Шаль спицями (70 фото) – схеми та майстер-класи з вязання простої красивої шалі для початківців

Інструкція для початківців, як правильно і швидко зв’язати шаль з простим схема. Віялоподібна, ажурна, двостороння, проста і шаль харуни своїми руками. Велика підбірка фото. Шаль спицями — безкоштовні схеми і опис для початківців, фото ідеї незвичайних шалей

Чимало предметів жіночого гардеробу надають їм витонченості, елегантності, не виняток красива ажурна шаль, яка також зігріє холодними, прохолодними вечорами.

Зв’язати таку красу своїми руками спицями або гачком не складе особливих труднощів, тим більше для тих, хто захоплюється рукоділлям.

Все що для цього потрібно знати основи в’язання, вміти читати схеми і, звичайно ж, бажання.

Шаль для новачків пов’язана спицями

В’яжеться такий виріб дуже легко. Для неї краще взяти просту однотонну пряжу, але також вона буде чудово виглядати в різнобарвному виконанні.

Для в’язки потрібні два мотка по сто грамів кожен. Спиці краще використовувати 3,5 мм з волосінню, так буде зручніше розподілити велика кількість петель і в’язати шаль по колу.

Також варто взяти два маркера, які потрібні для виділення середини виробу.

Даний вид шалі буде в’язатися з нижнього боку, з середини вниз і в сторони.

Для початку в’яжеться стрічка з трьох петель, сім рядів.

Після цього по краю і нижній частині набираються ще шість петельок. Так щоб в результаті вийшло десять петель. Слідом малюнок буде наступним:

 1. Три лицьові, один накид, знову три лицьові, ще один накид і останні три лицьові, таким чином, кількість петель збільшилася до одинадцяти.
 2. Усі парні (виворітні) ряди будуть провязываться лицьовими петлями.
 3. У наступному ряду знову в’яжуться три лицьових, накид, одна лицьова, накид, три лицьові, накид, лицьова, накид і заключні три лицьові петлі.

Далі в’язання буде продовжуватися як в третьому ряду, перші і останні петлі вывязываются лицьовими, а також три петлі по середині виробу.

Решта петлі буде чергувати лицьова, накид, лицьова, накид. З кожним рядом петлі будуть збільшуватися на дві, за рахунок провязанных двох нових накидов.

Шаль в’яжеться до потрібної довжини і розміру, крайні чотири ряди необхідно пров’язати одними лицьовими. Після того як виріб буде готове його отпаривают.

Ажурна шаль

Красиве, ажурне виріб буде в’язатися з нижнього, центрального кута. Її розширення буде здійснюватися за рахунок накидов.

Для в’язання береться м’яка, неколючая пряжа, краще, якщо до її складу входитиме віскоза, бамбук і альпака, приміром, Yarns MountainTop Vail. Ці мотки випускаються по сто п’ятдесят грамів.

Серед відтінків варто віддати перевагою ніжним, пастельним тонам – кремовому, пісочного або бежевого кольору:

 • На спиці набираються три петлі, де дві з них кромочні, а одна початок малюнка. Далі в’язання необхідно виконувати за запропонованою нижче схемою.
 • Варто зауважити, що на малюнку вказані лише особові (непарні) ряди, а всі парні будуть провязываться виворітними петлями.
 • Шаль в’яжеться до потрібної довжини, останні чотири ряди вывязываются не по малюнку, а лицьовими петлями (платочної в’язкої).
 • При бажанні на кожній стороні виробу можна пров’язати облямівку. Готову шаль отпаривают, перед цим попередньо випрати. Сушиться шаль тільки в розгорнутому вигляді.

Шаль «Розмах крила»

Досить незвичайне, оригінальне виріб, асиметричної форми, яке припаде до смаку милим дамам. Найкраще вона буде виглядати, якщо її виконати секційної пряжею.

Шаль складається з восьми-дванадцяти трикутників, в’язання яких здійснюється один поверх іншого за допомогою вкорочених рядів.

Для в’язання даного оригінального виробу потрібно вовняна пряжа середньої товщини, можна взяти меринос з нейлоном. Кожний моток важить сто грам.

Крім цього беруться спиці 3,5 мм товщини на волосіні, довжина якої становить шістдесят сантиметрів. Також будуть необхідні маркери для виконання розмітки.

Під час в’язки будуть використовуватися тільки лицьові петлі, як в парних, так і непарних рядах:

 1. Для першого трикутника набираються дев’яносто петель, і провязывается перший ряд.
 2. Другий ряд – знімається кромочная, провязываются дві петлі, потім робиться відмітка маркером і в’язка триває до кінця ряду.
 3. Третій ряд – кромочная, в’язка триває до встановленого маркером знака, петлі знімається, виріб повертається.
 4. Четвертий ряд – кромочная знімається, провязываются дві лицьові петлі, знову встановлюється маркер, після чого в’язка триває.
 5. П’ятий ряд – повторюється третій ряд, тільки в цьому випадку петлі провязываются вже до нової риси, петлі після маркера знімаються.
 6. Робота буде продовжуватися за аналогією до тих пір, поки робочих петельок не залишиться, тобто ніде буде малювати лінію. Тому в зворотному парнім ряду провязываются всі петлі крім останніх шістнадцяти – це буде основа для нового трикутника.
 7. Перед рештою петлями ставиться маркер іншого відтінку, який буде сигналом нового трикутника» і виріб повертається. В’язання повернути.
 8. Знімається кромочная петля, провязываются дві особових, ставиться маркувальна ліній, решта петлі довязываются лицьовими, після чого до них добираються будь-яким способом ще шістнадцять.
 9. Виріб повертається, знімається кромочная, в’яжуться лицьові до маркера, петлі знімаються.
 10. Робота повертається і все повторюється як у першому трикутнику.
 11. Після того як потрібну кількість фігур буде вывязано, необхідно по краю всередині виробу пров’язати чотири ряди платочної гладдю (лицьовими петлями), не забуваючи при цьому знімати маркери.

Ось і все шаль готова, тепер її можна відпарити і носити.

Шаль «Орхідея»

Шаль ніж багатьом нагадує віяло, який складається з п’яти елементів. Кожен ряд у фрагменті провязывается лицьовими петлями.

Один фрагмент буде провязываться з попереднього йому, а між ними буде розташовуватися ажурна смужка.

З першого погляду, здається, що такий виріб буде досить зробити, але це не так, адже в’язка заснована на принципі вкорочених рядів.

Для з’єднання сегментів береться ажурна смуга, в’язальний гачок і декоративна пряжа.

Набираються двісті сорок петель, після чого в’язанням буде наступним:

 1. Два ряди провязываются платочної в’язанням, тобто лицьовими петлями. Після цього починається в’язання вкорочених рядів.
 2. По лівій стороні буде виконано додаток 55 разів три петлі, після цього буде додано п’ять петель п’ятнадцять разів.
 3. У протилежній стороні навпаки буде робитися зменшення по петлі десять разів через п’ять і три ряди. Щоб це зробити потрібно, пров’язати перші дві петельки як кромочні, так робиться до сто десятого ряду.
 4. Після цього зі ста одинадцятого і за сто сорок другий робиться вісім скорочення в кожному четвертому ряду. Кожен сегмент завершується ажурною смужкою – це буде сто сорок перший сто сорок другий ряди.
 5. Тепер на спицях двісті десять петель. По лівій стороні буде додаватися по три петлі тридцять разів, чотири петлі двадцять дев’ять разів і три петлі один раз.
 6. З протилежного боку зменшується одна петля тридцять разів у кожному четвертому ряду.
 7. Також як попередній сегмент завершується ажурним елементом.
 8. В третьому елементі 180 петель. Зліва додаються три петлі двадцять разів, чотири петлі двадцять дев’ять разів і три петлі один раз.
 9. З протилежного боку зменшується по одній петлі п’ятдесят разів в кожному другому ряду. Після цього провязывается ажурний фрагмент.
 10. Четвертий сегмент – 130 петель. З лівого боку додаються три петлі двадцять дев’ять разів і дві петлі двадцять один раз.
 11. Праворуч зменшення робиться як в кроці номер дев’ять і провязывается ажурний елемент.
 12. В останньому фрагменті 80 петельок. З лівого боку додаються дві петельки три рази, одна петля шістдесят п’ять разів і дві петельки чотири рази.
 13. Праворуч зменшення робиться наступним чином: одна петелька сім разів у кожному сьомому ряду, одна петелька в кожному восьмому ряду і одна петелька п’ять разів у кожному десятому ряду, останнім одна петля у дванадцятому ряду.
 14. Повинно залишитися шістдесят дві петельки, які вывязываются ажурною смугою і вони закриваються.
 15. Після цього шаль обв’язується по колу стовпчиками без накидов.
 16. Другий ряд буде чергування – ст б/н, *одна петелька пропускається, два ст б/н в один ст, вп, два ст б/н *. Все повторюється від зіроньки до зіроньки до кінця в’язки.

Варто спробувати пов’язати спочатку перший варіант шалі, після чого приступати до більш ускладненим варіантом.

Красиве, повітряне виріб стане прекрасним подарунком мамі, подрузі, сестрі. Її буде приємно накинути на вечірню прогулянку, в гості до друзів або просто вдома.

Фото, схеми для в’язання шалі спицями