Кільця з бісеру для початківців (90 фото) – схеми плетіння для початківців: хрестиком, з сердечком, парні кільця, широкі кільця на волосіні

Особливості плетіння колечок з бісеру для початківців. Поетапні майстер-класи, легкі схеми, гарні фото ідеї та корисні поради по плетінню кілець. Кільця з бісеру для початківців — прості покрокові туторіали та красиві схеми своїми руками, фото ідеї для кілець

Незважаючи на широкий асортимент готової біжутерії, яку виготовляють професіонали, саморобний кільце з бісеру може стати унікальним твором.

Справжній ексклюзивний шедевр рукоділля виготовляється протягом короткого часу, за наявності мінімальної кількості матеріалів і пристосувань.

Не зайвим виявиться оволодіння початковими навичками роботи з бісером для розвитку творчого потенціалу людей будь-якого віку.

Перевага саморобних прикрас

Від перших дитячих дослідів, яскравих і трохи наївних, можна розвивати майстерність бісероплетіння, виготовляючи ексклюзивні предмети біжутерії.

Для рукоділля можна придбати бісер будь-яких кольорів і розмірів, щоб своїми руками зробити стильне доповнення до вбрання, яке буде виглядати солідно.

Доступна вартість фурнітури сприяє захопленню плетінням, серед шанувальників домашнього творчості.

В інтернеті представлено безліч схем, з виконанням яких на практиці справляться навіть новачки, що вперше узяли в руки волосінь і намистинки.

У процесі роботи з дрібним матеріалом, діти швидше розвивають дрібну моторику і опановують прості навички поводження зі швейними пристосуваннями.

При цьому дорослі набувають цікаве хобі. Крім того, подарунок, зроблений своїми руками з бісеру, буде безсумнівно гідно оцінений близькою людиною.

Набір матеріалів для плетіння кілець

Плетіння з бісеру відрізняється мінімальними витратами на придбання вихідних матеріалів, серед яких:

 • Величезна різноманітність забарвлень і розмірів маленьких намистин, які бувають прозорими, як скло, блискучими, перламутровими або матовими. Для перших дослідів можна купувати найбільш прості і дешеві види бісеру китайського виробництва. Для дорогих і складних робіт варто витратитися на більш якісний, японський або чеська товар для рукоділля.
 • Додаткові деталі декору, якими стають намистини унікальної форми або натуральні виробні камені, оригінально включені в загальну тему композиції. Іноді навіть красиві гудзики можуть використовуватися в якості прикраси.
 • Основою для плетіння бісерних кілець можуть стати – міцні капронові, шовкові або нейлонові нитки, волосінь або мідний дріт.
 • Інструменти, необхідні для якісного і швидкого плетіння кільця становлять невеликий набір з ножиць, пінцета для вибору потрібних бусинок і голки.

Для виготовлення невеликого вироби не потрібно додаткової фурнітури або обладнання, які майстрині використовують у процесі роботи зі складною біжутерією.

Наприклад, при створенні біжутерії у вигляді кулонів, браслетів або сережок.

Іноді в продажу можна знайти окремі набори для плетіння однієї невеликої речі, в які входять:

 • необхідний запас бісеру;
 • спеціальна мононитка для зборки;
 • детальна схема роботи з описом.

Проста і елегантна біжутерія з бісеру

Найлегша змійка, що складається з по черзі нанизаних намистинок на відрізок основи, замкнута в коло, може стати елементом багатошарової композиції з декількох кілець.

Її однакові, але кольорові компоненти можна змінювати, залежно від зміни колірної гами одягу.

Простий візерунок для кільця

Плетіння колу, у вигляді змінюються по черзі стовпчиків з 2-х і 1-й намистин, являє собою простий спосіб створення об’ємного ряду:

 • Спочатку треба набрати на основу з волосіні або дроту 3 намистинки, які повинні виявитися на середині відрізка нитки.
 • Потім кінці волосіні розгортаються і просмикуються через 4-у намистину, по зустрічному напрямку один до одного.
 • Після одягання на кожен вільний кінчик нитки по одній бусини, створюється стовпчик з 2-х намистинок, а наступне повторення зустрічного протягування їх через 1 бусинку, залишає перехід з 1-ї бісерини.
 • Можна чергувати їх за кольором або за величиною, використовуючи такий прийом для отримання незвичайної композиції «2 через 1».
 • Наприклад, красиво виглядають поєднання білих рядів бісеру з поодинокими золотими вставками або блакитних — із срібними.
 • Останній стовпчик з 2-х намистинок закінчує окружність кільця потрібного діаметра, а закріплення роботи відбувається за допомогою протягування кінців основи в саму першу намистинку.

Літні квіткові мотиви

При виготовленні більш складних зразків рукоділля, треба освоїти початкові поняття, серед яких:

 • напрямок роботи з плетіння виробу;
 • повторення розмірних рядів;
 • порядок виконання орнаменту.

Плетіння частіше всього відбувається по 3-м поширеним схемами – шахової, мозаїчної і хвилястою.

Популярною темою кілець, для носіння в літній час, є прикраси з зображеннями квітів. Вони відрізняються свіжими, яскравими кольорами та асоціюються з тканинами для літнього одягу.

Найпростішим колечком для самостійного виготовлення може виявитися виріб з ромашкою з бісеру.

Для роботи треба підготувати намистинки білого, жовтого і зеленого кольорів, а також оздоблювальні кольору, за бажанням. Найлегше робити таку роботу на основі мононитки, просмикнути в голку.

Центр квітки робиться з 1-го або кількох жовтих бісеринок, з’єднаних у коло.

Кінці нитки можна протягнути в крайні намистинки сплетеного кільця, яке можна виконати мозаїчним орнаментом чи за схемою «2 через 1».

Основні типи плетених кілець

Серед численних втілень фантазії майстрів плетіння, виділяється декілька найбільш поширених типів.

Мова йде про широких кільцях, що займають усю нижню фалангу, і складаються з орнаментних мотивів, зображень символів або сакральних знаків на суцільному основному фоні.

Також часто зустрічаються роботи з яскравою, домінуючою бусиною або натуральним каменем, поміщеними в центр усієї композиції.

Вироби у вигляді метелика, що перетинаються на верхній частині кільця, також привертають увагу рукодільниць.

Найдорожчими, розкішними і складними за виконанням є об’ємні «царські» персні зі стразами і перламутровими намистинами.

Мозаїчний спосіб плетіння

Для тих, хто добре засвоїв просте плетіння за схемою «2 через 1», треба після першого ряду, виконаного по потрібній довжині обсягу пальця, просто продовжувати роботу в ширину:

 • Для цього, в виступаючі бусинки з тих рядів, де їх набрано по 2 штуки, треба повторно протягувати нитку, одягаючи в проміжку між ними по 1-й нової бісеринці, щоб вийшла схема «2 через 2».
 • Наступний ряд набирається за таким же мозаїчній малюнку, але в зворотному напрямку. В утвореному полотні з намистин можна робити різні геометричні, орнаментні візерунки.
 • Або викладати різнобарвною мозаїкою літери, різні значки і фігурки.

Коли плетіння полотна з бісеру набере потрібну ширину кільця, його можна з’єднати, ретельно просмикнувши кінці основи в кілька намистин і закріпивши їх клеєм або міцним вузлом.

Унікальні вироби майстрів

Займаючись технікою бісерного плетіння, в якості улюбленого хобі або способу заробітку, досвідчені рукодільниці запасають запас не тільки цікаві камінці, намистинки і бісеринки.

Але й здобувають спеціальну фурнітуру, що представляє собою металеву основу для кільця. На готові форми можна легко прикріпити великий і ошатний камінь, обплітаючи його рядами бісеру.

Святково виглядають оберемки нанизаних рядів бісеру з красивими завершальними намистинками, що нагадують яскравий салют, які також можна зробити на основі з металевого обідка.

Великий творчий шлях майстрині зі створення ексклюзивної біжутерії може початися з простого колечка з бісеру.

Для цього треба трохи уяви, терпіння і бажання робити своїми руками красиві, оригінальні речі.

Фото сободельных кілець з бісеру