Вироби з яєчних лотків своїми руками – майстер-класи декоративних виробів з пластикових та паперових лотків

Детальна інструкція, як змайструвати вироби з яєчних лотків своїми руками. Види виробів, можливе застосування і декорування виробів. Велика підбірка фото готових робіт та майстер-класів. Вироби з яєчних лотків своїми руками — майстер-класи для дітей для саду і в школу: фото виробів квіти, гусениця, крокодил

В сучасному світі люди все більше починають замислюватися про усвідомленому споживанні.

У той час як різні компанії прагнуть продавати як можна більше всього, люди починають усвідомлювати якої шкоди завдає планеті надмірне утворення побутового сміття.

Саме тому люди усвідомлюють важливість такого поняття, як ресайклінг. Тобто збір і переробка відходів з метою виробництва з неї нової продукції.

Взяти участь у процесі ресайклінгу може абсолютно кожен чоловік, а найдоступнішим матеріалом можуть стати звичайні лотки для яєць.

Лотки для яєць: історія створення, види, склад

Яйця – дуже тендітний продукт. Для їх переміщення придумували різні способи. Перекладали соломою, тирсою, возили в розтопленому салі.

Проблему зі зберіганням і перевезенням яєць вирішили в 19 столітті. Американський винахідник Мартін Квиз винайшов спеціальну коробку-лоток з натурального дерева.

Колумбієць Джозеф Коил винайшов і запатентував в 1918 році першу паперову упаковку.

Сучасний вид упаковки, який дійшов до наших днів, був запатентований в 1934 році Джрджем Грехемом.

У 1936 році компанія Hartmman з Данії отримала ліцензію на виробництво паперової упаковки з використанням винайденої Карлом Хартманом машини для пресування паперу.

Саме ця компанія довгі 20 років поставляла паперові лотки для яєць в Радянський Союз.

В даний час лотки для яєць випускаються в 2 видах:

 • у сучасній пластиковій тарі;
 • в паперових лотках, які є екологічними і безпечними для навколишнього середовища.

Стандартна картонна упаковка для яєць розрахована на 10, 15 або 30 яєць, але можна зустріти упаковку, розраховану на інше кількість продукту.

При цьому упаковка може бути в наступних видах:

 • картонні прокладки з горбиками, осередками – використовується в основному для переміщення великої кількості яєць;
 • контейнери – мають відкидну кришку;
 • дизайнерська упаковка – будь-які інші види упаковки, розроблені дизайнерами, зустрічаються досить рідко.

Основа картонної упаковки – паперове волокно, виготовлене з макулатури. Макулатуру розрізають на волокна, очищають від домішок, при необхідності фарбують у потрібний колір.

Після перемішування з водою, паперову масу поміщають в формувальну машину. За допомогою преса масі надають форму. Завдяки вакууму з отриманої заготовки видаляється волога.

Заготівля просушується в сушильній камері.

В отриманий лоток яйця розкладаються автоматично, при цьому кожне яйце розміщується у своїй комірці і не стикається зі своїми сусідами.

Властивості паперової упаковки:

 • екологічність і безпека;
 • міцність і надійність;
 • збереження повітря як між прокладками, так і всередині контейнерів, що дозволяє збільшити термін придатності яєць;
 • можливість надати упаковці різну форму і колір;
 • низька вартість.
 • мінусом картонної упаковки є нестійкість до вологи.

Види виробів з яєчних лотків

Завдяки темі ресайклінгу яєчні лотки є чудовим матеріалом для виробів. В залежності від складності та витрат часу, можна створити справжні шедеври з цього матеріалу.

Вироби з яєчних лотків можна умовно розділити на 4 види:

 • вироби з пап’є-маше;
 • функціональні вироби, застосовувані в побуті;
 • використання лотків у декоруванні предметів;
 • самостійні вироби.

Розглянемо кожний з цих видів окремо.

Вироби з пап’є-маше

Пап’є-маше в перекладі з французького означає рвана або жеваная папір.

Ця техніка відома ще з 16 століття і полягає у виготовленні декоративних предметів з паперу, змішаної з склеювальними речовинами, такими як клей, гіпс або крохмаль.

Яєчні лотки, виготовлені з макулатури, відмінно підходять для виготовлення маси для пап’є-маше.

Сучасні клеючі матеріали дозволяють домогтися приємною для ліплення всіляких скульптур маси.

Рецепти виготовлення маси для пап’є-маше з яєчних лотків завжди починаються з приготування паперової маси:

 • Яєчні лотки подрібнюють на шматочки. Завантажують в каструлю, заливають гарячою водою. Варять на середньому вогні від 5 до 20 хвилин.
 • Отриману масу охолоджують, відтискають і перебивають будівельним або кулінарним міксером до отримання однорідної кашкоподібної маси.
 • В залежності від рецепту клеючі матеріали для маси пап’є-маше можуть відрізнятися.
 • Але їх просто вносять в паперову масу і перемішують блендером, потім вимішують руками і створюють скульптуру.

Рецепт клею для пап’є-маше:

 1. Клей ПВА, розводиться з водою в пропорції 2:1, фасадна шпаклівка. Клеюча субстанція змішується до стану рідкої сметани і вводиться в паперову масу.
 2. На три яєчних лотка, розрахованих на 30 яєць додаються наступні інгредієнти в зазначених пропорціях: 2 ст. ложки борошна, 2 ст. ложки кукурудзяного крохмалю, 2 ст. ложки клею ПВА, 2 ст. ложки мінерального масла, біла акрилова фарба,2 ст. ложки клею Бустилат.

Сухі і вологі інгредієнти змішуються окремо і вводяться в паперову масу. Якщо мас густа, додають ПВА, якщо рідка, збільшують кількість борошна.

Побутове застосування лотків для яєць

Найпростішим застосуванням коробочки з-під яєць може стати звичайне декорування контейнера. Його можна використовувати як подарункову упаковку, наприклад, для цукерок, або як місце зберігання.

У таких боксах можна зберігати всілякі дрібні штучки, наприклад, біжутерію, дрібні іграшки, ґудзики та ін

Якщо взяти упаковку на 10 яєць, то з окремих частин упаковки, кришки та осередків, можна зробити годівницю для птахів.

Для цього варто по кутах кришки або другий частини зробити отвори і протягнути в них мотузку. Отриманий лоток можна підвісити на дерево, насипати всередину корм для птахів (насіння, крупи).

Насипавши в лотки землю, можна зробити з них відмінний контейнер для пророщування розсади або вирощування зелені на підвіконні.

Щільність і міцність лотків може бути використана для створення меблів.

Якщо взяти упаковку від 30 яєць в достатній кількості, скласти стопкою один на одного, то вийде стійка конструкція нагадує пуфик.

 • Для міцності його варто обмотати будівельним скотчем, зверху на клітинки покласти деревинку (наприклад, шматочок ДСП потрібного розміру).
 • Заготівлю пуфика слід укрити тканиною, зібравши її внизу пуфа, або зшити у відповідності з необхідними розмірами тканинний чохол. Зверху можна покласти подушку.
 • Таким чином, вийде зручний і функціональний пуфик. А якщо збільшити кількість лотків у ширину, то можна зробити за таким же принципом відмінну лежанку або навіть стіл.

З лотків можна виготовити бра або світильники:

 • З 4 лотків на 30 яєць формують чотирикутник. Для кращого проникнення світла виступаючі частини комірок зрізають, утворюючи безліч віконечок, закріплюють в середині лампу за допомогою дроту.
 • Якщо кожну клітинку вирізати окремо, утворюючи усічення конуси, в середині кожного конуса зробити отвір і розмістити в ньому лампочку від гірлянди, то виходить красива декоративна гірлянда.

Так само конуси можна пофарбувати або надати їм форму квітів.

Декорування предметів

З паперових або пластикових лотків відмінно виходять всілякі види квітів.

Кожна окрема комірка може формувати квітка. Відокремивши кожну клітинку, потрібно зробити надрізи, не дорізуючи 1 см до центру. Ці розрізи утворюють пелюстки.

Надаючи пелюсткам різну форму, нашаровуючись один на одного кілька комірок, можна отримати об’ємні квіти.

Приклавши зусилля і фантазію, то з допомогою паперопластики з картонних комірок можна зробити абсолютно будь-який вид квітки.

Фарбування паперу дозволить добитися схожості з цим рослиною. Таким чином, можуть вийти ромашки, цикламени, тюльпани, нарциси, троянди та інші квіти.

Отримані квіти використовують у декоруванні різних предметів: рамок, дзеркал, меблів та інших елементів інтер’єру.

Можна створювати і самі предмети інтер’єру. Наприклад, наклеївши квіти щільно на конус, можна створити декоративну ялинку.

Самостійні вироби

Яєчні лотки — це відмінний матеріал для дитячих виробів.

Приклавши фантазію, будь-яка дитина може зробити з окремих осередків зайчика, жабу, собаку, кішку, курча, будь-яку іншу тваринку.

Варто лише приробити клітинці вушка, розфарбувати, намалювати або зробити мордочку, лапки, хвостик.

Дитяча фантазія може перетворити в лоток в машину або навіть крокодила. При цьому навіть не доведеться користуватися ножицями. Варто лише приробити до лотка колеса або лапи.

З лотків можна зробити карнавальні маски, індивідуальні підставки для яєць.

Дорослі, у свою чергу, можуть створювати більш цікаві й складні композиції.

Використовуючи при цьому і осередки лотка і кришку, яка по суті є звичайним, рівним аркушем картону.

Наклеюючи вирізані частини на основу, можна створити багатошарові аплікації або скульптури.

Лотки для яєць безпечний і екологічний матеріал. Його функціональне використання в декоруванні або створення виробів безмежно.

Варто лише проявити фантазію, трохи зусиль, продумати всі деталі і можна отримати вироби абсолютно різних форм, відтінків і функціонального призначення.

Фото вироби з яєчних лотків