Вироби з сірників своїми руками (90 фото) – покрокові інструкції, як зробити іграшку в дитячий сад і 1, 2, 3, 4 клас

Захоплююча добірка уроків та майстер-класів як зробити вироби з сірників своїми руками. Підготовка матеріалу, інструкції по створенню містка, сніжинки, будиночка з клеєм і без. Мега-підбірка фото робіт. Вироби з сірників своїми руками — легкі і швидкі майстер-класи виробів, фото і схеми з сірників і пластиліну

Використання сірників як виробного матеріалу дозволяє створювати дивовижні вироби. Втілювати творчі задуми в життя можуть люди різного віку.

Для дітей, творчі заняття сприяють розвитку дрібної моторики, логіки, образного мислення.

Людям старшого віку допомагають впоратися зі стресом. У статті представлені варіанти виробів із сірників, які можна виготовити на дозвіллі.

Переваги матеріалу

Основною перевагою сірників вважається їх доступність та недорога ціна. Компактні дерев’яні вироби мають однакову форму, дозволяють створювати цікаві конструкції.

Сірники добре комбінуються з іншими матеріалами: пластиліном, пінопластом. В якості додаткових елементів можна використовувати фрукти.

Підготовчі роботи

Виготовлення виробів з побутових сірників вимагає від майстра уваги і посидючості. Необхідно заздалегідь приготувати робочі матеріали і інструменти. Серед них:

 • Потрібну кількість сірників;
 • баночка для клею;
 • шило;
 • тонка кисть;
 • циркуль;
 • клей ПВА;
 • ніж для обрізки деталей;
 • фарби;
 • папір, картон;
 • пластилін.

Робочу поверхню рекомендується покрити захисною плівкою.

Новачкам бажано починати з виконання нескладних плоских речей, поступово переходячи до об’ємним робіт.

Кумедний їжачок

Виріб рекомендована для виконання дітьми дошкільного віку:

 • В якості основи беруть половинку груші або великої картоплини. Це буде тулуб звіра.
 • Для зручності бажано покласти розрізану основу на пластикову тарілку або картонний аркуш.
 • Потім тулуб встромляються голки, в якості яких будуть сірники з обрізаними сірчаними головками. Процес нанизування сірників доставляє дітям масу задоволення.
 • Коли спинка їжачка буде готова, треба оформити мордочку. Для цього беруть фломастери, малюють носик і очі.
 • На цьому робота вважається завершеною.

Порада: «Зняти сірку з сірники можна зазнавши її на дрібній тітки. Це оптимальний спосіб для обробки великої кількості виробного матеріалу».

Колесо

Круглий диск буде триматися завдяки взаємодії сірників, відрізнятися міцністю. Колесо із сірників можна навіть перекочувати.

Спосіб складання:

 1. Спочатку роблять шаблон у вигляді кола, що складається з 12 рівних частин. На папері викреслюють циркулем коло і ділять її на 12 секторів. Фігуру вирізають і наклеюють на жорсткий картон.
 2. Проколюють Шилом 12 отворів, поміщають в них сірники, які будуть виконувати роль опори. Тому їх потрібно добре зафіксувати.
 3. Далі заповнюють простір між опорними деталями іншими сірниками. Для цього укладають взяту сірник внахлест на попередню. Перший ряд виготовлений.
 4. Сірники ущільнюють, формуючи рівномірне кільце.
 5. По аналогічній техніці піднімають ще 5 рядів.
 6. Колесо акуратно притискають вниз, щоб воно було стійким.
 7. На завершальному етапі перевертають жорсткий картон, по черзі видаляючи опорні сірники. Робити це потрібно акуратно, щоб не зламати цілісність конструкції.
 8. Знімають колесо з картону.

Кожен сектор готової вироби можна покрити яскравими фарбами.

Сірникові будиночки

Серед безлічі варіантів застосування виробного матеріалу – збірка будиночків. Окремі моделі, зроблені умільцями, вражають своєю оригінальністю і красою.

Новачкам бажано починати творчий процес з легких «споруд».

Будиночок без застосування клею

Якщо потрібно захопити дитину, а матеріалів небагато, даний варіант буде до речі. Правда, сірників потрібно багато.

Крім стандартного набору інструментів і матеріалів, описаних вище, треба приготувати пінцет, дворублеву монету і коробку.

Хід робіт:

 1. Для виготовлення основи будиночка на підготовлену коробку кладуть 2 сірники паралельно по відношенню одна до іншої.
 2. Далі перпендикулярно першим двом укладають наступний ряд з 8 паличок, дотримуючись рівну відстань між ними. Зверху викладають ще 8 штук. Сірчані головки повинні дивитися в одну сторону.
 3. На наступному етапі майструють колодязь. Він буде складатися з 7 рядів. Сірники викладають таким чином, щоб сірчані головки створювали своєрідне коло. Завершується конструкція горизонтальним шаром з 8 сірників.
 4. Наступний ряд складається з 6 паличок з покладеною зверху монеткою. Щоб зроблена конструкція була стійкою і міцною, потрібно притиснути монетку і кути будівлі вставити сірники. Вони повинні пройти через верхній і нижній настил.
 5. Потім по колу вставляють інші сірники.
 6. Дворублеву монету прибирають. Беруть будиночок і обережно обжимають отримані перекриття.
 7. Для створення майбутніх стін з боків будівлі рухаючись зверху вставляють нові палички. Поверх них майструють наступний ряд.
 8. Готовому будиночка потрібна дах. Для цього у верхні кути будівлі вставляють 4 сірники і аналогічно нижньої основи роблять верхнє.
 9. Щоб отримати скошену покрівлю, сірники вставляють під кутом.

Побудований будиночок вирівнюють, виправляють похибки і покривають виріб лаком.

Будиночок з використанням клею

Для початку потрібно визначитися з категорією будинку. Для сільського будівництва сірчані головки краще залишити. Так вони додадуть виробі казковий і милий вид.

Якщо вирішено зробити будиночок в сучасному стилі, тоді головки краще відрізати. Це стосується і дрібних деталей. Їх можна вкорочувати за допомогою канцелярського ножа.

Майстер-клас:

 • Стіни і фундамент. Найпростішим способом виготовлення деталей вважається поштучне склеювання паличок один з одним. Самостійно вибирається висота елементів. Роблять 4 стіни, змазують краї клеєм і фіксують їх, утворюючи порожній квадрат.
 • Вікна. Простий спосіб виготовлення вікон – вирізати їх заготівлі стіни за допомогою канцелярського ножа, закріпивши її на горизонтальній поверхні.
 • Дах. Верхній елемент будиночка можна склеїти з сірників або змайструвати з щільного картону. Відмінним варіантом буде почергова фіксація коротких і довгих паличок.

На замітку: «Для роботи слід зробити сортування сірників. Вони повинні бути рівні і гладенькі. Неякісні примірники вибраковують».

Місток

Із сірників можна зробити об’ємні вироби. Доповнити будиночок або містечко можна саморобним мостом із звичайних сірників.

Процес складання:

 1. Очищають головки сірників від сірки. Укладають три палички в довжину, приклеївши додатково до них ще дві палички в шаховому порядку. Потрібно виготовити кілька аналогічних конструкцій.
 2. Формують з них прямокутник, у якого з короткого краю вставлена лише один сірник.
 3. Висушують раму.
 4. Встановлюють внутрішні опори майбутнього містка. Всього їх має бути 6 штук, розташованих на рівній відстані по відношенню один до одного.
 5. Висота першої опори дорівнює двом, друга – трьох, третя – чотирьох сірників.
 6. Наступні три підпори збираються в зворотному порядку.
 7. Опори з’єднують між собою по краях спеціальними ребрами жорсткості габаритом в один сірник.
 8. Кріплять вертикальні планки у кожної опори, промащують деталі клеєм ПВА і приєднують до вертикальних стійок конструкції. Залишають саморобку просушуватися.
 9. Між стійками майструють хрестові розпірки. З ними міст буде виглядати ефектніше. Після їх висихання приклеюють перила.

Після повної просушки оригінальний місток готовий. Можна доповнювати їм зроблений містечко із сірників.

Сніжинка

Виріб займе гідне місце в числі новорічних атрибутів.

Покрокова інструкція:

 1. Трафарет вирізають з картону сніжинки у формі правильного восьмикутника.
 2. Потім поділяють на рівні сектора приклеєними сірниками в напрямку від середини до вершини восьмикутника. Важливо, щоб краї сірників виходили за його межі.
 3. Всі сектори заповнюються сірниками. Приклеюються вони за схемою «спинка до спинки». Це стосується і сірчаних головок, напрямок яких чергується вгору і вниз.
 4. Процес фіксації відбувається від центру до периферії фігури.
 5. Серединку готової сніжинки прикрашають блискітками, мішурою, крихтою з пінопласту, що імітує сніг.

Новорічна сніжинка готова і нею можна прикрасити домашній інтер’єр.

Майструвати вироби з сірників – захоплююче заняття.

Освоївши прості речі ручної роботи, можна приступати до створення власних нестандартних виробів в якості презентів для родичів і друзів.

Фото виробів із сірників