Дитяча книжка своїми руками (82 фото) – покрокові інструкції для початківців, робимо книжку з паперу для дитячого садка

Покрокове опис, як зробити дитячу книжку з різних матеріалів. Книжка з картону, тканини та папки для файликів. Оформлення книги + багато фото ідей. Дитяча книжка своїми руками, покрокові майстер-класи з паперу і тканини для дитячого садка і школи + фото ідеї

Книжки дуже важливі для розвитку дитини. Вони допомагають розвивати уяву та інтелект, вчать малюка фантазувати.

Книжку, звичайно, можна придбати в дитячому магазині, однак набагато цікавіше зробити її своїми руками.

Експериментуйте, придумуйте що завгодно, щоб порадувати дитину. У цій статті розглянемо кілька можливих варіантів створення такої вироби.

Як оформити?

Придумати оформлення можна самостійно – підключайте власну уяву і сміливо беріться за створення шедевра для свого малюка.

Якщо все-таки нічого не лізе в голову, можете надихнутися готовими варіантами. Не заборонено брати їх за основу своєї вироби, але буде набагато краще, якщо ви додумаєте щось своє, оригінальне.

Серед популярних варіантів виділяється наступне:

 • Книга з альбому для малювання;
 • Книга із зшитих картонних аркушів;
 • Тканинна книжка-іграшка;
 • Книга з фото;
 • Розмальовка з віршиками, ребусами або загадками;
 • Особистий щоденник для дитини;
 • Книжка дитячих казок чи оповідань.

Для отримання оригінальної вироби спробуйте взяти дві або більше ідей і скомпонувати їх в одне ціле. Спробуйте зшити з тканини дитячий особистий щоденник або створити розмальовку з фотографіями.

Намагайтеся робити виріб яскравим і цікавим – малюк точно прийде в захват і запам’ятає подарунок на все життя!

Картонна книжка

Легше всього зробити таку саморобку з картону. Даний варіант найбільш поширений і доступний – для нього вам не потрібно витрачати багато часу і грошей на незвичайні матеріали.

Головне – робити не дуже багато сторінок з великими, яскравими картинками.

Тему для оформлення обирайте будь-яку в залежності від уподобань своєї дитини. Це можуть бути тварини, природа або навіть якийсь мультик.

Хлопчикам сподобаються книги з машинками або кораблями. А книжку для дівчинки заповнюйте картинками з діснеївськими принцесами або чимось подібним.

Створення яскравої книжки – справа зовсім нескладна. Ви без проблем зможете щомісяця створювати подібні вироби, кожен раз підбираючи нову оригінальну тематику.

Для роботи вам знадобляться наступні матеріали:

 • Кольоровий картон – десять-п’ятнадцять листів;
 • Картинки (вирізки з журналів або роздруковані ілюстрації);
 • Різнокольорові нитки або яскрава стрічка;
 • Клей ПВА.

Покрокова інструкція виконання:

 1. Обережно зберіть картон в акуратну стопку і зробіть дірочки по одному краю дироколом.
 2. Засуньте в пророблені отвори стрічку. Щоб вона виглядала привабливо, зав’яжіть красивий бантик.
 3. Наклейте на сторінки книжки-картинки. Використовуйте для цього клей ПВА.

Для більшої презентабельності прикрасити обкладинку цікавими штучками: намистинками, бісером, стрічками або привабливими етикетками.

Пам’ятайте, що яскравість – головний критерій. Такий виріб обов’язково приверне дитини і доставить йому величезну радість.

Щодо ілюстрацій, то їх можна знайти в інтернеті, а потім роздрукувати на принтері. Ви можете підшукати кадри мультфільмів, зображення різних персонажів і інші цікаві варіанти.

Також можна роздрукувати та вклеїти фотографії. Якщо ви добре малюєте, то можете заповнити книжку з картинками самостійно.

Для цього використовуйте кольорові фарби, фломастери та олівці. Цікавим варіантом стане вирізання ілюстрацій з дитячих журналів.

Виріб з папки для файликів

Зроблена з картону книжка вимагає особливого поводження, адже легко може порватися, розвалитися або забруднитися. Адже дітям подобається тягати іграшки з собою.

Ймовірно, малюкові захочеться взяти книгу на вулицю, щоб показати друзям.

Якщо ви переживаєте за збереження вироби, скористайтеся даними способом і зробіть її з папки для файликів.

Тоді сторіночки будуть надійно захищені від неприємностей.

Щоб виготовити такий виріб, візьміть наступні матеріали:

 • Папка з файлами;
 • Картонні листи;
 • Картинки-ілюстрації для наклеювання;
 • ПВА.

 • Приклейте заготовлені зображення на картонні листи. Коли клей повністю висохне, заправте все файли. Залишається завершальний штрих – оформлення обкладинки книжки.
 • Можна вирізати і приклеїти букви, складові назву, або обробити поверхню бісером, паєтками і намистинами. Спробуйте поекспериментувати – варіантів багато.
 • Найголовніше – підключити фантазію і подумати, що може сподобатися вашій дитині.
 • Книжка, виготовлена з такої інструкції, виходить досить унікальною і незвичайною. Ви можете придумати цікаві варіанти розміщення файлів.
 • Наприклад, спробуйте з одного боку картону приклеювати різнокольорові зображення, а з іншого писати невеличкі розповіді, вірші або загадки.

Головна перевага такої різновиди дитячої книжки полягає у мобільності – сторінки в будь-який момент можна поміняти на інші.

Так ви зможете підтримувати інтерес дитини протягом довгого часу, постійно додаючи щось нове і цікаве.

Фотоальбом

Дитячі книги з фотографіями в останні роки активно набирають популярність. Їх сенс полягає у збиранні фото малюка протягом усього його життя і розміщення їх в один альбом.

Доповнювати його можна невеликими історіями. Наприклад, можна на одній сторінці розмістити фото малюка разом з кумедною ситуацією, що сталася в той момент.

Коли дитина подорослішає, йому сподобається роздивлятися фотографії з минулого і читати цікаві історії. Батькам така пам’ятна річ теж доведеться по душі:

 • Щоб фотоальбом для малюка був різноманітнішим, додавайте фотографії родичів і домашніх тварин.
 • Наклеюйте стікери на сторінки, залишайте підпису та смішні картинки, намальовані від руки. Тоді виріб всередині п:випромінює ще цікавіше і оригінальніше.
 • Виготовити книгу з фотографіями можна з альбому для малювання з великою кількістю аркушів. Ще один примітний варіант – зшити її з картону.
 • Звичайно, можна відразу купити готовий фотоальбом, щоб не запарюватися над його створенням.
 • Але якщо ви будете робити його самостійно і покладіть всю свою любов, подарунок більше сподобається дитині і стане набагато цінніше.

Корисна порада! Якщо ви будете майструвати таку книжку з пам’ятними фотографіями заодно з малюком, вийде ще цікавіше і цікавіше. Процес роботи над виробом запам’ятається вам обом, подарує масу позитивних емоцій і вражень. А ще дитина зможе підказати вам, які фотографії йому б хотілося побачити в книзі. Він також може залишати на сторінках кумедні написи і невеликі малюнки.

Дитячі книжки – корисна і потрібна річ. Поки малюк буде маленьким, вони допоможуть йому в розвитку уяви та креативного мислення, фантазії і творчості.

Такі вироби не тільки радують, але і навчають дитину. З ним він може вчитися читати і рахувати, визначати кольори і фігури.

А коли малюк підросте, книжка стане для нього приємним спогадом. У будь-який момент він зможе взяти її і порозглядати сторінки, згадати щасливе дитинство.

Саме тому буде краще, якщо ви займетеся виготовленням книжки самостійно.

Власноруч зроблений подарунок порадує малюка набагато сильніше, подарує масу приємних емоцій, позитивних вражень і незабутніх вражень.

Фото дитячої книжки своїми руками