Виріб ялинка своїми руками (85 фото) – майстер-класи з макаронів, ватяних дисків, паперу, шишок у дитячий садок та школу

Прості інструкції, як створити виріб ялинка своїми руками для дітей і початківців. Майструємо з фоамирана, намистин, фетру, тканини, фатіна і пластиліну. Корисні поради та багато фото. Виріб ялинка своїми руками, покрокові легкі майстер-класи для дітей до дитячого садка та школи, гарні фото ідеї

Ялинка — традиційне новорічне прикраса. Часто в дитячих садах і школах робляться вироби у вигляді ялинки перед новорічними святами.

Види матеріалів для вироби ялинки

Як правило, вироби виготовляються з матеріалів, які є в будинку або легко доступні для покупки в будь-якому магазині. Широко застосовуються наступні види матеріалів:

 • Різні види тканин;
 • Гудзики;
 • Папір:
 • З продуктів це можуть бути макарони;
 • Серветки, чаші зеленого або білого кольору;
 • Намистини;
 • Фольга;
 • Нитки;
 • З природних матеріалів шишки;
 • Фантики від цукерок;
 • Інші матеріали.

Загалом спорудити ялинку можна з будь-яких матеріалів наявних під рукою, якщо проявити інтерес і підключити фантазію.

Ялинка з паперу фоамиран

Фоамиран — це папір, який має цікавий і незвичайний зовнішній вигляд.

Використовуючи таку папір різних кольорів можна зробити гарну ялинку, яка буде прикрашена яскравими та цікавими іграшками.

З використанням такого паперу можна зробити саморобку вирізавши трафарет або ж скористатися варіантом складніше у формі аплікації.

При виборі варіанту аплікації доведеться вирізати різні дрібні деталі. Таке заняття буде цікавим як для дітей дошкільного віку, так і дітей молодших класів.

Нарізаємо таку папір на дрібні квадратики і розрізавши їх з одного боку можна склеїти їх у вигляді дощу або ж зробити цікаві ялинкові іграшки у формі кіл.

Рекомендується при цьому використовувати різні кольори.

Ялинка з бісеру і намистин

Бісер і намистини можуть бути різних розмірів і кольорів. Такий варіант підійде як для ледачих, так і для кропітких і терплячих людей.

Для спорудження швидкої і легкої вироби у вигляді ялинки знадобиться трафарет з паперу або картону у формі ялинки.

На нього приклеюємо намистини бісеру різних кольорів. Вони будуть виконувати роль іграшок. Такий спосіб заощаджує час, що витрачається на неї.

Ялинка по техніці плетіння бісером

Використовуючи техніку бісероплетіння можна спорудити прекрасну більш живу на вигляд ялинку. Така саморобка займе більше часу, проте виглядати вона буде більш цікаво.

Розглянемо найпростішу ялинку з бісеру:

 1. Для початку на волосінь набираємо 10 намистин бісеру. Далі потрібно розрахувати від 1 до 10. Це буде наша викрійка.
 2. Після того, як буде закінчено слід додати 11 і 12 намистинки. Їх слід протягнути через намистинки під номером 9 і 10. Кінчик ліски повинен знаходитися в тому стані в якому був до початку набору.
 3. Далі слід кінчик ліски правий 13 і 14 намистини продовжуємо через 6 і 7.
 4. Далі діємо за аналогічним принципом до формування готової ялинки.

Ялинка з паперу

Папір є найбільш простим і доступним матеріалом, який є в кожному будинку.

Якщо відсутнє кольоровий папір, то можна розфарбувати звичайну в будь-який колір. З паперу можна вирізати мозаїку.

Якщо витратити більше часу і проявити фантазію і кмітливість, то можна створити вишивки та мініатюри з ялинкою. Можна зробити мініатюри навіть з невеликим сюжетом.

Ялинка з тканини

При створенні ялинки з тканини можна використовувати різні її види. При цьому можна використовувати тканину не тільки зеленого кольору.

При створенні вироби можна поєднати між собою джинсову і шовкову тканину. З тканини можна створити просто ялинку, так і іграшки для її прикраси:

 • Для створення ялинки з тканини зшиваємо тканину у формі конуса. Всередині конус можна заповнити ватою, залишками тканини або газетою. Це додасть обсяг і стійкість ялинці.
 • Обв’язавши ялинку ближче до верхівки і ближче до центру за допомогою стрічок різних кольорів ми продамо їй обсяг і прикрасимо.
 • Надати більш барвистий вигляд можна використавши шпильки з кольоровими наконечниками. Так само замість шпильок можна прикрасити виріб кольоровими намистинками.

Такий спосіб вимагає більше витрат часу.

Якщо вам потрібен більш простий і економний за часом спосіб, то можна просто вирізати ялинку з тканини і приклеїти її на папір або картон. Після прикрасивши її намистинами різних кольорів.

Тканина фетр

Така тканина досить доступна, а спорудити аплікацію допоможе клей або ж клейовий пістолет.

Тканина цього типу не втрачає колір з часом, а так само добре тримає форму. Роблячи виріб з такої тканини з дітьми, запропонуйте їм вирізати деталі за заздалегідь підготовленим трафаретом.

Це підвищить інтерес дітей до процесу і займе їх вільний час. Далі вже готові частини за допомогою клею з’єднуються в готову конструкцію.

Ялинка з матеріалу: сизаль та дріт

Один з простих варіантів зробити ялинку своїми руками складається із звичайної пластикової пляшки і матеріалу під назвою сизаль.

Для початку беремо пластикову пляшку потрібного розміру і обмотуємо її сизаль зверху донизу.

Прикрашаємо ялинку різними кольоровими намистинами або шпильками. Кріпити намистини можна звичайним клеєм або клейовим пістолетом.

Ялинка з дроту робиться наступним чином:

 • Робимо основу ялинки з паперу.
 • Намотуємо на нього дріт.
 • Паралельно надягаємо прикраси у вигляді намистинок різних кольорів на дріт.

Ялинка з використанням кольорових ниток та стрічок

Ще один цікавий матеріал для створення вироби кольорові стрічки. З їх допомогою можна створити цікаві і незвичайні ялинки.

Так з’єднавши між собою різних кольорів вийде гарна і легка ялинка.

Простим і незатратним за часом способом буде нарізування стрічок на дрібні деталі і наклеювання їх на аркуш паперу або картону. При цьому надаючи їм форму ялинки.

Приклад ялинки з різнокольорових стрічок

Найбільш цікавим, але витратним за часом способом буде ялинка з різнокольорових стрічок. Робиться вона наступним чином:

 1. Беремо стрічки різних кольорів і товщини. Їх з’єднуємо між собою. При цьому вузлик причому під кришку в заздалегідь підготовлену пластикову пляшку.
 2. Далі вырещаем два кола з паперу. Вони формують так звану «спідничку».
 3. Тепер стрічки слід закріпити під саму спідничку. Робити це треба акуратно.
 4. Прикрашаємо ялинку намистинками, блискітками або шпильками різних кольорів.

Ялинка з фатину

Для створення ялинки з фатину будемо застосовувати метод аналогічний тому, що застосовували з тканиною. Нам знадобитися зробити конус з паперу або картону.

На нього і будуть наклеюватися наші частини ялинки з фатину.

Прикрасити її можна кольоровими намистинами, дрібними частинами дощику.

Що таке фатин?

Фатин — це легка тканина. Вона має напівпрозорий вигляд за рахунок того, що зроблена у вигляді дрібної сітки.

Має середню жорсткість, а також може бути матова або блискуча. У виробах використовується з-за легкого додання потрібний форми та її утримання.

Інші матеріали для вироби

Для створення виробів можна використовувати і інші види матеріалів. Наприклад: Різні види макаронів, пластилін, тісто або фольгу.

Також часто використовують ватяні диски або новорічну мішуру.

Для створення їстівної ялинки можна використовувати цукерки в індивідуальній упаковці.

Ялинка з пластиліну

Пластилін — матеріал, який знайомий всім з дитинства. Він існує різних кольорів, а за рахунок свого складу гнучкий і добре тримає форму.

Виріб з такого матеріалу буде цікава дорослим і дітям.

Що б зробити просту і легку ялинку з пластиліну беремо аркуш паперу або картону. На нього розкачуємо тісто шматок пластиліну. Далі видаляючи зайве надаємо форму ялинки.

Прикрашаємо її імпровізованими іграшками з цього ж матеріалу різних кольорів.

Фото вироби ялинки