Які матеріали знадобляться

Вибір матеріалу залежить від безлічі факторів. Найбільш важливими є:

 • передбачуваний термін експлуатації і місце розміщення;
 • цільова аудиторія;
 • ціна матеріалів;
 • кількість часу, що відводиться на виготовлення;
 • майстерність виробника.

Для «одноразового» стенду, наприклад, необхідного для оформлення тематичної фотозоны, підійдуть щільний картон, меблеві щити, тонка фанера або навіть тканина.

Однак ці ж матеріали можуть бути використані і для стендів з великим терміном служби.

Досвід показує, що поліуретанові плитки можна використовувати і для постійного оформлення, наприклад, ігрової кімнати у дитячому садку:

 • Це обумовлено особливостями матеріалу: йому легко надати будь-яку форму і нескладно замінити зіпсовані фрагменти.
 • Плитки пластичні і, що дуже важливо саме для дитячого саду – легкі, ні за яких обставин не зможуть травмувати дитину.

Для стендів, розміщуваних в умовах вулиці, треба віддати перевагу більш довговічних матеріалів: пластику, пенокартону, дерева, алюмінієвого профілю.

Варіанти навісного обладнання стенду

Мова йде про кишенях або інших способах кріплення тієї інформації, яку необхідно періодично оновлювати.

Прозорі кишені або звичайні файли – найбільш просте рішення. Вони продаються у всіх магазинах з товарами для офісу.

Зазвичай вони мають клейову основу, відрізняються один від одного розмірами і мають доступну ціну.

Кишені можуть бути плоскими і об’ємними, в останніх зручно розміщувати роздатковий матеріал, буклети.

Але у них є недолік: одноманітність форм, що обмежує можливості стенду, особливо призначеного для дитячої аудиторії.

Фантазійні кишені зручно виготовляти з ПВХ, картону, обклеєного яскравою плівкою, фетру. Можна обійтися і без кишень.

Для цього потрібно прикріпити до основи мотузки, підвіси, на яких з допомогою скріпок або декоративних прищіпок розміщувати фотографії, малюнки, листівки, святкову атрибутику.

Виготовлення

Одночасно з матеріалом необхідно підібрати відповідний набір інструментів.

У нього повинні входити кошти для розмітки: лінійка, косинець, олівець; для криволінійних форм можуть знадобитися циркуль і транспортир.

Для кріплення елементів один до одного найчастіше використовується клей або саморізи.

Для роботи з фанерним підставою або пенокартоном знадобляться канцелярський ніж і відповідна ножівка.

Інформаційна дошка з стельових плиток або коркового дерева

Це найдемократичніший варіант з точки зору ціни, робота не вимагає спеціальних навичок, до неї можна залучати навіть дітей:

 • Підходять як цілі плитки, так і обрізки. Наприклад, для дитячої аудиторії прийнято виготовляти не прямокутні стенди, а у формі хмар, кораблів, літаків, великих квітів.
 • Для нестандартних форм бажано спочатку виготовити паперовий шаблон або хоча б намалювати ескіз.
 • Якщо є необхідність у фарбуванні деталей, то його краще проводити після різання. Роботи з корковим деревом проводяться аналогічно.
 • Кріплять деталі стенду безпосередньо на стіну за допомогою клею, силових кнопок з плоскими капелюшками або саморізів з декоративними заглушками.

Важливо: стельові плити, нарізані смужками, підходять також і для обрамлення стендів.

З дерева

Необов’язково використовувати широкі дошки, можна обмежитися брусом, скріплених між собою металевими куточками. У такому разі брус стане рамкою.

Всередині нього можна буде легко розмістити полотно з фанери, пробки, натягнути полотно, банерну тканину, прикрутити гачки, встановити поперечні перекладини або металевий профіль.

А якщо такий стенд «поставити» на ніжки або колеса, то вийде мобільна дошка, яку зручно переміщати з приміщення в приміщення.

Тестер-стенд

Дана різновид стенду призначена для демонстрації можливостей того або іншого продукту. Предмети або матеріали, розміщені на ньому, можна помацати, випробувати в дії.

Такі стенди найчастіше використовуються як рекламні, щоб майбутній покупець продукції міг переконатися в її якості.

Конструкція, як правило, містить неглибокі полиці або невеликі поглиблення, щоб в них зручно було вставити рекламований об’єкт.

Найбільш практичний варіант виготовлення такого стенду своїми руками – домовитися з магазином, в якому нещодавно закінчилася промо-акція товарів будь-якого виробника.

Адже в такому разі тепер його стенд буде викинутий. Незначна зміна конфігурації не завдасть клопоту.

Адже подібні виставкові вітрини виготовляють з щільного глянсового картону.

Витрати на переробку будуть мінімальними: досить купити клейову плівку відповідного забарвлення, щоб закрити колишні логотипи і малюнки.

Використовувати отриману конструкцію можна для виставки дрібної пластики, конкурсних виробів.

Особливою популярністю такі стенди користуються у батьків, які бажають порадувати малюків великою кількістю предметів, які можна відкрити, розстебнути, натиснути, помацати.

Оптимальні розміри

Часто буває так, що розмір планованого інформаційного щита обмежений параметрами стіни або простінки, а необхідно розмістити велику кількість матеріалів.

У такому випадку на допомогу приходять демо-системи. Це своєрідна книжечка з 5-10 щільних прозорих кишень. Готова перекидна система коштує недешево.

Чи можна зробити щось подібне, але при цьому недороге? Так, звичайно.

Треба взяти кільця від офісної папки, шилом або діркопробивачем проробити отвори в листах картону або пластикових обкладинках від папок, з потрібних сторін приклеїти звичайні файли і зібрати в книжку.

Отриману систему прикріпити до стенду саморізами.

Якщо простір дозволяє розмістити великий стенд або навіть кілька стендів поруч, тоді розмір залежить тільки від кількості інформації, призначеної для розміщення.

Вимоги до оформлення

Для єдиного стенду в приміщенні головна вимога – його презентабельність і органічне поєднання з інтер’єром.

При великій кількості стендів добре б виконати в єдиному стилі, але часто буває так, що між виготовленням перших і останніх проходять роки.

І відповідно колишніх витратних матеріалів вже не залишилося. Щоб не робити заново все повністю, треба врахувати кілька правил. Всі стенди повинні мати:

 • єдине стильове рішення;
 • загальну колірну гаму;
 • однакові шрифти і рамки.

Як правильно розміщувати інформацію

Завдання стенду – донести необхідну інформацію. Перше, на що чоловік звертає увагу – великі літери, саме такими мають бути заголовки.

А ось велика кількість яскравих картинок відволікає читача, тому стенд для дорослої аудиторії повинен містити мінімум малюнків.

Досить логотипу, візуального представлення продукту і штрих-коду, скануючи який, можна перейти для отримання розширеного обсягу інформації.

Для залучення дитячого уваги, навпаки, картинок і декоративних елементів повинно бути більше, ніж тексту.

З точки зору сприйняття добре «працює» поділ інформації по блокам або зон, а також градація розмірів шрифту залежно від ступеня важливості тих чи інших відомостей.

Щоб стенд не перетворився на звичний елемент інтер’єру, який ніхто не помічає, необхідно передбачити зону для оперативно застарілої інформації.

Наведені правила актуальні як для офісних стендів, так і для домашніх варіантів. Правда, стенди для будинку найчастіше несуть не стільки інформаційну функцію, скільки декоративну.

Наприклад, на пробкових дошках розміщують фотографії з подорожей, картинки-мотиватори, карти бажань або красиві постери.

Для медалей, вимпелів, кубків і грамот зазвичай відводять полиці, але і для них можна виготовити нестандартні стенди, які поєднують можливість частину предметів поставити, а частина – повісити.

Умільці виготовляють стенди не тільки з підручних, але навіть з непридатних матеріалів: пластмасових кришок, ПВХ-килимки для ванної, гілок, обрізків пластикових панелей, пап’є-маше.

Все залежить тільки від фантазії і бажання зробити своїми руками щось незвичайне і функціональне.

Фото саморобного стенду