Вироби з бісеру своїми руками (81 фото) – поетапні майстер-класи та схеми виробів дітей для початківців

Докладний опис, як виготовляти Вироби з бісеру своїми руками. Техніки плетіння: монастирський хрестик, ндебеле. Велика підбірка фото готових виробів та процесів роботи. Вироби з бісеру своїми руками — як зробити квіти, кільця і інші легкі вироби для початківців

В даний час серед майстринь користується популярністю плетіння з бісеру. Існує величезне різноманіття намистин і технік виконання виробів з бісеру.

Тому, на даний момент бісероплетіння можна розглядати не тільки як вид рукоділля, але і як окреме мистецтво.

В результаті кропіткої і цікавіше роботи з бісером виходять гарні прикраси і оригінальні елементи декору для прикраси особистого інтер’єру.

Характеристика бісеру

На ринку для творчості існує величезна різноманітність бісеру. Кожен вид намистин призначений для виконання певних видів виробів.

Для ознайомлення з матеріалом слід розглянути наступні види бісеру:

 • Матовий. Має непрозоре покриття, є слабкий блиск.
 • Мокрий. Покриття мало прозоре, видно легкий блиск.
 • Перламутровий. Бісер імітує собою перлину.
 • Прозорий. Складається з простого прозорого скла. Пропускає світло. Можна застосовувати з різнокольоровими нитками або дротом.
 • Пофарбований. Прозорі намистини, пофарбовані з внутрішнього отвору.
 • Хамелеон. Пофарбовані намистини, мають різне забарвлення при різному положенні вироби.
 • Парчевий. Намистини з прозорого скла. Внутрішня поверхня скла нерідко прямокутна, пофарбована срібною фарбою. Присутній легкий блиск.
 • Металевий. Скляна поверхня має напилення, імітує різні метали.
 • Асфальтовий. Бісер має графітовий відтінок з металевим відливом.
 • Мармуровий. Скляний бісер з імітацією різнокольорових розлучень.
 • Райдужний. Покриття намистини блискуче з переливами.
 • Волокнистий. Покриття створює ілюзію волокон.
 • Тертий. Поверхня бісеру шорстка, напівпрозора, неяскрава.
 • Бензиновий. Покриття намистини схоже з переливами бензинового плями.
 • Люстровий. Блискуче покриття, глянсове без переливів і лиску.
 • Смугастий. До складу бісеру вплавлены різнокольорові смуги.

Правила підбору основи для плетіння

Основою для створення саморобних прикрас і виробів з бісеру можуть послужити міцні на розрив матеріали: ліска, мононитка або металевий дріт:

 1. Необхідно підбирати основу для плетіння, грунтуючись на характеристиках та особливостях передбачуваного вироби.
 2. Мононитка. Спеціальна полімерна нитка, дуже тонка і прозора, призначена для робіт з невидимою основою. Також застосовується для робіт з дрібними намистинами.
 3. Волосінь. Ця основа досить міцна, її важко розірвати, має різну товщину. Для нанизування бісеру також підійде рибальське волокно.
 4. Дріт. Така основа може бути сталевої або алюмінієвої. З застосуванням металевої нитки робляться міцні і кручені вироби з бісеру.
 5. Еластична нитка. Основа, що представляє собою гумку, обплетений нитками різних кольорів. Таку нитку використовують для виробів, які можуть деформуватися.

Допоміжні інструменти для плетіння

 1. Голки. Для роботи слід вибирати тонкі голки з однаковим діаметром по всій довжині (підійдуть номера з 10 по 16).
 2. Ножиці. Підійдуть всі міцні ножиці, якими можна перекусити волосінь або спеціальну нитку.
 3. Кусачки. Для роботи з металевим дротом підійдуть будь-які круглогубці або ножиці по металу.
 4. Фурнітура для творчості підбирається за необхідності залежно від призначення виробу. Активно використовуються: замки збірні, широкі кінцевики, штифти, шапочки, кільця та д. р.

Техніки плетіння

Різноманітні вироби та прикраси з бісеру роблять в різних техніках плетіння.

В залежності від призначення виробу вибирається відповідний спосіб і схема плетіння:

 1. Монастирський спосіб. Такий варіант плетіння також отримав назву: плетіння «в хрестик», тобто це і є базовий елемент, що складається з 4-х намистин. Кожен хрестик повторюється багаторазово. Ця схема може використовуватися для плоских і об’ємних виробів: браслети, сувеніри.
 2. Техніка цегляного стібка. Полотно, виконане в цій техніці, імітує цегляну кладку. Намистини розташовуються рядами, паралельно в кожному ряду. Плетіння відбувається не шляхом нанизування бісеру через отвір, а шляхом зачеплення волосіні за нитку нижнього ряду. У такій техніці плетіння цілком легко виконуються такі прикраси як брошки та сережки.
 3. Мозаїчний спосіб (Пейот). Така техніка плетіння дуже схожа з цегляним стібком, тільки полотно виходить перевернутим на 90 градусів. В даному випадку намистини розташовані в шаховому порядку, утворюючи щільне полотно. Особлива умова: для цієї техніки необхідно підібрати бісер однакового діаметру. Жіночі прикраси: брошки, краватки, браслети відмінно виглядають, якщо виконуються мозаїчної техніки.
 4. Французький спосіб. (Кругове або дугове плетіння). Така схема плетіння частіше всього застосовується для плетіння різних кольорів із застосуванням дроту. Техніка досить складна для починаючих майстринь. Плетіння ведеться вкруговую: дугами навколо центральної осі. Можливе виконання зубчастих пелюсток і з розбіжними кінцями.
 5. Голчастий спосіб. В даному випадку застосовується певна схема з’єднання намистин, при якій виходять гострокінцеві заготовки, наприклад, пелюстки, голки з бісеру. Для роботи застосовується в основному металевий дріт. Для виготовлення гілки береться дріт, на яку нанизуються 6 бісерін, далі одна намистина дотримується рукою, а інший кінець нанизуються ще 5 бісерін і так схема складання повторюється.
 6. Спосіб ндебеле. (У ялинку). При такій схемі плетіння полотно виходить певної структури: у вигляді пшеничних колосків або ялинових гілок. Така техніка проста у виконанні, за допомогою неї виготовляють різні сувеніри і біжутерія.

Майстер-класи для початківців

Початківцям краще відмовитися від ідеї відразу приступити до виконання складної техніки. Потрібно поступово нарощувати рівень складності.

Браслет в техніці хрестика монастирського

Покрокова інструкція:

 • Підготувати бісер в кількості 4 штук, далі нанизувати намистини на волосінь, закріплюючи їх у кільце, шляхом протягування волосіні в останню намистину. Так вийдуть 1-е ланка.
 • Далі виходить, що з двох сторін намистини виходить 2 кінця волосіні. На одну смугу нанизуються 2 бісеринки, на іншу – 1. Потім знову слід пропустити волосінь навхрест через другу намистину на першій смузі. Далі повторюються ці дії на потрібну довжину браслета.
 • На завершення слід прикріпити застібку отриманої браслету.

Браслет в техніці ндебеле бісерін у два кольори

Покрокова інструкція:

 1. Підготувати бісер двох кольорів (жовті і коричневі), якщо є бажання, можна підібрати підвіску, яку можна буде розмістити по центру браслета. Плетіння робиться на нитці або на волосіні. Спершу на основу нанизуються 4 намистини: 2 жовті, 2 коричневі. Потім кінець волосіні повертається до першої бусини і знову пропускається через 2 жовті бісерини. Виходить квадрат – це перша ланка.
 2. Далі нанизуємо 1 жовту намистину, 1 коричневу. Далі волосінь пропускається через верхню коричневу і виходить через 2 верхні жовті. Далі схема повторюється в 3 ряди.
 3. Браслет можна зробити закрученим. Для цього також набирається 2 бісеріни: жовта і коричнева. Далі волосінь протягується в верхню коричневу намистину, а потім протягується вже через 3 жовті бісерини. Так досягається ефект скрученості браслета.
 4. Посередині браслета одягається підібрана підвіска плетіння і далі продовжується по пункту 2.
 5. У завершенні також слід прикріпити застібку отриманої браслету.

За допомогою різних технік бісероплетіння є можливість створення справжніх творів мистецтва своїми руками.

Велика кількість технік виконання прикрас з бісеру надає широкий вибір для втілення творчих задумів у життя.

Навіть починаюча рукодільниця зможе знайти для себе відповідний спосіб бісероплетіння.

Фото виробів з бісеру